informacje o rodzinie Trzcińskich herbu Rawicz

Forum przeznaczone do umieszczania ogłoszeń o poszukiwanych osobach należących do rodziny oraz wszelkich spraw związanych z KONKRETNYMI NAZWISKAMI.
(Witryna specjalnie wydzielona do tego typu wpisów, aby nie dokonywać ich w Księdze Gości…)

nauczyciel
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK

informacje o rodzinie Trzcińskich herbu Rawicz

Postautor: nauczyciel » pt mar 13, 2015 21:38

Witam po raz pierwszy na tym forum. Mam nadzieję,że dzięki takim jak ja genealogom-szaleńcom będę tu częstym gościem. Zanim jednak wyłuskam moją prośbę-pragnę poinformować PT.Forumowiczów,że jeśli potrzebują pomocy ze trony Archiwum Państwowego we Wrocławiu-służę swoją pomocą.
A teraz ad rem. Nie od dziś param się genealogią,szczególnie mojej rodziny. Jednak utknąłem. Poszukuję otóż informacji O SEWERYNIE TRZCIŃSKIM.Jego dobra to Sklęczki koło Kutna. Urodził się w 1733r.,zmarł pomiędzy sierpniem a 1819 a styczniem 1820r. Aby przesunąć genealogię rodziny bardziej w przeszłość,konieczne jest pozyskanie aktu urodzenia,ślubu,zgonu/w Łąkoszynie-to jego parafia podobno nie ma aktu zgonu/,był 2-krotnie żonaty-z Kurowską i Lisowską,znajomość imion rodziców. Jednak albo wpadłem w rutynę albo naprawdę żaden z tych aktów jest nieosiągalny. Może ktoś z Państwa pomoże lub podsunie trop,po którym mógłbym pójść dalej?
Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny-Adam

JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Kontaktowanie:

Re: informacje o rodzinie Trzcińskich herbu Rawicz

Postautor: JanuszStankiewicz » ndz mar 15, 2015 13:21

Zapewne przejrzał już Pan w internecie dostępne bazy danych dla parafii Łąkoszyn - zatem proponuję prosić bezpośrednio proboszcza parafii o udostepnienie, dla poszukiwań, ksiąg z interesującego Pana okresu ....
Możliwe także, że te wydarzenia odbyły się w całkiem innej parafii.
Może także spróbować Pan pozyskać informacje ze strony P. Minakowskiego - ale chyba są one płatne...

Janusz Stankiewicz

Wróć do „POSZUKUJESZ WIADOMOŚCI O RODZINIE ?”