Nasiechowice, powiat miechowski, woj. krakowskie

Indeksacja Akt Stanu Cywilnego, listy i spisy osób
WYSZUKIWARKA nazwisk także na Stronie Głównej !!!

Zapraszam do umieszczenia not biograficznych, wspomnień o osobach występującach na listach !
PAMIĘĆ O NICH NIE MOŻE ZAGINĄĆ !!!
JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Kontaktowanie:

Nasiechowice, powiat miechowski, woj. krakowskie

Postautor: JanuszStankiewicz » ndz mar 27, 2011 10:36

.

Odwiedziłem dziś strone Stankiewicze gdzie trafiłem na opracowanie listy ofiar pacyfikacji wsi polskiej przez niemców w czasie drugiej wojny z ciekawości przeglądnełem indeks nazwisk, w którym niestety nie znalazłem nazwisk między innymi mojego pradziadka, jego brata i siostry mojej babki

Pacyfikacja miała miejsce we wsi Nasiechowice powiat miechów woj krakowskie w dniu 1.07.1943

w czasie tej pacyfikac ji roszczelano około oile pamiętam 45 osób za pomoc partyzantom z lasu

pochowano ich w spólnej mogile na skraju lasu a po wojnie część z roszczelanych przeniesiono na parafialny cmentarz.

W załączeniu przesyłam zdjęcia pomnika jaki został postawiony tym ofiarom po wojnie jest na nim lista osób które zgineły w tej pacyfikacji

Wojciech Skorut

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wpisał Admin

EugeniuszJakubas
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
Kontaktowanie:

Re: Nasiechowice, powiat miechowski, woj. krakowskie

Postautor: EugeniuszJakubas » wt wrz 04, 2012 13:04

JanuszStankiewicz pisze:.
[ ... ]
W załączeniu przesyłam zdjęcia pomnika jaki został postawiony tym ofiarom po wojnie, jest na nim lista osób które zgineły w tej pacyfikacji.

Dziękuję za listę osób, jest na niej Józef Jakubas z mojej rodziny.
O historii Nasiechowic napisałem artykuł, w którym umieściłem m.in. wykaz 275 mieszkańców Nasiechowic z 1791 roku. Zapraszam do obejrzenia tego wykazu, może ktoś znajdzie swojego przodka.
Adres artykułu: http://www.jakubas.pl/genealogia/Histor ... chowic.htm
Pozdrawiam, Eugeniusz Jakubas

Wróć do „INDEKSACJA, LISTY i SPISY OSÓB”