RODZINY: MOCH CHAWŁOWSKI GODLEWSKA

Forum przeznaczone do umieszczania ogłoszeń o poszukiwanych osobach należących do rodziny oraz wszelkich spraw związanych z KONKRETNYMI NAZWISKAMI.
(Witryna specjalnie wydzielona do tego typu wpisów, aby nie dokonywać ich w Księdze Gości…)

Anna Węgrzyn
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK

RODZINY: MOCH CHAWŁOWSKI GODLEWSKA

Postautor: Anna Węgrzyn » ndz maja 24, 2009 17:44

Wymienione rodziny stanowią dalszy ciąg mojego drzewa genealogicznego.
Mochowie to rodzina mamy mojego dziadka ze strony mamy. Wiem, że jeden z nich Wiktor wyjechał z Warszawy po wojnie, wraz z rodziną na Ziemie Odzyskane.
Chawłowski to ojciec mojej babci ze strony taty. Bardzo dobrze rozbudowana gałąż, rodzina wielodzietna, zamieszkująca Wyszków. Mam też stare listy świadczące o tym, że część rodziny mieszkała w Ciechanowskiem.
Godlewska była żoną pradziadka Chawłowskiego Juliana i pochodziła z Warszawy.
Jeśli ktoś ma jakieś informacje, bardzo proszę o kontakt. Pozdrawiam Ania
Pozdrawiam Ania

BOGICZ DWORZYŃSKI CHAWŁOWSKI MILCZAREK MOCH ŁATWIŃSKA KAMIŃSKI SAWICZ SKAP WRZEŚNIEWSKI ZIEŃ

adam
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK

wieś Mochty nad Wisłą w gminie Zakroczym

Postautor: adam » pn maja 25, 2009 09:07

powiat nowodworski. Słynie z starej cegielni wystawionej na przetarg przez Urząd gm. Zakroczym , powiat nowodworski. Cegielnia ma około 150 lat. Jest piękna. Piec w tej cegielni przypomina Arkady Kubickiego w Warszawie. Pokazywałem ją kilka dni temu ( 10-17 maja ) malarzom i fotografikom z zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Zakroczymia ( 40 km od Warszawy ), 1-go w Polsce pleneru malarskiego " Śladami E. Morawskiego i M.K. Ciurlionisa ". Sam w pewien sposób uczestniczyłem w tym plenerze. Najlepiej zgłosić się w tej sprawie ( rodziny Moch ) do p. k. Szczerbatko kierownika Wydz. Kultury i Oswiaty. Może bedzie coś wiedział.na ten temat. Napisał kilka książek o Zakroczymiu.

Proszę napisć jak Pani poszło w poszukiwaniach.

Drugim miejscem jest centrum Dokumentacji Dziejów m. Płońsk w Płońsku, gromadzą materiały z okolic Płońska , Ciechanowa. Sa bardzo dobrzy. Sam chcę wydać tam broszurę na temat mojej rodziny Rączkowskich z Sarnowa.

W płoćku w Bibliotece Seminarium Duchownego są akty urodzin i zgonów miszkańców pólnocnego Mazowsza. Sam kupiłem książkę z nr takich aktów od XVII i XVIII.
pzdr
adam bronisz

Anna Węgrzyn
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK

Postautor: Anna Węgrzyn » wt maja 26, 2009 00:25

Serdecznie dziękuję za podpowiedzi, mam nadzieję wykorzystać je wkrótce. Zainteresowało mnie nazwisko Rączkowscy, mam koleżankę, która wyszła za mąż za Rączkowskiego i mieszkają niedaleko Szczecina. Wiem, że to jego rodzinne strony. Niestety nie ma komputera.
Pozdrawiam Ania
Pozdrawiam Ania

BOGICZ DWORZYŃSKI CHAWŁOWSKI MILCZAREK MOCH ŁATWIŃSKA KAMIŃSKI SAWICZ SKAP WRZEŚNIEWSKI ZIEŃ

Anna Węgrzyn
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK

Postautor: Anna Węgrzyn » ndz cze 28, 2009 18:01

Ponawiam prośbę o informacje na temat osób noszących w/w nazwiska.
Pozdrawiam Ania

Anna Węgrzyn
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK

Postautor: Anna Węgrzyn » sob paź 17, 2009 23:27

Poprzez internetowe strony genealogiczne udało mi się skontaktować telefonicznie z potomkinią Chawłowskich z ciechanowskiego. Jeszcze nie mogę połączyć naszych rodzin, ale jestem dobrej myśli.
Pozdrawiam Ania

Anna Węgrzyn
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK

Postautor: Anna Węgrzyn » czw lut 11, 2010 19:55

I znowu przypadek pozwolił odkryć ciekawą rzecz, znalazłam akt ślubu prababci z domu Moch. Tłumaczenie da dużo nowych informacji. Może ktoś się odezwie z dodatkowymi informacjami?
Pozdrawiam Ania

Anna Węgrzyn
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK

Aleksandra Moch

Postautor: Anna Węgrzyn » ndz wrz 19, 2010 16:30

Aleksandra Moch ur. w Warszawie w par. Nawiedzenia NMP ok. 1885r. córka Antoniego Mocha i Julii z d. nieczytelne wyszła za mąż w Warszawie w par. Narodzenia NMP w 1909 za Władysława Dworzyńskiego ur. w Karniewie ok.1888r. syn Mikołaja Dworzyńskiego i Julianny z d. Łuczkowskiej.
W połowie lat dwudziestych wyjechała do Francji z piątką dzieci do mężą, tam zmarła. Miała rodzeństwo. Jeśli ktoś ma jakieś wiadomości o osobach związanych z nazwiskiem Moch proszę o kontakt.
Pozdrawiam Ania

Anna Węgrzyn
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK

Postautor: Anna Węgrzyn » wt sie 09, 2011 16:44

Coraz trudniej dotrześ do nowych informacji, przede wszystkim brak czasu jest dużym utrudnieniem. Mam nadzieję, że może ktoś zajrzy tutaj i jakiś drobiazg pozwoli mi posunąć się w dobrym kierunku.
Pozdrawiam
Ania Węgrzyn
Pozdrawiam Ania

Anna Węgrzyn
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK

Postautor: Anna Węgrzyn » pt sty 27, 2012 00:57

Indeksacje aktów w internecie znowu ułatwiły mi odnalezienie nowych aktów małżeństwa. Są one rozrzucone po różnych, a dla mnie nowych, parafiach w Warszawie. Teraz trzeba uzyskać skany aktów, przetłumaczyć je i zweryfikować dane.
Pozdrawiam Ania

Wojciech jaraczewski
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK

Re: RODZINY: MOCH CHAWŁOWSKI GODLEWSKA

Postautor: Wojciech jaraczewski » wt paź 11, 2016 19:04

Szan.Pani,
Jesli notariusz z przedwojennej Lodzi i sedzia z Warszawy,Juliusz Chawlowski ur.1894 żonaty z Karolina Rybojczuk chyba Chonoratowska to tez Pani rodzina,to proszę o kontakt.Mieli syna Krzysztofa który zginął w powstaniu.
Wojciech Jaraczewski
wujaraczewski@gmail.com
602 24 99 96

Wróć do „POSZUKUJESZ WIADOMOŚCI O RODZINIE ?”