Węgrów, Siedlce - Żołnierska danina życia

Indeksacja Akt Stanu Cywilnego, listy i spisy osób
WYSZUKIWARKA nazwisk także na Stronie Głównej !!!

Zapraszam do umieszczenia not biograficznych, wspomnień o osobach występującach na listach !
PAMIĘĆ O NICH NIE MOŻE ZAGINĄĆ !!!
JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Węgrów, Siedlce - Żołnierska danina życia

Postautor: JanuszStankiewicz » pn gru 10, 2007 12:04

.

Przedstawiamy indeks nazwisk zamieszczonych w książce „Żołnierska danina życia od 1657 roku” Marian Jakubik, Arkadiusz Kołodziejczyk , Wyd. 2002 r. przez Instytut Historii Akademii podlaskiej w Siedlcach, Ludowe Towarzystwo Naukowo-Kulturalne oddział w Siedlcach, Urząd Miejski w Węgrowie


Nadesłał Andrzej Firewicz


INDEKS NAZWISK I PSEUDONIMÓW
- Indeks nazwisk i pseudonimów nie podaje autorów pozycji wymienionych w rozdziale "Bibliografia" oraz materiałów przedstawionych w części ikonograficznej.
Jeżeli przy pseudonimie znajduje się odsyłacz do nazwiska, to numer strony znajduje się przy nazwisku, a nie przy pseudonimie.
O ile występuje sam pseudonim, bez odsyłacza do nazwiska, wówczas numer strony podano przy pseudonimie.
Jeżeli przy nazwisku znajdują się dwa pseudonimy, to każdy z nich wy kazano oddzielnie.
- Skrót cc. oznacza "cichociemny".
- Skrót cw. oznacza "czasu wojny".
-

Lista zawiera 700 osób .

Prosimy, celem uzupełnienia i zaprezentowania wyszczególnionych postaci o wpisywanie lub nadsyłanie ( stawiz@wp.pl ) not biograficznych wymienionych osób.




      Achraniej Antoni , kpr.
      Adamczak , szwol.
      Adamski Aleksander
      Adamski Edward , gen. Bryg
      Akonom Stanisław , strz.
      Anczek Michał , szer.
      Anders Władysław , gen. dyw.
      Andryszczyk Franciszek "Krzak"
      Agrasiński Franciszek
      Arnold

      Bachorz Józef Maciej , strz.
      Baczewski Józef , strz.
      Baj Bronisław , strz.
      Bakuła Bolesław "Bolek"
      Bala Wacław , strz.
      Baltaziuk Zygmunt , ppor.
      Balda Antoni
      Banach Adam , ppłk
      Banasiuk Piotr
      Banaszek Tadeusz , strz.
      Banaszkiewicz Czesław , strz
      Barbanelski Chaim , strz.
      Barbasiewicz Zdzisław Jerzy "Gryf', ppłk
      Bartczuk Feliks "Piast", ppor.
      Bartnik Czesław , ppor.
      Basik Jan „Osa", ppor. cw.
      Basik Paweł
      Batorowicz Józef "Sielski", ,,Mały Pies"
      Batorowicz Lucjan
      Belka Stefan , ppor.
      Bereśkiewicz Mikołaj , szer.
      Berliński Józef
      Berliński (brat Józefa)
      Białobrzeski Michał ,,Ewa Tekla"
      Białobrzeski Władysław
      Biedrzycki Jan , kanon.
      Bloch Józef , ks. prob.
      Bodzon Wacław , kanon.
      Bogdański Władysław , kanon
      Bolchajmer Stanisław "Kozak”, .plut.
      Borczyński Aleksander , ppor.
      Borkowski Franciszek , strz.
      Borowy Sergiej , kpr.
      Borusewicz Jan "Krysia", ppor. cc.
      Brzosko Kamila , art. mal.
      Brzóska Stanisław , gen., ks.
      Budowicz Edward , kpr.
      Budnik , kpt.
      Bugno Józef , ndkom.
      Buntkowski Marian , strz.
      Burakowski Stanisław , ppor.
      Burek Polikarp
      Bystrow Władmir , kpr., lek.

      Caban Józef , szwol.
      Cebula Maksymilian
      Chaberska (z męża Kalinowska) Feliksa
      Chocholski Bolesław , kpt.
      Chodkowska (z męża Wangrat) Józefa
      Chorin Franciszek , dr med.
      Choriu Romuald Artur
      Chudziński Tadeusz , strz.
      Chwaluczyk (z Cieślów) Teofila Wiktoria "Las"
      Cichorski
      Ciepliński Leonard
      Ciepliński Stanisław
      Cieśla Stefania "Bór"
      Cieślikowski Stanisław , szer.
      Cytarzyński Jerzy , kpr. pchor.
      Czarkowski Władysław "Czajka", lek. wet.
      Czarnocki Kacper "Hołobla"
      Cząstka Stanisław , strz.
      Czechowski Lech
      Czarnak Zdzisław , strz.
      Czerniewski Marian Paweł , płk dypl.
      Czerwiński Tadeusz , strz.
      Czostkiewicz Zygmunt , ppor.

      Ćwiek Stefan „Wilk”
      Ćwiżewicz Antoni , por., lek. med.

      Dadełło Stanisław , szer.
      Dalba Edward , strz.
      Danielak (z męża Śliwiński) Janina
      Dąbecki Feliks "Wyrwidąb", mjr
      Dąbrowa Piotr , kpt.
      Dąbrowski Ludwik Bogusław , kpr.
      Dąbrowski Wacław , st. ułan
      Dąbrowski Wiktor
      Dąbrowski Władysław , ppor.
      Dembiński , kanon.
      Dencel Ryszard , strz.
      Dębowski Wiktor
      Dęga (z męża Banach) Marianna
      Dmowski Stanisław "Podlasiak" , kpt. dypl. cc.
      Dmowski Tadeusz , harcerz
      Domoradzki Jan , strz.
      Drabik Mieczysław , strzl.
      Drabik Zygmunt . kpr.
      Dreszer Gustaw "Orlicz" , gen. dyw.
      Drojecki Jan Antoni
      Dudek Czesław
      Dudzień Witalis strz.
      Dutkowski Stanisław, kpr.
      Dymek Eugeniusz , kpr.
      Dzieciątko Jan (1863 r.)
      Dzieciątko Jan , kpr. (1945 r.)
      Dziwilewski Bolesław , strz.

      Elżanowski Seweryn

      Fedorczuk Wacław , plut.
      Fedorowicz Maria Maciek
      Fila Zygmunt , ppłk
      Filipek Jan
      Fiłanowicz Antoni , strz.
      Finansow Piotr "Piotr", "Pietrow", mjr
      Florczak Kazimierz , ppor. rez.
      Foremski Józef "Wir", mjr
      Freytag Rudolf
      Frydrychiewicz (z męża Barbasiewicz) Helena

      Gabaszwili Georgi , szer.
      Gajewski Antoni , strz.
      Gałczak Rudolf , strz.
      Gałązka Aleksander "Gal", st. strz.
      Gałązka Florian , ppor. rez.
      Gałazka Stefan plut.
      Gałecki Mikołaj
      Galla Zygmunt , oficer
      Garbaciak Mieczysław , strz.
      Gastoł Edward , kpr. pil.
      Gawkowski Władysław , st. strz.
      Gąsiorek Stanisław
      Gedrzadze Walerian , szer.
      Gerej Jan . st. strz.
      Gierej Tadeusz strz;
      Gitler , przedsiębiorca przewozowy
      Głosiewicz Józef , szwol.
      Głowacz Józef
      Gmiter Stanisław
      Gnatowski Franciszek , szer.
      Godziejczuk Jan , szer.
      Golec Stanisław , strz.
      Golicyn (z męża Górska) Julia , księżna
      Goliński Władysław
      Gontarz Celestyn , kpr.
      Gontarz Ewa
      Goska Adam , strz.
      Gotowiec Władysław , strz.
      Goździkowski Stefan
      Górski Franciszek "Górsio"
      Grabowski Teofil
      Graczyk Stanisława
      Grądzki Czesław
      Grądzki Marian "Wicher", st str.
      Grenda Michał , st. post.
      Gromek Polikarp
      Grossman Alfred , strz
      Grudziąż Lucjan , strz, (1939 r.)
      Grudziąż Lucjan (1945 r.)
      Gruszkiewicz Bolesław
      Grun , strz.
      Gryc Jan , kpr. pil.
      Gryczewski Zygmunt
      Gryglas Bolesław , post.
      Gumienny Stanisław , strz.
      Gutkowski Edward strz
      Gutman (z męża Ra'wicz) Maria Anna
      Guziak (z męża Rydzewska) Anna
      Gwardziński Jan
      Gwiazdowski Henryk , plut.

      Haller Józef
      Hardajewicz F.
      Hober Władysław
      Honning de Michaelis Eugeniusz , gen. dyw.
      Huczek Michał , szer.
      Hulewicz Piotr szwol.

      Ignatiuk Jan , strz.
      Ilczuk (z Ufnalów) Honorata "Niezapominajka"
      Ilczuk Janusz Szabelka, mjr
      Ilczuk (z męża Wangrat) Melania

      Jabłonka Edward
      Jabłonka Eugeniusz ,,Edward", por.
      Jabłonka Stanisław
      Jabłonka Zdzisław
      Jabłonowski Władysław Genueńczyk, kpt.
      Jacentowski Stanisław
      Jakacki Zygmunt , strz.
      Jakubik (ze Śmiałków) Cecylia Zofia "Śmiała", ppor. ,mgr
      Jakubik Marian
      Janik Antoni strz.
      Jarniński Jan "Zawisza", ppor.
      Jarosz Tadeusz , kanon.
      Jarnuszkiewicz Konrad
      Jarząbek Szczepan
      Jarzębski Józef , strz.
      Jasiński Herman
      Jastrzębska (z męża Stankiewicz) Maria „Jagoda"
      Jastrzębska Zofia
      Jastrzębski Julian
      Jastrzębski Stanisław , kpt.
      Jazgarska (z męża Śmiałko) Zofia
      Jezierska (z męża księżna Golicyn) Maria , hr.
      Jeziorański

      Kalata Franciszek , kanon.
      Kalbarczyk Jan „Bartnik"
      Kalenkiewicz Maciej "Kotowicz" , ppłk dypl., cc.
      Kalinowska (z Krzaków) Anna
      Kalinowska (z Chaberskich) Feliksa
      Kalinowski Marian , por. rez.
      Kaliński Jan , strz.
      Kałc Bronisław , strz.
      Kałuski Zdzisław , st kpr
      Kałuża Roman , kpr.
      Kamiński kancelista z Węgrowa
      Kamiński Ludwik , ppłk
      Kamiński Stanisław z Sadownego
      Karbowski Bolesław , post
      Karolkiewicz Stanisław "Szczęsny", ppłk
      Kasprzak Franciszek , wachm.
      Kądziela Wincenty , sierż.
      Kędrzyński , płk
      Kić Bogusław „Grochowiak". por., mgr
      Kietliński Stanisław Eugeniusz , por.
      Kikoła Tadeusz , strz.
      Kiryluk Józef Drabik, strz.
      Kisielińska Helena
      Klem (z Wałiłków) Natalia Boruta
      Klem Zygmunt Zbyszko, ppor. cw.
      Klepacka Cecylia
      Klimek Lucjan
      Klukowski Bolesław Junak, ppor.
      Kłosiński , lek
      Kobylińska Zofia
      Kobyliński Kazimierz
      Kobyłko Karol , por.
      Kochaniuk Jan . strz.
      Kocon Lucjan , strz.
      Kodym Jan
      Kodym Jan
      Kodym Leokadia
      Kodysz Szymon , strz.
      Kokoszko Roman
      Kołak Eugeniusz , strz.
      Kołodziejak Kazimierz , plut.
      Kołodziejek Teofil
      Komor Sabina "Ewka"
      Komorowski "Zimka"
      Komorowski Andrzej
      Komorowski Bogusław „bomb”
      Końca Kazimierz
      Kondracionek (Kondraciuk) Paweł , strz.
      Konik Marianna
      Konopka Aleksander , płk
      Konowałow Sawa , st. strz.
      Koper Władysław , kpr.
      Korgol Stanisław , st. strz.
      Korsak Helena
      Korsak Jan , st strz.
      Korzeniewski Józef , strz.
      Korzeniowski Mieczysław
      Kosakowski Bolesław , kpr.
      Kosim Jan , szwol.
      Kosim Zygmunt , strz.
      Kosim Jakub (1863 r.)
      Kosiński Jakub
      Kosiński Sławomir , mgr
      Koszenka Stanisław
      Kosztera Jan , strz.
      Kotowski Stanisław , strz.
      Kotulski Stefan
      Kowalczewski B.
      Kowalewski Kacper
      Kowalik Stanisław , st. strz.
      Kowalski Eugeniusz , strz.
      Kowalski Ryszard , st. uł.
      Kozłowski Eligiusz , prof. dr hab.
      Kozłowski Henryk , kanon.
      Koźmiński Mieczysław , st. strz.
      Krasnodębski Edward , strz.
      Krasnodębski Władysław z Kowies
      Krogulec Józef , kpr.
      Królak Konstanty , st. post.
      Król Bolesław , strz.
      Krupa Edward
      Krzemieniewski Stanisław
      Księżak Gustaw , kanon.
      Kubiak Władysław , post.
      Kucharski Piotr , szer.
      Kuczkowski Mucha, kpt.
      Kuczyńska Joanna
      Kuczyński Stefan , szer.
      Kukiel Marian , mjr
      Kukwa Andrzej , lekarz
      Kulesza Antoni
      Kulik Piotr , por.
      Kulnicz Jan , plut.
      Kułakowski Wacław , szer
      Kupiec Henryk , st. strz
      Kuropacki Aleksander , st. strz
      Kursa Agnieszka
      Kuryłek Edward , kpr.
      Kuryłek Stanisław , strz.
      Kuta Jan

      Langiewicz Marian , gen.
      Laskowski Szczepan
      Lasota Karol „Maczuga", chor.
      Latuski Edward , pchor.
      Leśniewska Maria
      Leśniewski Józef Lucjan kpt.
      Lewandowski Adam
      Lewiński Józef , strz.
      Lipiński Bernard
      Lipiński Józef , st. strz.
      Lipka Jerzy Wacław ,,Leszczyc", "Jeżewski", ppłk
      Lipka Józef
      Lis , kpr. pchor.
      Lutman Mieczysław , dr
      Lutyński Ludwik , mjr

      Łagowski Andrzej
      Łagowski Czesław
      Łaszczuk Helena
      Łaszczuk Michał , kpr,
      Łaszkiewicz Józef , ppor.
      Łata Józef , strz.
      Łemecha Piotr
      Łaniewicz Wacław , strz.
      Łubieńska Zofia hr.
      Łubieński Stanisław , hr.
      Ługowski Jerzy
      Łukasiak Kazimierz

      Maciejewski Franciszek , st. post.
      Maciejowski Zygmunt „Wolski"
      Magrzyk Grzegorz
      Majbański Józef , plut.
      Makowski Franciszek
      Makowski Piotr , strz.
      Makowski Zygmut .strz.
      Makuch Michał , kanon.
      Maliszewski Jan , plut.
      Małachowski Władysław
      Małecki - Muryc Aleksander , por. rez.
      Małkiński Henryk "Kulesza", ppor. cw.
      Marchelewicz Hipolit
      Marcik Czesław , strz.
      Marciniak Franciszek , st. strz.
      Marczak Jan , strz.
      Mariański
      Marmurowicz Władysław , kpt.
      Marski Edward
      Matczuk Janina
      Matczuk Józef
      Matliński Jan Janko Sokół
      Mazon (PP)
      Melchior Stanisław , ppor.
      Męczyński (powstaniec 1863 r.)
      Mielniczek Franciszek "Jeż", "Znicz", kpt.
      Mieszało Henryk , strz.
      Michalski Kazimierz , strz.
      Mikołajczyk Jacenty , strz.
      Mikołajczyk Stanisław
      Milewski Adam
      Milewski Konstanty , strz.
      Miller Stefan , strz.
      Mioduszewski Władysław , strz.
      Mirgaj Jakubow , szer.
      Mirowicz Karol , post.
      Mirowicz Stanisław
      Misztela Stanisław , kpr
      Moczulska Kamila Kama (konspirac. nazwisko Malinowska Maria) ppor. cw.
      Moczulski Bogdan
      Moczulski Wiesław
      Mróz Czesław "Chłop" kpr.
      Muck Jan
      Muranowicz "Władysław, kpt. (błędnie napisano - patrz Marmurowicz Wł.)
      Muszel Henryk , strz.
      Mystkowski Ignacy
      Myśliński Bronisław

      Narcik Czesław , strz.
      Neuman Czesław , strz.
      Niedzielski , strz.
      Niedża (?) Józef
      Niewiadomski Stanisław , st. szer.
      Niewiarowski Ryszard , kpt.
      Nowak z Grębkowa
      Nowak Kazimierz , por.
      Nozdreko Stanisław ,.kpr.

      Oborski Maksymilian
      Ochalski Marian , por.
      Ogonowski Mieczysław , strz.
      Ogonowski Tomasz
      Okrasa Stanisław , post.
      Okulicki Leopold Niedźwiadek"" gen. bryg. "

      Okulus Władysław
      Olak Stanislaw "Silny”, plut.
      Oleksiak Stanisław "Kozic", por., mgr
      Oleksiński Mikołaj , post.
      Olton Stanisław , st strz.
      Oniśk , strz.
      Oniśk Ryszard
      Oniśk Ryszard kpr.
      Orzechowski Seweryn
      Orzeł Bolesław
      Osiński Edmund , strz.
      Oskirko Józef , strz.
      Ostrowski Józef , strz.
      Ostrzęga Jakub
      Osuch Kazimierz , ppor. rez.
      Osyra Wacław , strz.
      Owsianko Lucjan , kpr.
      Oziński Tomasz , strz.

      Paczuski Henryk
      Paderewski Stefan , por. pil.
      Padlewski Zygmunt
      Pałuska Czesław , strz.
      Pałuska Jan
      Pankienbaum Jerzy , strz.
      Parzycki Stefan , kanon.
      Paszkowski Władysław , strz.
      Patlewicz Bronisław "Nieczuja", mjr
      Pawlak Władysław , strz.
      Pawłowicz Wiktor , strz.
      Pawłowska Anna
      Pawłowska Janina "Barbara", "Matka"
      Pękul Marian , sur.
      Piekarski Wacław , gen. bryg.
      Pierzchała Aleksander , ks.
      Pierzchuło Wincenty , strz.
      Piesiński Andrzej
      Pilch Adolf Góra, por. cw.
      Pingwara Lucjan , strz.
      Piotrowski Hieronim "Jur", por.
      Piotrowski Józef , szer. 3
      Piotrowski Piotr , "Korybut"
      Piotrowski Zdzisław Ryś, sierż.
      Piotrowski Zygmunt , kanon.
      Piórkowski Józef
      Piszczyk Józef
      Piwnik Jan Ponury, mjr, cc.
      Plewko Jerzy Rudolf , por. dr
      Plewko Narcyz , chor.
      Płatkowski Władysław
      Podgórski Jan.
      Polaczek Franciszek
      Polewaczyk Stanisław , strz.
      Popielas Henryk , plut.
      Popiel Ignacy
      Postek Józef , mgr
      Postek Wiktor , st. strz.
      Postek Marian , strz.
      Procewicz Michał , strz.
      Prochaska Karol
      Prochazka Władysław , mjr
      Proń Brunisław , kpt.
      Protasiewicz Olimpia
      Przyborowski Jan , por.
      Przyborowski Wacław
      Przyszychowski Kasper , płk
      Puchta Marian
      Pujak Stefan , strz.
      Pukownik Feliks , strz.
      Puścian Henryk , strz.
      Puścian Tomasz , strz.
      Puścion Jan „Kapuściński", sierż.
      Pytlak Tadeusz , plut.

      Raczkowski Władysław , strz.
      Radziuł Augustyn , strz.
      Raganowicz Stanisław , płk
      Rajewski Antoni , ułan
      Rajkowski Józef , strz.
      Ratajski Jerzy "Cynek", kpr. pchor. mgr inż. arch.
      Ratajski Lech Rawa plut. pchor., prof. dr hab.
      Ratajski Wiesław "Puc", por. rez., mgr inż. arch.
      Ratyński Emil , por.
      Rawdo Piotr , strz.
      Rawicz Jan
      Rawicz Władysław
      Rażnowski Władysław ,.Pora;" pt/puł. Inż.
      Rembiński A. , strz.
      Rezynkier Władysław , ppor
      Robak Marian , strz.
      Robenda Władysław , strz.
      Rogala Józef , strz.
      Rogala Polikarp , por. inż.
      Rogiński Roman
      Roguiski Wacław , ppor.
      Roguska Anna , pchor.
      Roguski Aleksander , st. wachm.
      Roguski Antoni
      Roguski Jan
      Roguski Maciej , por.
      Roguski Tomasz , plut.
      Rola Franciszek , kpr.
      Romanowski Józef "Reduta", por. rez.
      Rombach , płk
      Rosiek Józef "Józef', mjr
      Rossmanówna (z męża Łagowska), Janina
      Rostein Dawid
      Roszewski Józef
      Rowecka-Mielczarska Irena
      Rowecki Stefan Paweł "Grot", gen. dyw.
      Rozpara Tadeusz , plut.
      Róża Izrael , chor.
      Różański
      Rubin
      Rucznik J. , dr med.
      Rudnicki Klemens , gen. bryg.
      Rumiński Wr. , strz.
      Russanowski Tomasz "Robert", kpr. pchor.
      Ruszkiewicz , strz.
      Ruszkiewicz Stanisław
      Ruta Józef , sierż.
      Rutkowski Antoni , plut.
      Rutkowski Tadeusz , plut.
      Rutkowski Zygmunt , post.
      Rybak Edward Alojzy , ppor. rez.
      Rychlik Stanisław , strz.
      Ryczkowski Roman , ks.
      Rydzewski Marian "Kruk", st. sierż.
      Rydzewski,
      Ryszak Jadwiga
      Rytelewski Jan , ppor./płk
      Rzepecki Jan , ppor./płk
      Rzeszkowski (Rzeszowski) Józef , strz.
      Rzewuski Stanisław

      Sabala (Sabała) Antoni , szer.
      Saczuk Feliks
      Sadziński Władysław , kpr.
      Salach Stanisław , plut.
      Sasin Aleksander
      Sawa – Rudnicki płk
      Sawicki Henryk , strz.
      Sawczuk Kalenik , szer. 35
      Seroczyński Antoni , strz.
      Sędziak Stanisław Jerzy Warta, ppłk dypl. cc.
      Siebałdt Henryk
      Siedlecka Barbara
      Siedlecki Antoni
      Siemiński Marian , strz.
      Sienkowski Witold
      Sierakowski , mjr
      Sitko Bazyli , strz.
      Siuchta Tadeusz
      Skrzyński Zygmunt , kpr.
      Skibniewski Jankiel , strz.
      Skotarek Helena
      Skotarek Leonard , strz.
      Skórzecki Wacław , kpt.
      Skup Roch
      Słowik Mieczysław , kpr.
      Smoliński Stanisław , kpr.
      Smorągiewicz Izabela Cecylia
      Snopkiewicz Stefan "Stecki" , kpt.
      Sobótka Jan , strz.
      Socha Stefan , kpr.
      Solczyk Jan , st. strz.
      Sołowiej
      Sopyło Józef
      Soszyński Piotr
      Sosnkowski Kazimierz , gen.
      Sowiński Franciszek , sap.
      Staniszewski Władysław , szwol
      Stankiewicz Adam „Kmicic”, senior
      Stankiewicz Adam , „Spokojny”, mgr, junior
      Stankiewicz Piotr , strz.
      Staręga Melania
      Staśkiewicz Feliks , strz.
      Sternicki Kazimierz
      Stojak Stanisław , kpr
      Stolarz Jan
      Stolnik Wincenty
      Strąk Wacław
      Styś Józef , sap.
      Suchocki Franciszek , szer.
      Sujecki Stanisław , szer.
      Sulich Jan
      Sułkowski Leon Sulima
      Supeł Czesław , kpr
      Suss Antoni
      Suski Kazimierz „Rewera”, ppłk
      Suszczyński Hieronim Szeliga , płk
      Szabelski Edward , kpt. ks.
      Szajkowski Wiktor Winio, ppor. rez.
      Szajewski Józef
      Szaki
      Szamota Karol , dr med.
      Schiffner Stefan
      Szczepaniak Henryk , szer.
      Szczerbaciuk Jan
      Szczurowski Tomasz
      Szeponiaż Mieczysław , kpr.
      Szostak Stanisław , strz.
      Szramk Michał , strz.
      Sztandora Edmund , sierż.
      Szwejkowski Roman , kpr.
      Szydlik Józef , strz.
      Szymańczyk Edward
      Szymański Beniamin , biskup
      Szymański Karol Miedziński, por.
      Szymański Lucjan Antoni "Janczar", ppłk
      Szymczak Karol , kpr.

      Śledziewski Aleksander
      Śliwa Stefan
      Śliwiński (1863 r.)
      Śliwiński Mieczysław Witold, por.
      Śmiałko (z męża Jakubik) Cecylia Zofia Śmiała, ppor. ., mgr
      Śpiewak Eugeniusz , strz.
      Świderski Aleksander , strz.
      Świeboda Józef , kanon.
      Świerbutowicz Józef , ppor.
      Świerszcz
      Świętochowski Stefan , sap.
      Świniarski Tadeusz , kpr.
      Świstacki Stefan Aleksander , por.
      Świtalski Franciszek Socha, "Steppa" , mjr
      Świstek Wacław

      Taszczmietow Karim , szer.
      Tatar Stanisław , gen. bryg.
      Tchórzewski Jerzy Soczewka, prof.
      Tochtijew Hasanbek , szer.
      Tokarska Janina
      Tokarski Stanisław
      Tomaszkiewicz Ignacy , poseł
      Tomrle Maria Zofia
      Totarski (Tatarski) Wiktor , strz.
      Traugutt Romuald
      Trochanowski Feliks , kpr.
      Trojan Janusz
      Tryc Józef
      Tryc Marian
      Tomkiel Wojciech , strz.
      Turemko Stanisław , strz.
      Tymiński Stanisław , plut.

      Ufnal Czesław
      Ufnal Katarzyna
      Ufnal Maria
      Umiński Jan Nepomucen , gen.
      Urban Kazimierz , strz.
      Urliński Julian, przod.

      Wakulicz Marianna
      Walczyna Maria "Hańcza", ppor. cw.
      Waligórski A. , gen.
      Wangrat (z Ufnalów) Helena "Praca"
      Wangrat Henryk
      Wangrat Jan
      Wangrat Marian Jerzy Piorun
      Wangrat (z Ilczuków) Melania
      Wangrat Stanisław
      Wangrat Tadeusz Konicz, kpt., mgr inż,
      Wangrat Zygmunt Henryk Wyrwa mjr, lek. med.
      Wantusiak Karol , kanon.
      Warda Adam , policjant
      Wasieńko Jan
      Wasilewski Antoni , strz.
      Wasilewski Józef
      Waszkiewicz Leonard Morski, ppłk
      Waśkowicz Bonifacy , strz.
      Wawrzyński (Warzyński) Jan
      Wecki Stanisław , płk dypl.
      Wegner (z męża Klem) Jadwiga
      Wielądek Czesław "Pion" ppor. cw
      Wieliczko Konstanty
      Wierzbicki Czesław , strz.
      Więckowski Franciszek , st. post.
      Wikliński Marek
      Wiktor Ludwik Ignacy
      Winek (1863 r.)
      Wilamowski, lek.
      Wintoch Marian "Rus", mgr
      Wiśniewski Jan , por.
      Wiśniarowski , przod.
      Witan Stanisław , st. post.
      Witek Józef , szwol.
      Witkowski Leon
      Włodarski Tadeusz Halaban , kpr. pc
      Wnorowski Wojciech , strz.
      Wnuk Henryk , kpr.
      Władysław NN
      Wodzicki Józef
      Wojciechowski Stanisław
      Wojewódzka Stefania
      Wolant Bolesław , strz.
      Woliński Józef , policjant
      Wołkowicki Jerzy , gen. bryg.
      Woźnicki Eugeniusz
      Wójcik Aleksander , szer.
      Wronowski Napoleon
      Wróblewski Alfons
      Wróblewski Wiktor „Olszyna”, ppor.
      Wrzosek Franciszek , szer.
      Wrzosek Stanisław "Jar"
      Wrzosowski Wojciech , strz
      Wycech Edward , strz.
      Wycech Henryk , plut.
      Wycech Mieczysław , kpr.
      Wycech Władysław
      Wysocki Stanisław , strz
      Wyszomirski Karol (1863 r.)
      Wyszyński (1863 r.)

      Zabiegała Stanisław , strz.
      Zabokrzycki Włodzimierz "Mazur", st strz. pchor.
      Zabuski Mieczysław , strz.
      Zadrożny Eugeniusz
      Zajączkowski Jan
      Zajączkowski Kazimierz , inż.
      Zajączkowski Tadeusz , kpt.
      Zarzycki Edmund Strzała, kpr. pchor.
      Zarzycki Jan
      Zasłona Leon , plut.
      Zawadzki , strz.
      Zieleniewski Tadeusz , płk dypl., inż.
      Zieliński Kazimierz Fabian , ppor. rez.
      Ziółkowska Wiktoria
      Zipser Witold Janusz , ppor. rez.
      Zulczyk Franciszek , st. strz.
      Zyberk-Plater Henryk , hr., ppor.
      Zygmunt Donat , strz.

      Żagan Alojzy Dominik „Wola”, kpt.
      Żelaziński Eugeniusz
      Żeligowski Lucjan , gen. broni





:!: Janusz Stankiewicz

JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: JanuszStankiewicz » wt sie 26, 2008 12:13

.
Pani Bożenna Habało przesłała biografię Karola Lasoty - umiszczona została na stronie o kawalerach Virtuti Militari

patrz http://www.stankiewicze.com/vm/vm_l.htm

:idea: Janusz Stankiewicz

JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: JanuszStankiewicz » pt gru 11, 2009 08:43

.
    Piotr Piotrowski

    (najprawdopodobniej zubożały potomek starej rodziny szlacheckiej od wieków zamieszkującej w ziemi liwskiej herbu Ślepowron), jeden z pięciu synów Aleksandra i Katarzyny z Ufnalów, urodzony dnia 24 czerwca 1897 roku we wsi Popów(obecnie Popielów)gmina Korytnica, powiat Węgrów, województwo Lubelskie. Szkołę powszechną ukończył w Węgrowie. W 1912 roku rozpoczął praktykę ślusarską w firmie Konrada Januszkiewicza i naukę w szkole rzemieślniczej w Warszawie, które ukończył w 1915 roku. W latach 1916-1918 pracował w gospodarstwie rodziców w Popielowie. W 1916 roku został przyjęty do Polskiej Organizacji Wojskowej(P.O.W.) przez B. Kowalczewskiego, gdzie brał czynny udział w zbiórkach i ćwiczeniach oddziału Liw-Jarnice pod dowództwem p. Hardejewicza. W latach 1917-1918 brał udział w akcjach prowadzonych przez lokalne oddziały w Borzychach i Grygrowie. W dzień rozbrajania Niemców został zmobilizowany przez C. Ufnala i brał udział w rozbrajaniu oddziałów niemieckich w Węgrowie. Pierwszy przydział otrzymał do oddziału konnicy, pod dowództwem C. Ufnala pełnił straż bezpieczeństwa i mobilizował ochotników. Współtworzył I Pluton Szwadronu Województwa Siedleckiego i brał udział w walkach z Niemcami w okolicach Siemiatycz. Następnie wraz ze szwadronem został wcielony do 10 Pułku Ułanów Litewskich, gdzie przebył całą kampanię i brał czynny i ofiarny udział w potyczkach i bitwach z Bolszewikami. Ranny w roku 1920. Pseudonim woskowy "Korybut". Od 1922 do 1926 roku pracował w firmie Konrada Januszkiewicza w Warszawie ul. Grzybowska 25. Od 1926 roku w Towarzystwie Ochrony Warszawskich Dróg Żelaznych Dojazdowych, Warszawa ul. Marszałkowska 9, jako buchalter. W roku 1926 ożenił się z Zofią Murawską córką Wiktora i Pauliny z Kobyłków. Miał dwóch synów Mirosława urodzonego w roku 1930 w Warszawie, oraz Zbigniewa urodzonego w roku 1934 w Węgrowie. Zmarł 13 października 1940 roku w wyniku rany postrzałowej odniesionej z rąk okupanta. Pochowany na Cmentarzu Brudnowskim w Warszawie, aleja 66A.
    Odznaczony:
    Krzyżem Walecznych (1920)
    Medalem Niepodległości -Zarządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej z 29.12.1933r. ogłoszone w Monitorze Polskim nr. 27 z dnia 03.02.1934r., poz.41 str.3.
    Krzyżem Polskiej Orgaznizacji Wojskowej
    Krzyżem za Front Litewsko-Białoruski
    Medalem Ochotniczym

    życiorys oparty na życiorysie pisanym przez samego Piotra Piotrowskiego w formularzu do "Medalu Niepodległości" (do 1933r.) wzbogacony o wiedzę na temat przodków którą zgłębiam.

    inf. prawnuk Piotra Piotrowskiego Michał M. Piotrowski



wpisał Admin


Wróć do „INDEKSACJA, LISTY i SPISY OSÓB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yahoo [Bot] i 6 gości

cron