Rodziny SKAP DWORZYŃSKI WRZEŚNIEWSKI MILCZAREK ZIEŃ

Forum przeznaczone do umieszczania ogłoszeń o poszukiwanych osobach należących do rodziny oraz wszelkich spraw związanych z KONKRETNYMI NAZWISKAMI.
(Witryna specjalnie wydzielona do tego typu wpisów, aby nie dokonywać ich w Księdze Gości…)

Anna Węgrzyn
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK

Rodziny SKAP DWORZYŃSKI WRZEŚNIEWSKI MILCZAREK ZIEŃ

Postautor: Anna Węgrzyn » ndz mar 08, 2009 18:05

Poszukuję jakichkolwiek informacji, które mogłyby rozszerzyć zakres moich poszukiwań rodzin tworzących moje korzenie. Zaczęłąm odkrywać członków rodziny żyjących w XIX w., lrcz tutaj nastąpił regres i trudność w posunięciu się do przodu. Serdecznie dziękuję za pomoc. Ania
Pozdrawiam Ania

BOGICZ DWORZYŃSKI CHAWŁOWSKI MILCZAREK MOCH ŁATWIŃSKA KAMIŃSKI SAWICZ SKAP WRZEŚNIEWSKI ZIEŃ

Anna Węgrzyn
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK

Postautor: Anna Węgrzyn » czw kwie 23, 2009 12:01

W ostatnim czasie wysłałam do PCK druk poszukiwawczy, mam nadzieję, że losy zaginionego w czasie wojny Jana Skap zostaną wyjaśnione.
Znalazłam też dużo osób z tym nazwiskiem emigrujących do USA już w XIX w. Narazie jednak nie mogę ich powiązać z moją rodziną.
Pozdrawiam Ania

BOGICZ DWORZYŃSKI CHAWŁOWSKI MILCZAREK MOCH ŁATWIŃSKA KAMIŃSKI SAWICZ SKAP WRZEŚNIEWSKI ZIEŃ

Anna Węgrzyn
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK

Postautor: Anna Węgrzyn » ndz maja 24, 2009 17:31

Przez przypadek natknęłam się na osoby o nazwisku Skap mieszkające we Wrocławiu, ale narazie nie mogę powiązać ich z moją rodziną, chociaż osób z tym nazwiskiem jest niewiele ponad 20. Muszę się "dokopać" do pradziadka i jego rodzeństwa oraz zbadam czy brat dziadka miał dzieci i kiedy zmarł. Może uda się powiązać wszystkich Skapów mieszkających w Polsce /i nie tylko, bo duża liczba emigrowała w XIX i XX w./ w jedną rodzinę.
Pozdrawiam Ania

Anna Węgrzyn
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK

Postautor: Anna Węgrzyn » ndz cze 28, 2009 17:54

Znalazłam w spisie małżeństw Zienia, ale czy to będzie ktoś z rodziny, okaże się po głębszych badaniach.
Ponawiam prośbę o sygnał od osób, którym nie są obce wymieniane wyżej nazwiska.
Pozdrawiam Ania

Anna Węgrzyn
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK

Postautor: Anna Węgrzyn » czw wrz 10, 2009 13:26

Jednak indeksacja jestbardzo potrzebna. Dzięki niej znalazłam parafię oraz datę ślubu moich pradziadków Wojciecha Skap i Zofii Zień. Znowu krok do przodu i powód do radości.
Pozdrawiam Ania

Anna Węgrzyn
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK

Postautor: Anna Węgrzyn » sob paź 17, 2009 23:22

Jestem ogromnie szczęśliwa, bo znalazł się tłumacz, który przełożył wszystkie wpisy w księgach kościelnych na język polski. Współpraca na wszystkich stronach genealogicznych jest bezcenna.
Pozdrawiam Ania

Anna Węgrzyn
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK

Postautor: Anna Węgrzyn » ndz wrz 19, 2010 16:14

Przez pół roku odnalazłam dwa pokolenia przodków ze strony Zieniów, ale jeszcze nie wszystkie informacje zostały udokumentowane. Józef Zień ur. w Dębnie /Galicja/ ok. 1845r. syn Andrzeja Zienia i Anny z d. Popowicz poślubił w Łomnej k/Warszawy Henrykę z d. Kamińską ur. w Zielonce /Prusy/ ok. 1855r. córka Fryderyka Kamińskiego i Karoliny z d. Bogicz? Czas pomału, ale pracuje na moją korzyść. Jeśli ktoś ma informacje proszę o kontakt.
Pozdrawiam Ania

Anna Węgrzyn
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK

nowe znalezisko

Postautor: Anna Węgrzyn » wt sie 09, 2011 16:34

Znalazłam nowy akt ślubu w parafii w Łomnej. Najprawdopodobniej jest to ślub brata praprababci Kamińskiel vel Sztajnke. Muszę jednak poczakać na skan z archiwum archidiecezjalnego i przetłumaczyć go. Może tym razem wpisy będą bardziej czytelne.
Pozdrawiam Ania

Anna Węgrzyn
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK

Postautor: Anna Węgrzyn » pt sty 27, 2012 01:07

I znowu dzięki postępom indeksacji nowych parafii i roczników odnalazłam akty chrztów w kilku parafiach podwarszawskich. Teraz skan, tłumaczenie i dalsza praca. Mam nadzieję, że ktoś się odezwie z jakimiś informacjami i może będziemy mogli współpracować.
Pozdrawiam Ania

Wróć do „POSZUKUJESZ WIADOMOŚCI O RODZINIE ?”