Pomniki bojowników o niepodległość 1794-1863

Indeksacja Akt Stanu Cywilnego, listy i spisy osób
WYSZUKIWARKA nazwisk także na Stronie Głównej !!!

Zapraszam do umieszczenia not biograficznych, wspomnień o osobach występującach na listach !
PAMIĘĆ O NICH NIE MOŻE ZAGINĄĆ !!!
JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Pomniki bojowników o niepodległość 1794-1863

Postautor: JanuszStankiewicz » ndz kwie 09, 2006 16:41

.
Dzięki Panu Piotrowi Wołąsewiczowi, (http://www.wolasewicz.com), który wykonał spis osób zamieszczonych w książce "Pomniki bojowników o niepodległość 1794-1863" Prof. Henryka Mościckiego, wyd. Warszawa 1929, prezentujemy, wymienione w opracowaniu, osoby naszych walczących o niepodległość przodków z prośbą do Czytelników, o ewentualne uzupełnianie życiorysów poszczególnych osób.
Jednocześnie mam nadzieję, że ten wykaz pomoże, niektórym z Państwa, w odnalezieniu własnego przodka...:

      Adamkiewicz,
      Albertyński,
      Ancypa Ildefons,
      Andraszek Józef,
      Andrusikiewicz,
      Andrykowicz Antoni,
      Andrzejowski Konrad,
      Anikowski Wojciech,
      Antoszewski,
      Arcichiewicz,
      Artwiński Oswald,
      Aruszewski,
      Asnyk Adam,
      Bachowicki,
      Banach Stanisław,
      Barancewicz Antoni,
      Bartłomiejczyk Franciszek,
      Baumach Edward,
      Bąkowski,
      Becchi Stanisław,
      Bem Józef,
      Bernawski Wiktor,
      Bertrand de Izajasz,
      Bezdzieda,
      Bezkiszkin Mateusz ,
      Białobłocki,
      Białoskórski,
      Białaszewski Franciszek,
      Biechoński Jan Ogończyk,
      Bieńczycki Aleksander,
      Bieńkowski Jan,
      Biernacki,
      Bierzyński Józef,
      Biesiadowski Józef,
      Biliński Jan,
      Bilis Adam,
      Birnbaum Jozna,
      Birtus Jan,
      Bitis,
      Blummer (Blumer) Ignacy Aleksander,
      Błaszczyk,
      Błeszyński-Malczewski,
      Błendowski (Błędowski ?) Aleksander,
      Błeszyński-Bończa Kazimierz,
      Bobowski Franciszek,
      Bobrowski Stefan,
      Boduszyński Feliks,
      Bogdański Antoni,
      Bogusławski Jakub Ferdynand,
      Bolba,
      Bolewski Ksawery,
      Borejsza Paweł,
      Borelowski Lelewel Marcin,
      Bóbr Aleksander,
      Borkowski Józef,
      Brandt Władysław,
      Braun,
      Brendel Karol,
      Broniewski,
      Bronikowski,
      Bruliński Ignacy,
      Brzozowski Aleksader i Cyprian,
      Brzózka Antoni,
      Brzózka Stanisław,
      Buffet,
      Bugielski Polikarp,
      Bukowski Roman,
      Burzyński,
      Butkiewicz,
      Bykowski,
      Callier Edmund,
      Chachulski Wincenty,
      Chądzyński Feliks,
      Chełmicki Rudolf,
      Chłapowski,
      Chłopicki Józef,
      Chmieleński Zygmunt,
      Chmielewski,
      Chmielewiec Teofil,
      Chranicki, Chrzanowski,
      Chylewski Jastrzębiec Ignacy,
      Cichocki,
      Ciechinowicz (Czechan) Józef,
      Ciechoński, Ciesielski Łukasz i Władysław,
      Cieszkowski Teodor,
      Ciuchna Mateusz Michał,
      Ciundziewicki Michał,
      Czachowski Dionizy,
      Czachowski Władysław,
      Czajkowski Piotr,
      Czapiński Leopold,
      Czapliński Edward,
      Czarkowski Bończa Aleksander,
      Czarkowski Władysław,
      Czechowicz Ostoja Gustaw,
      Czołowski Józef,
      Czyżewski Antoni,
      Dalbor Walenty,
      Dalewski Tytus,
      Danicz Julian,
      Daniłowicz (Dawidowicz),
      Dąbczański Józef,
      Dąbrowski Florian,
      Dąbrowski Henryk,
      Dąbrowski Jarosław,
      Dembiński Henryk,
      Denisiewicz Andrzej,
      Deskur Andrzej i Bronisław,
      Dobrokonówna Zofia,
      Dobrzycki Mikołaj,
      Dobrzyński Leon,
      Domagalski,
      Dorczyński Józef,
      Dormanowski Mieczysław,
      Downarowski,
      Drewnowski Stefan,
      Drohomirecki Jerzy,
      Drużbacki Maurycy,
      Duński Józef,
      Dwernicki Józef,
      Dworzaczek,
      Dyaczyński,
      Dymel Adolf,
      Działek Ignacy,
      Działyński Ignacy i Jan,
      Dzierżanowski,
      Dzierzgowski Antoni,
      Dziewanowski Jan i Kazimierz,
      Dziewoński Józef,
      Eminowicz Władysław,
      Englert Władysław,
      Esterhazy Otto,
      Falkowski Adam,
      Fergusson Julian,
      Fikier Paweł,
      Filippi Paweł,
      Fiszer Stanisław,
      Frankenberg Karol,
      Frankowski Jan, Leon, Otton i Stanisław,
      Frącewicz,
      Frejtag Antoni,
      Freytag Lucjan,
      Gadomski,
      Ganier Paweł,
      Garczyński Antoni i Józef,
      Gastowski,
      Gaszyński Aleksy i Józef,
      Giedroyć Romuald,
      Giller Agaton,
      Giżycki Stanisław,
      Głowacki Bartosz,
      Gniazdowski Stefan,
      Godebski Cyprian,
      Godlewski Franciszek,
      Goszczyński Seweryn,
      Górski,
      Grabiński,
      Grekowicz Junosza Józef Adam,
      Grochowski,
      Gromejko,
      Grotowski Feliks,
      Grudziński,
      Grzesiak Ignacy,
      Hann Jakub,
      Hauke Aleksander,
      Józef i Maurycy,
      Haumann,
      Helcel Antoni Zygmunt,
      Heydenreich Kruk Michał,
      Hłasko Wiktor,
      Horoch Kalikst,
      Horodyński Franciszek,
      Hrehorowicz Ignacy,
      Hryciuk Jan,
      Hulewicz Jan,
      Iszora Stanisław,
      Izbicki, Jabłoński Władysław,
      Jabłonowski Władysław i Stanisław,
      Jackowski Mieczysław,
      Jagielski,
      Jakubowski,
      Januszczyk Cyprian,
      Janicki Tomasz,
      Janikowski Kazimierz,
      Jankowski Józef , Władysław i Narcyz,
      Jarosik (Jarosek) Andrzej,
      Jasiński Teodor,
      Jaskłowski Radwan Karol,
      Jaszowski Stanisław,
      Jaworski Stanisław,
      Jelski Jan,
      Jerzmanowski,
      Jewreinow Sylwester,
      Jeziorański Antoni i Jan,
      Joselewicz Berek,
      Jugowias Wojciech,
      Juriewicz Antoni,
      Jurkiewicz Franciszek,
      Kalinowski Konstanty i Wincenty Konstanty,
      Kalita,
      Kamieniecki,
      Kamieński Henryk,
      Kamiński,
      Kaniewski,
      Kapuściński Józef,
      Karczewski Jan i Marceli,
      Karliński Mieczysław (Kołodziejczyk),
      Karpiński Teodor,
      Kasprzykowski Ignacy,
      Kąsełka Andrzej,
      Kicki Ludwik,
      Kielkiewicz Mikołaj,
      Kierski Józef,
      Kiliński Jan,
      Kindler Stanisław,
      Klejpada Grzegorz,
      Kmietowicz,
      Kolacki Wojciech vel Truszkiewicz,
      Kołaczkowski Edward,
      Kołb Michał i Przemysław,
      Kołyszko Benedykt i Bolesław,
      Komorowski,
      Konarski Agrypin,
      Kononowicz Władysław,
      Konopka Fabian, Konrad Karol i Jan,
      Kopeć Franciszek,
      Kordolewicz Mateusz,
      Korsak Włodzimierz,
      Koryciński,
      Korytkowski Wojciech,
      Korzelski,
      Kosiński Amilkar,
      Kosko Jan,
      Koskowski Władysław,
      Kostencki Wincenty,
      Koszucki,
      Kościuszko Tadeusz i Antoni,
      Koszczyc Wołodźko Wacław Walery,
      Koziankiewicz Jan,
      Kozietulski,
      Kozigrodzki Nowina,
      Kozłowski Władysław i Józef,
      Kożuchowski Ignacy,
      Krajewski Unichowski,
      Krajewski Ludwik,
      Krajewski Władysław i Rafał,
      Kraków Kazimierz,
      Krassowski Rajmund,
      Kressler Zygmunt,
      Kręcki Augustyn,
      Kropidło,
      Krukowiecki Aleksander,
      Kruszewski,
      Krypski,
      Krysiński,
      Kryszka Andrzej,
      Krzemiński Stanisław,
      Krzewski Józef Konstanty,
      Krzewski Mikołaj,
      Krzyński, Krzywicki,
      Kubanowicz Stanisław,
      Kubiak Franciszek,
      Kuchliński Adam,
      Kuczborski Onufry,
      Kuhn Ferdynand,
      Kujawski Tomasz,
      Kulakiewicz Walery,
      Kulesza Konstanty i Stanisław,
      Kurowski Marian,
      Kurzański Wieńczysław,
      Kwaskowski Bogoria Erazm,
      Kwiatkowski Zdzisław,
      Lanci Franciszek,
      Langkamer Robert,
      Laskowicz Albert,
      Lenartowicz Teofil,
      Lenkiewicz Aleksander,
      Lepige Jan Jerzy,
      Leśniewski Julian,
      Leśniowolski Jan Julian,
      Libelt Karol,
      Lichocki Karol,
      Lipski Leon,
      Lisiecki Bronisław,
      Lubomirski Marceli,
      Lutyński,
      Łabanowski,
      Łada,
      Łakowski Erazm,
      Łączkowski,
      Łebuć Onufry,
      Łempiński Ludwik,
      Łubiański Tomasz,
      Łukasiński Walerian,
      Łukaszewicz Jodko,
      Mackiewicz Antoni,
      Maczewski Władysław,
      Majewski Antoni,
      Makulski Franciszek,
      Malczewski Antoni,
      Małecki Dominik i Teofil,
      Mancewicz Teofila, Michał i Jan,
      Mańkowski Benwenuto,
      Marcinkowski Piotr,
      Marczyński, Masiuk Leopold,
      Maśniewski,
      Matliński Józef,
      Mazur Wincenty,
      Meciszewski Filip,
      Mendrzykowski Jacenty,
      Micewicz Konstanty,
      Michalski Józef i Kazimierz,
      Michalewski Korczak Jan,
      Michałowski Jan,
      Mielęcki Kazimierz,
      Mielżyński,
      Mieszkowski Seweryn,
      Mikosiński Geniusz Jan,
      Milewski Celestyn,
      Milewski Franciszek,
      Miniewski Józef,
      Mizerski Antoni,
      Mizerski Stefan,
      Moraczewski Cholewa Maciej,
      Morawski Adam i Franciszek,
      Moritz Mikołaj,
      Mosiński Ignacy,
      Moszyński Emanuel i Ludwik,
      Mrozowski, Nałęcz,
      Narbutt Ludwik,
      Niegolewski Andrzej,
      Niegolewski Władysław,
      Nieszkowski Wilhelm,
      Niewiarowski, Nikiel Antoni,
      Nikietty,
      Nowakowski Kazimierz,
      Nowicki Józef i Walenty,
      Nowosielski Feliks,
      Nullo Franciszek,
      Obniński Feliks,
      Oborski,
      Ohryzko Józefat,
      Około Kułak,
      Oksiński,
      Okulicz Józef,
      Olszewski Aleksander i Antoni,
      Olszewski Konstanty,
      Omienicki Tomasz,
      Ordon Konstanty,
      Orłowski,
      Orzechowski,
      Osieczymski Wincenty,
      Osiński Ludwik,
      Oskierko Michał,
      Otto Jan,
      Padlewski Władysław i Zygmunt,
      Pajewski,
      Pałgan Jan,
      Parzelski Ignacy,
      Pawłowski Szczepan,
      Peliksza Kornel,
      Peretiatkowicz Adolf,
      Peszyński Bolesław,
      Pikulski Tadeusz,
      Piotrowicz Maria,
      Piórecki Antoni,
      Pisanecki,
      Plagowski Ludwik,
      Plater Leon,
      Pleskaczewski,
      Plewiński Edward,
      Płachecki,
      Pokempinowicz Józef,
      Pojałowski Jan,
      Poklewski Koziełł Wincenty,
      Pokutyńska Józefa,
      Pol Wincenty,
      Polewski Aleksander,
      Polkowski Franciszek,
      Poniatowski Książę Józef,
      Poniński Józef,
      Popławski Włodzimierz,
      Potocka Anna i Klaudia,
      Potocki Pantaleon,
      Prauss Franciszek,
      Pronaszko,
      Prószkowski Jan,
      Przedpełski Gottfried,
      Przedrzemirski,
      Przepierski Mateusz,
      Przybyłowicz Jan,
      Przyjemski Stanisław,
      Psarski Tadeusz,
      Pujdak,
      Pyrkosz,
      Raczkowski,
      Radowicki Adam,
      Rakowski,
      Rakowiecki Henryk,
      Rawicz Władysław,
      Redel Jakub,
      Reicher,
      Rembowski Nepomucen,
      Resler Ferdynand,
      Rewkowski Aleksander i Józef,
      Riedl Jan,
      Ring Antoni,
      Romanowski Mieczysław,
      Romernacki Feliks,
      Romotowski Konstanty,
      Rossman Edward,
      Różycki Karol,
      Rudnicki Józef,
      Rudnicki Teodor,
      Rudowski Władysław,
      Rudzki Wężyk Bronisław,
      Rutkowski Leon i Zdzisław,
      Rychter Władysław,
      Rząśniak,
      Rzepecki Walenty,
      Sadowski Ostroróg Tadeusz,
      Sarnecki,
      Sawicki,
      Sawiński Antoni,
      Sczaniecka Emilia,
      Semnodi,
      Sędek,
      Siemieński Lucjan,
      Sienkiewicz,
      Sierakowski Zygmunt,
      Siewierski Julian,
      Sipowicz Karol,
      Siudajewski Antoni,
      Siwik Zygmunt,
      Skazulis Kazimierz,
      Skotnicki Antoni,
      Skowroński,
      Skrzynecki Jan,
      Skrzyński Józef,
      Smolewski Jan,
      Snarski Adrian,
      Sobecki Hipolit,
      Sobolewski Wojciech,
      Sokolnicki Antoni,
      Sokolnicki Michał i Piotr,
      Sokołowski Franciszek,
      Sołtan Władysław,
      Sowiński Józef,
      Stacherski,
      Stachurski Piotr,
      Stanowski,
      Staniszewski,
      Starzeński Hr. Leopold,
      Stawecki Edward,
      Stawiski Stefan,
      Stodula Franciszek,
      Stokowski Hipolit,
      Strelczenko Aleksander,
      Strojnowski Władysław,
      Strzelecki Anastazy,
      Strzyżowski Piotr,
      Suchodolski Samuel,
      Suligowski Adolf,
      Sułkowski Ignacy i Józef,
      Suski,
      Suzin Paweł,
      Sygietyński Karol,
      Szachner Jan,
      Szaramowicz Władysław,
      Szreder Szandor,
      Szumlański,
      Szwarc Aleksander,
      Szwarce Bronisław,
      Szydłowski Szymon Wizunas,
      Szymanowski,
      Szymura Stanisław,
      Szystowski Wojciech,
      Śliwicki Jakub,
      Śliwiński Junosza Dezyderiusz,
      Śmiechowski Józef,
      Świerczewski Piotr,
      Świszczowski Władysław,
      Taczanowski Edmund,
      Taniewski,
      Tarnowski Juliusz,
      Terakowski Marcin,
      Tiliż Teofil,
      Toczyski Józef,
      Toporek Franciszek,
      Traugutt Romuald,
      Trąbczyński Kajetan,
      Trąmpczyński Władysław,
      Kazimierz i Edmund,
      Trębicki Stanisław,
      Trzciański Dominik,
      Turno Witold,
      Udymowski Antoni,
      Ulaniecki Edmund,
      Ulatowski Witold,
      Vacqueret Aleksander,
      Wagner,
      Walewski Colonna Józef,
      Walisz,
      Wałęsy Antoni,
      Wasilewski Aleksander, Aleksy, Gustaw i Wincenty,
      Wendt Antoni,
      Wenert,
      Weronicki Leon,
      Werpachowski,
      Węgłowski Jędrzej,
      Węsierski Władysław,
      Wieczorkiewicz Józef,
      Wieczorkowski Napoleon,
      Wilczyński Franciszek,
      Wisłocki,
      Wiśniewski Leszek,
      Włodek,
      Wodzicki Józef,
      Wojciechowski Franciszek,
      Wolski Miecz Antoni,
      Wolski Sarjusz Walerian,
      Wolski Franciszek i Kazimierz,
      Wołoncewicz Lucjan,
      Wołowski Ksawery,
      Wronowski Napoleon,
      Wróblewski Walery,
      Wybicki Józef,
      Wynowski Stefan,
      Wysocki Michał,
      Wyszomirski, Young de Blanckenheim,
      Zaborowski,
      Zachert Witold,
      Zagrodzki August,
      Zajączek Józef,
      Zakrzewski Wyssogota Hiacynt,
      Zaleski Władysław,
      Zaremba Florian,
      Zaremba Franciszek,
      Zarzycki,
      Zawrycz,
      Zbyszewski Brunon,
      Zdanowicz Ignacy,
      Zduńczyk Adam,
      Zduńczyk Józef,
      Zegadło Ignacy,
      Ziemacki Rajmund,
      Zieliński Julian,
      Zielonka Ludwik,
      Zimnoch Franciszek,
      Złobczyński Jan,
      Zwierzdowski Topór,
      Zygadlewicz Stanisław,
      Żelechowski Ignacy,
      Żenisławski,
      Żmijewski,
      Żółkowski Gonzaga Alojzy,
      Żółtowski Edward,
      Żółtowski Michał,
      Żuliński Roman
      .


:idea: Janusz Stankiewicz

Kamieniecki
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 05, 2006 01:56
Lokalizacja: Bielsko-Biał

Bojownicy o wolność 1794 - 1864

Postautor: Kamieniecki » pn cze 05, 2006 02:33

Poszukuję wiadomości o nazwisku Kamieniecki zamieszczonym w tym
spisie.Moja rodzina jest z wielkopolski.Pradziad Marcellus Maximilianus
Kamieniecki, urodzony 12.10.1820 w Białężycy koło Wrześni i ożeniony
na Litwie z Emilią Tabeńską w pow.Oszmiańskim wg. ustnego przekazu
rodzinnego sądzony był w Wilnie za rok 1864 a wcześniej z tych powodów
utracił majątek w Prusach(w zaborze pruskim) .Ostatecznie schronił się
w Galicji ,gdzie też był śledzony przez policję i zmarł w roku 1901 w
Czerniowcach jako urzędnik prywatnej kolei Czerniowce-Jassy. Jego
potomkowie (synowie)powrócili w 1922 r. do Polski i mieszkali przed
wojną w Katowicach. Te losy rodziny są już rozpoznane. Brak szczegółów
o Marcelim,jego bracie -bliźniaku Edwardzie zm.29.01.1887 oraz
Nepomucenie zm. 26.04.1901 być może w Kościanie.Ich ojcem był
Konstanty Tomasz Kamieniecki ożeniony z Ludwiką Ulkowską z Opalenicy
i zmarły 18.07.1832 w Chytrowie (majątku Jaraczewskich) k.Jaraczewa.
Jerzy Kamieniecki (jotkam@a4.pl)
6tn +,mbxtrw638dxn xc

Anna Raczkowska
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:44

Postautor: Anna Raczkowska » sob cze 17, 2006 15:10

Posukuje wiadomosci na temat nazwisk RACZKOWSKI zamieszczopnego w tym spisie

mirke
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
Posty: 26
Rejestracja: pt sie 04, 2006 19:48
Lokalizacja: Wschowa

Aleksander h.Półkozic Błędowski 1788-1831

Postautor: mirke » sob wrz 02, 2006 15:17

Szanowny Panie !
W powyższym wykazie znalazłem nazwisko Aleksandra Błędowskiego.
Jest to krewny z linii Garczyńskich.Aleksander B.gen.brygady od 1809
w armii Ks.Warsz.jazda,od 1815 w armii K.Pol.W powstaniu list.
d-ca Legii Litewskiej,ranny pod Wawrem/amputacja nogi/ umiera na
cholerę w Krzeszowicach.Zonaty z Henryką k.Ogończyk hr.Działyńską
1794-1869.Syn Tadeusza,mjra Wojsk Koronnych,posła czernichowskiego
i Antoniny h.Pierzchała Czosnowskiej-ojciec Jan ca.1724-1801 starosta
winnicki 1763 pułk.Wojsk Koronnych szambelan Króla Stanisława
Augusta,kawaler Orderu Sw.Stanisława 1791,matka Teresa h.Sas
Garczyńska ca.1730-1789,córka Stefana 1690-1755 kpt.WP,dyplomaty
i pisarza polit. wł.Zbąszynia i okolicznych majątków od 1751,wojewody
poznańskiego,Kawalera Orderu Orła Białego.Córka Aleksandra B.
Wincentyna,żona Aleksandra h.Grzymała Jaźwińskiego miała córkę
Stefanię zm.1850 zam.za Juliuszem h.Lis hr.Starzeńskim 1832-1889.
Kuzyn Aleksandra Jaźwińskiego,Leopold h.Habdank Paliszewski 1812-
1903 oficer WP,powst.list.kawaler Krzyża Złotego VM,oż .z Magdaleną
H.Bończa Skarżyńską,prawnuczką Eleonory Garczyńskiej 1725-1802,
córką Stefana wojewody./O Leopoldzie następnym razem/
Z poważaniem Mirosław Paliszewski Wschowa
Paliszewski

mirke
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
Posty: 26
Rejestracja: pt sie 04, 2006 19:48
Lokalizacja: Wschowa

Hiacynt h.Wyskota Zakrzewski

Postautor: mirke » pt sie 03, 2007 12:37

Szanowni Państwo !

Hiacynt Zakrzewski *1760 Koźmin /mój 3x pradziad/ wł.Woli Książęcej
i Moszczyczyna,1791 komisarz cywilno-wojskowy woj.kaliskiego,
zasłużony w walkach o niepodległość Polski

syn Tadeusza 1705-1785 kasztelana krzywińskiego,deputata na
Trybunał Koronny 1767,kawalera orderu.św.Stanisława i Kunegundy
h.Nowina Złotnickiej +1768 Koźmin c.Aleksandra podstolego
poznańskiego
Hiacynt oż.z Moniką h.Ossorya Sczaniecką 1779-1813 poch.na cmentarzu
zasłużonych w Poznaniu c.Sylwestra +1786 wł.Wąsowa i Anastazji
h.Drogosław hr.Skórzewskiej 1752-1835 c.Michała 1707-1789 podkomorzego
poznańskiego,starosty kiszewskiego i pyzdrskiego i Ludwiki h.Leliwa
hr.Hutten Czapskiej +1799 c.Franciszka +1736 kasztelana gdańskiego

Serdecznie pozdrawiam
Mirek Paliszewski Wschowa
Paliszewski

mortiz
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 11:58
Lokalizacja: Warszawa

Chrzanowski Jan Samuel...

Postautor: mortiz » ndz sie 16, 2009 18:08

Jan Samuel Chrzanowski - poszukuję informacji o jego przodkach i potomkach.
mortiz


Wróć do „INDEKSACJA, LISTY i SPISY OSÓB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość