Szukam rodziny Popiel z pow. Kołomyja (Jabłonów)

Forum przeznaczone do umieszczania ogłoszeń o poszukiwanych osobach należących do rodziny oraz wszelkich spraw związanych z KONKRETNYMI NAZWISKAMI.
(Witryna specjalnie wydzielona do tego typu wpisów, aby nie dokonywać ich w Księdze Gości…)

jpokoj
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK

Szukam rodziny Popiel z pow. Kołomyja (Jabłonów)

Postautor: jpokoj » sob lut 13, 2016 11:57

Poszukuję bezskutecznie śladów rodziny Popiel, ojca i dziadków mojej mamy. Jej ojciec Stanisław, został wyprowadzony z domu w miejscowości Jabłonów w roku 1941, a jego żona Wilhelmina z roczną mamą uciekły.Pozostała część rodziny Popielów tj rodzice Adam z żoną i siostrą Marią prawdopodobnie zostali zamordowani w 1943 r. Babcia Wila z mamą przeniosły się po wojnie na Górny Śląsk ( gdzie aktualnie mieszkam), a historia tamtych czasów wraz z jej śmiercią zaginęła. Od lat poszukuję śladów tamtych czasów. Na mapie województwa Stanisławowskiego , pod miejscowością Jabłonów odnalazłem adnotację o potwierdzonych "akcjach" ukraińskiej UPA . Nie potrafię jednak odnaleźć przekazów z tych akcji,które być może wskazałyby mi jakiś ślad.

Wróć do „POSZUKUJESZ WIADOMOŚCI O RODZINIE ?”