VIII Gimnazjum we Lwowie rok 1920-21

Indeksacja Akt Stanu Cywilnego, listy i spisy osób
WYSZUKIWARKA nazwisk także na Stronie Głównej !!!

Zapraszam do umieszczenia not biograficznych, wspomnień o osobach występującach na listach !
PAMIĘĆ O NICH NIE MOŻE ZAGINĄĆ !!!
JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

VIII Gimnazjum we Lwowie rok 1920-21

Postautor: JanuszStankiewicz » czw sie 21, 2008 13:20

.
Lista uczniów opracowana na podstawie publikacji „Sprawozdanie Dyrekcji państwowego VIII Gimnazjum realnego im Jędrzeja Śniadeckiego we Lwowie za rok szkolny 1920-21”

Lista liczy 427 osób

Zapraszam Czytelników do nadsyłania not biograficznych wspomnianych uczniów




      Nazwisko imię - - uczeń klasy:





      Adamski Zbigniew (pryw.) - - klasa V
      Agopsowicz Juliusz - - klasa VII
      Albert Tadeusz - - klasa III B.
      Albert Zygmunt - - klasa II A.
      Albinowski Adam - - klasa III A.
      Antosewicz Stanisław - - klasa I A.
      Auerhan Gustaw - - klasa VII
      Bardasz Stanisław - - klasa II A.
      Bass Józef - - klasa II A.
      Berg Juljusz - - klasa II A.
      Bernklau Salo - - klasa III B.
      Bialikiewicz Stanisław - - klasa VI
      Bieder Wilhelm (pryw. wyst. 1. II. 1921) - - klasa IV
      Bieniarz Władysław - - klasa II B.
      Bieniasz Józef - - klasa I A.
      Bijak Kazimierz - - klasa I A.
      Blum Roman - - klasa III B.
      Boberski Jan - - klasa III B.
      Bohm Edward - - klasa IV
      Bombach Norbert - - klasa II B.
      Borowicki Zygmunt, - - klasa I A.
      Bory Tadeusz, - - klasa VIII
      Borysiewicz Tadeusz - - klasa VI
      Branicki Kazimierz - - klasa I B.
      Brich Bronisław - - klasa IV
      Bryński Kazimierz - - klasa VII
      Buchsbaum Edwin - - klasa III A.
      Buchsbaum Izak - - klasa III A.
      Buczyńshi Alfred - - klasa II B.
      Budny – Wiśniowiecki - - klasa III B.
      Budzianowski Władysław - - klasa II B.
      Bukowski Wacław - - klasa I B.
      Burnatowicz Kazimierz - - klasa II A.
      Buzdygan Stanisław (pryw.) - - klasa V
      Ceypek Tadeusz - - klasa VI
      Chaszczyński Władysław - - klasa III B.
      Chmielowski Franciszek - - klasa I A.
      Chorążykiewicz Stanisław (wyst. 10. X. 1920). - - klasa III B.
      Chorczuk Bronisław - - klasa II B.
      Colaba Witold, (wyst. 22. III 1921.) - - klasa II B.
      Cordier Roman - - klasa II B.
      Csepy Wacław - - klasa III A.
      Cupak Eugenjusz, (wystąpił 6. V. 1921.) - - klasa II B.
      Cycoś Józef - - klasa II A.
      Cyga - Karpiński Stefan, (wyst. 5. XI 1920) - - klasa II B.
      Czarkowski Józef - - klasa IV
      Czemeryński Andrzej - - klasa III B.
      Czernichowski Mieczysław - - klasa II A.
      Czuchraj Józef - - klasa IV
      Dawidek Władysław - - klasa III A.
      Deiches Stanisław - - klasa I A.
      Dewicz Jerzy, (pryw., wyst. 3. IX. 1920.) - - klasa II B.
      Dittrich Jakób (matem.. fizyka). - - klasa IV
      Dohnalik Kazimierz - - klasa III B.
      Dohnalik Tadeusz - - klasa II A.
      Domański Zbigniew - - klasa III A.
      Domiczek Adolf (9. V. 1921 wystąpił) - - klasa V
      Drobner Piotr - - klasa I A.
      Dukor Wiktor (przyr.) - - klasa I B.
      Dwornicki Władysław - - klasa II A.
      Dzięciołowski Zbigniew - - klasa III A.
      Dziurzyński Juljusz - - klasa IV
      Dzwonowski Mieczysław - - klasa I B.
      Eichelberger Leon - - klasa III A.
      Eljasz Stanisław - - klasa VII
      Fabian Józef - - klasa VI
      Falkowski Jan Kanty (nie zgłosił się) - - klasa VI
      Fangor Wojciech - - klasa I B.
      Feder Ludwik - - klasa IV
      Fedyk Antoni - - klasa I B.
      Feldmann Henryk - - klasa IV
      Feuerstein Bronisław - - klasa V
      Fiałkiewicz Norbert - - klasa IV
      Fiałkowski Gabrjel - - klasa III B.
      Fiałkowski Konrad - - klasa V
      Foitik Juljusz Józef - - klasa I A.
      Freundlich Juljusz - - klasa II A.
      Friedberg Mieczysław - - klasa VI
      Friedwald Marjan - - klasa II A.
      Fruauf Zenon - - klasa IV
      Fuchs Zdzisław - - klasa III A.
      Furdzik Tadeusz - - klasa VI
      Garfunkel Alfred - - klasa VIII
      Giertowski Józef - - klasa III B.
      Glatty Juljan - - klasa II B.
      Gloesner Stanisław - - klasa III A.
      Głuszkiewicz Zbigniew - - klasa III A.
      Gnoiński Sławomir - - klasa III B.
      Goldberg Bronisław - - klasa III A.
      Grenzbauer Wilhelm - - klasa I B.
      Groch Józef - - klasa II A.
      Grolle Adolf - - klasa III B.
      Gross Leon - - klasa III B.
      Grunberg Antoni Józef - - klasa I A.
      Grzymalski Stefan (prywat.) - - klasa I B.
      Gutwald Maksymilian - - klasa II B.
      Guźkowski Tomasz - - klasa I B.
      Habermann Zyginunt - - klasa IV
      Hahn Kazimierz - - klasa V
      Haich Zbigniew - - klasa IV
      Hajdun Bronisław - - klasa V
      Haller Ernest - - klasa VIII
      Halpern Artur - - klasa II B.
      Halpern Mozes - - klasa IV
      Halski Czesław - - klasa II A.
      Haluza Zbigniew - - klasa I A.
      Harasymowicz Eugenjusz - - klasa IV
      Hawlik Jerzy - - klasa IV
      Hermelin Ryszard - - klasa VIII
      Hirschler Adam, (wyst. 5. XI. 1920.) - - klasa II B.
      Hirschler Tadeusz, (wyst 2. XII. 1920.) - - klasa I A.
      Hirsz Włodzimierz - - klasa I A.
      Hoflich Zenon - - klasa VIII
      Hordyński Tadeusz - - klasa IV
      Horniatkiewicz Marjan - - klasa IV
      Horoszkiewicz Ryszard - - klasa I B.
      Horoszkiewicz Zygmunt - - klasa IV
      Horoszko Leonard - - klasa I A.
      Hubert Zbigniew (j. niem.) - - klasa VII
      Hubisz Władysław - - klasa I B.
      Huszczaniecki Władysław - - klasa IV
      Jabłoński Kazimierz - - klasa I B.
      Jarosz Adam - - klasa II B.
      Jaroszyński Zygmunt (prywat ogół) - - klasa II B.
      Jaskólski Jan - - klasa II A.
      Jastrzębski Julian - - klasa III B.
      Jenik Witold - - klasa VIII
      Jorkasch-Koch Roman - - klasa IV
      Jurkiewicz Ludwik (przyr.) - - klasa I B.
      Justian Tadeusz - - klasa I B.
      Kaczanowski Stanisław - - klasa III B.
      Kaczmarczyk Stanisław (z jez. polskiego) - - klasa VIII
      Kalicun Józef - - klasa III A.
      Kalinowski Tadeusz, (wyst. 4. X. 1920) - - klasa II B.
      Kalisch Artur (pryw.) - - klasa V
      Kalter Seweryn - - klasa III A.
      Kamienobrodzki Kazimierz - - klasa IV
      Kapellner Karol - - klasa VII
      Kapuścieński Daniel - - klasa IV
      Kapuścieński Jerzy - - klasa IV
      Kapuściński Stefan - - klasa I A.
      Karasiński Adam - - klasa II B.
      Karasiński Tadeusz - - klasa I A.
      Kari Norbert (18. XII. 1920 wystąpił) - - klasa V
      Karnaś Józef - - klasa I A.
      Karst Karol - - klasa II B.
      Kassern Zygfryd - - klasa VII
      Kawa Franciszek - - klasa VIII
      Kaźmierczuk Augustyn - - klasa V
      Keifer Leon (j. polski) - - klasa VII
      Kelhoffer Julian - - klasa VI
      Kielanowski Jan - - klasa I B.
      Kielanowski Leopold - - klasa IV
      Kielanowski Pobój Tadeusz - - klasa VI
      Kirchner Zbigniew - - klasa III B.
      Kisielewski Jan - - klasa III A.
      Klimczak Wiktor - - klasa II B.
      Klimkiewicz Tadeusz - - klasa VII
      Klimkiewicz Zbigniew - - klasa V
      Klingsberg Juliusz - - klasa III B.
      Kluba Jan - - klasa III B.
      Kober Stanisław, (wyst. 13. XII 1920.) - - klasa II A.
      Kobierski Zdzisław - - klasa III B.
      Kobryń Jerzy - - klasa IV
      Kobylański Alekksander - - klasa II A.
      Kobylański Kazimierz, (wyst. .1. 1921.) - - klasa I B.
      Kolendowski Michał (j. franc.) - - klasa VII
      Kollender Marek - - klasa VII
      Kopernicki Tadeusz - - klasa II A.
      Kopiec Stanisław (j. polski) - - klasa V
      Kopietz Jan - - klasa II B.
      Korabiowski Zdzisław - - klasa V
      Kossak Sobiesław - - klasa III B.
      Kostecki Władysław (zm 17. X. 1920) - - klasa I B.
      Koszelnik Adam (wyst. 15. Xl. 1920) - - klasa III A.
      Kozdęba Tadeusz - - klasa I B.
      Kóźmiński Mieczysław - - klasa VII
      Kóźmiński Tadeusz (j. niemiec.) - - klasa VII
      Kral Stanisław - - klasa VII
      Kubikowski Henryk - - klasa I B.
      Kucharski Mieczysław - - klasa I A.
      Kucner Stefan - - klasa V
      Kupczyński Marjan - - klasa II B.
      Kurka Józef - - klasa VII
      Kurka Juljan - - klasa VI
      Kuryłowicz Stefan - - klasa I A.
      Kuss Zbigniew, (wystąpił 2. XIL 1920.) - - klasa I A.
      Kuźmiński Mieczysław - - klasa III B.
      Kuźmiński Mieczysław, (wyst. 3. IX. 1920.) - - klasa II B.
      Lang Kazimierz - - klasa VI
      Lang Zygmunt (wystąpił dnia 19 IV 1921) - - klasa VI
      Langer Jan - - klasa VIII
      Langert Roman - - klasa I A.
      Langner Paweł - - klasa VII
      Langner Stanisław - - klasa II B.
      Langner Stefan - - klasa VI
      Lau Marceli - - klasa I A.
      Laub Leon - - klasa II A.
      Lekwarski Witold - - klasa III A.
      Lenobel Maks - - klasa IV
      Leń Mieczysław - - klasa II A.
      Leonhard Roman (l. V. 1921 wystąpił) - - klasa V
      Leszczyński Karol - - klasa IV
      Lewer Arnold - - klasa II B.
      Lewicki Marjan - - klasa III A.
      Lewicki Stanisław - - klasa III A.
      Limanowski Bronisław - - klasa III B.
      Linhardt - Lenartowski Mikołaj - - klasa VIII
      Lipiński Juljan - - klasa I A.
      Lipski Tadeusz, (wyst. 5. II 1921.) - - klasa II A.
      Lipski Wincenty (wyst. 8. II. 1921.) - - klasa I A.
      Lisiński Zbigniew egz. uzupeł. - - klasa VI
      Lowenthal Stanisław - - klasa II B.
      Lubliner Henryk - - klasa VII
      Łambucki Stanisław - - klasa V
      Łazica Paweł (wyst. 12. XI. 1920) - - klasa I B.
      Łączyński Tadeusz (nie zgłosił się) - - klasa VI
      Łoś Stanisław - - klasa V
      Łowicki Tadeusz - - klasa V
      Łoziński Marjan (jęz. niem.) - - klasa III A.
      Łucki Karol (hist. natur.) - - klasa V
      Łukowski Włodzimierz - - klasa III B.
      Łuszczkiewicz Jan - - klasa VIII
      Majewski Alfred - - klasa III B.
      Majewski Tadeusz (pryw. wyst. 8. X. 1920) - - klasa IV
      Malinowski Władysław - - klasa VIII
      Malita Leonard - - klasa I B.
      Małecki Przemysław - - klasa III B.
      Mann Tadeusz - - klasa III B.
      Markowski Juljusz - - klasa II B.
      Mazur Jan - - klasa III A.
      Medyński Tadeusz - - klasa II A.
      Medyński Władysław - - klasa IV
      Mełeń Aleksander - - klasa II A.
      Miączyński Stanisław - - klasa I B.
      Mieniewski Zdzisław - - klasa VI
      Misztal Franciszek - - klasa VIII
      Moldau Józef - - klasa III A.
      Morozowski Jan - - klasa II A.
      Moyseowicz Tadeusz - - klasa VII
      Mrazek Stanisław - - klasa VIII
      Mrozek Adrjan - - klasa IV
      Munz Jan - - klasa IV
      Murczyński Stanisław - - klasa III A.
      Muskatenbluth Arnold - - klasa VII
      Nachurski Mieczysław - - klasa I A.
      Niedenthal Jan - - klasa V
      Niżnik Władysław - - klasa III A.
      Nolting Tadeusz (pryw.) - - klasa IV
      Nowak Emiijan - - klasa VII
      Nowosielski Franciszek - - klasa VII
      Obertyński Marjan (z matematyki). - - klasa VIII
      Ochociński Stanisław (j. niem.) - - klasa VII
      Olszewski Witold (nie zgłosił się) - - klasa VI
      Orell Karol - - klasa VI
      Orzelski Zbigniew - - klasa VIII
      Ososłowicz Mieczysław - - klasa I B.
      Osostowicz Jan - - klasa II A.
      Osostowicz Jarosław - - klasa VI
      Ostrowski Aleksander - - klasa VII
      Ostrowski Jerzy - - klasa III A.
      Ostrowski Leliwa Marjan - - klasa II A.
      Ostrowski Tadeusz - - klasa II B.
      Pająk Andrzej, (wyst. 13. XII 1920.). - - klasa II A.
      Panas Bolesław - - klasa I A.
      Panas Zygmunt (przyr.) - - klasa I B.
      Panasiuk Mieczysław, (wyst. 3. IX. 1920.); - - klasa II B.
      Pańków Włodzimierz - - klasa I B.
      Parylak Felicjan (pryw.). - - klasa II A.
      Paszkowski Janusz - - klasa II B.
      Paściak Stanisław - - klasa IV
      Pawłowski Antoni - - klasa I B.
      Pawłowski Stanisław - - klasa V
      Pfutzner Bolesław - - klasa V
      Piątkiewicz Stanisław, - - klasa VIII
      Piątkowski Jacek - - klasa I A.
      Pietrzykowski Lesław (j. polski) - - klasa V
      Piotrowski Romuald - - klasa IV
      Piotrowski Zdzisław - - klasa I A.
      Pitułko Franciszek - - klasa III B.
      Platowski Alfred (pryw.) - - klasa IV
      Platowski Stanisław - - klasa I A.
      Płoński Zbigniew - - klasa III A.
      Podhorodecki Jan - - klasa VIII
      Polturak Felicjan - - klasa VIII
      Popiel Zygmunt - - klasa III B.
      Popielski Bolesław - - klasa IV
      Potocki Andrzej - - klasa III A.
      Potocki Stanisław (l. V. 1921 wystąpił) - - klasa V
      Preidl Marja (j. franc) - - klasa VI
      Pudlik Leon - - klasa III A.
      Pyszkowski Bolesław - - klasa VII
      Raber Józef - - klasa I A.
      Radecki Zygmunt - - klasa I B.
      Radówna Kazimiera (pryw. 17.XI1.1920. wystąpiła) - - klasa V
      Radzikowski Marjan - - klasa VII
      Ramert Jerzy - - klasa II A.
      Ras Tadeusz - - klasa II A.
      Rattner Alfred - - klasa VIII
      Raźny Stanisław - - klasa V
      Rehorowski Adam - - klasa II A.
      Reiss Leon, wyst. 7. II. 1921.) - - klasa II B.
      Rischka Stanisław - - klasa IV
      Rogucki Stanisław - - klasa II A.
      Romer Edmund - - klasa VII
      Roszkowski Jan - - klasa IV
      Roth Edward - - klasa VI
      Roth Seweryn - - klasa VI
      Rothenberg Aleksander - - klasa II A.
      Rozwoda Tadeusz - - klasa II B.
      Rożanowski Kazimierz - - klasa V
      Rubinstein Arnold - - klasa VI
      Rybiński Czesław - - klasa III A.
      Rząca Kazimierz (j. polski) - - klasa VII
      Rzeczycki Mieczysław (hist. natur) - - klasa V
      Salwa Antoni - - klasa II B.
      Salzberg Józef - - klasa III A.
      Samolewicz Czesław (wyst. 10. IV. 1921) - - klasa IV
      Schachter Norbert - - klasa II B.
      Schneigert Zbigniew - - klasa I B.
      Schofer Franciszek - - klasa VI
      Schweizer Henryk - - klasa VIII
      Schwetlich Ferdynand - - klasa I A.
      Seifert Jan - - klasa V
      Seniów Stanisław - - klasa VII
      Sens Ruben, - - klasa VII
      Serafin Henryk - - klasa VIII
      Siedlecki Piotr, (wyst. 3. IX. 1920.) - - klasa II B.
      Siedlecki Zbigniew - - klasa VII
      Siedmiograj Witold - - klasa II A.
      Sigal Joachim. - - klasa III B.
      Sigmund Marjan - - klasa VIII
      Sikorski Tadeusz - - klasa VIII
      Silberman Karol - - klasa VIII
      Sinczak Józef (mat.) - - klasa I B.
      Skorski Ludwik - - klasa V
      Skulimowski Stanisław - - klasa VIII
      Skulski Michał - - klasa I A.
      Sobiński Roman - - klasa II B.
      Solik Julian - - klasa III A.
      Stańczewski Zbigniew - - klasa III A.
      Stasina Tadeusz - - klasa II B.
      Stefanus Kornel - - klasa II B.
      Stefanus Wiesław prywat. - - klasa VI
      Stefek Roman - - klasa III A.
      Stefko Kazimierz pryw. - - klasa VI
      Stein Ryszard - - klasa II A.
      Stobiecki Aleksander - - klasa III A.
      Stor Józef - - klasa II A.
      Sumpt Natan - - klasa I A.
      Szalit Jerzy (10. l. 1921 wystąpił) - - klasa V
      Szargut Marjan - - klasa III B.
      Szczepanowski Stefan - - klasa I B.
      Szłapak Eugenjusz - - klasa II B.
      Szumlański Gustaw - - klasa II A.
      Szwed Feliks - - klasa III B.
      Śleżanowski Zbigniew - - klasa III A.
      Śliwiński Mieczysław (wszystkie przedmioty) - - klasa VII
      Śnitowski Tadeusz - - klasa IV
      Święch Stanisław - - klasa II B.
      Święch Tadeusz - - klasa IV
      Tabor Adam - - klasa V
      Tabor Tadeusz (30. III. 1921 wystąpił) - - klasa V
      Tapkowski Zdzisław - - klasa III A.
      Teisseyre Henryk - - klasa VIII
      Teisseyre Kazimierz - - klasa VII
      Teisseyre Stanisław - - klasa VI
      Teodorczuk Władysław - - klasa V
      Terlecki Kazimierz. - - klasa I A.
      Tobeński Tadeusz, (wyst. 15. II 1921.) - - klasa II B.
      Tołłoczko Łucjan - - klasa VI
      Tołłoczko Zbigniew - - klasa III B.
      Towarnicki Tadeusz - - klasa III A.
      Trzciński Juljusz (pryw.) - - klasa II A.
      Turzyński Adam - - klasa II B.
      Tymczak Bronisław - - klasa III A.
      Unger Zbigniew - - klasa III A.
      Urban Zygmunt - - klasa II A.
      Urbański Jerzy - - klasa II B.
      Utrat Stanisław - - klasa IV
      Walaszek Mieczysław - - klasa II A.
      Walczak Tadeusz, - - klasa V
      Waldman Zygmunt - - klasa III B.
      Wałków Józef (nie zgłosił się). - - klasa VI
      Wasser Rubin - - klasa V
      Wąsowicz Dunin Witold - - klasa II A.
      Weber Tadeusz - - klasa VI
      Weidlich Józef - - klasa I B.
      Wein Wilhelm - - klasa III B.
      Weiss Edmund (wyst.18. III 1921). - - klasa III A.
      Weiss Robert (mat.) - - klasa I B.
      Weiss Wiktor - - klasa I A.
      Wernicki Zbigniew - - klasa VII
      Węźowski Kazimierz - - klasa II B.
      Wiciński Adam - - klasa V
      Wierzbicki Edward - - klasa IV
      Wierżbicki Wiktor - - klasa VII
      Więckowski Marjan (wszystkie przedmioty). - - klasa VII
      Wilczański Stefan - - klasa II A.
      Winnicki Adam - - klasa II B.
      Winnicki Zygmunt - - klasa II B.
      Wiśniewski Jan (pr.) - - klasa III B.
      Wokrój Leon (j. niem.) - - klasa VII
      Wolff Marjan - - klasa III A.
      Wolff Stanisław - - klasa III A.
      Wolski Marjan - - klasa IV
      Wondrausch Adam - - klasa VI
      Workiewicz Władysław - - klasa III B.
      Woźniak Bronisław - - klasa VI
      Wronka Mieczysław - - klasa IV
      Wronowski Jan (10. V. 3921 wystąpił). - - klasa V
      Zacharjasiewicz Stanisław - - klasa II B.
      Zacharjasiewicz Stanisław - - klasa II B.
      Zaleski Jan - - klasa II A.
      Zarębicki Aleksander - - klasa V
      Zbydniowski Marjusz - - klasa I B.
      Zdanowicz Roman. - - klasa VIII
      Zduńczyk Włodzimierz - - klasa VII
      Zieliński Aleksander - - klasa II A.
      Ziemiński Stefan. - - klasa VI
      Zwoliński Tadeusz, (wyst. 26. II. 1921.). - - klasa I B.
      Żabski Lesław - - klasa III A.
      Żeleski Franciszek. - - klasa III B.
      Żeleski Stanisław (j. ła .) - - klasa V
      Żukowski Jerzy - - klasa V
      Żurowski Roman. - - klasa III A.
      Żurowski Stanisław - - klasa II A.





Źródło: http://www.biblioteka.genealodzy.pl

:idea: Janusz Stankiewicz

jolatL
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 14, 2007 20:05
Lokalizacja: Opolszczyzna

Postautor: jolatL » ndz sty 23, 2011 14:39

Wiem,że to VIII Gimnazjum z ul. Dwernickiego miało w swoich progach uczniów : Adama i Zbigniewa Nadolskich,Jerzego Sołtysa i Jerzego Michotka. mam jedno zdjęcie abiturientów tej szkoły.
Bolesłwa Popielski -lekarz medycyny sądowej we Wrocławiu. Profesor. Syn Leona Popielskiego też lekarza, zmarłego w wyniku zakażenia jadem trupim, i Heleny Popielskiej chyba też lekarza.


Wróć do „INDEKSACJA, LISTY i SPISY OSÓB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości