Poszukuje rodziny Kruk z Tarnowicy Polnej

Forum przeznaczone do umieszczania ogłoszeń o poszukiwanych osobach należących do rodziny oraz wszelkich spraw związanych z KONKRETNYMI NAZWISKAMI.
(Witryna specjalnie wydzielona do tego typu wpisów, aby nie dokonywać ich w Księdze Gości…)

kacha_st
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK

Poszukuje rodziny Kruk z Tarnowicy Polnej

Postautor: kacha_st » pn lip 16, 2007 14:32

Poszukuje rodziny Kruk z Tarnowicy Polnej brata Katarzyny kruk po męzy Syposz, ktory emigrował ponoc do Argentyny i wieści po nim zanikl. W czasie wojny wybuch pożar i wszystkie dokumenty rodzinne sie spalily.
Poszukuje wieści o nim lub jego potomkach. Kasia
kacha

krukmat
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK

Re: Poszukuje rodziny Kruk z Tarnowicy Polnej

Postautor: krukmat » czw cze 21, 2012 14:32

Cześć! Nazywam się Matias Kruk i jestem z Argentyny. Mój pradziadek Jan Kruk wyjechał z Tarnowicy Polnej w 1907 roku przez Bremen (Niemcy) do Argentyny.
Urodził się w granicach 1889-1891 roku w Tarnowicy Polnej.
Ø Rodzice Jana :
· Wawrzyniec Kruk,
· Małgorzata z domu Stechnicki.
§ Rodzice Wawrzyńca:
· Józef Kruk
· Maria z domu Staraojciec.
§ Rodzice Małgorzaty:
· Stanisław Stechnicki (z ojca Mateusza i Agna z domu Gacek),
· Rosalia lub Maria Szkwarek ( z ojca Jana i Anny z domu Kruk).
Matias L. Kruk

kacha_st
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK

Postautor: kacha_st » ndz lip 08, 2012 01:18

Niestety ja nie posiadam takiej dokładnej rozpiski gdyż wszystkie dokumenty podczas wojny się spaliły. Babcia natomiast zmarła 2 lata temu ale dużo już nie pamiętała. Wiem tyle
Katarzyna Syposz z domu Kruk (moja prababcia) ur się 22.11.1897 w Tarnowicy Polnej a zm. 28.12.1967 w Bystrzycy Kłodzkiej. Czekam na powrót proboszcza może ma więcej danych w księgach.
Katarzyna miała 4 dzieci (Jan 1920, Michał ?, Rozalia ? i Maria 1931), którzy urodzili się również w Tarnowicy. rozesłałam e-maile do ich dzieci może oni coś pamiętają z opowiadań. Wiem, że babcia mówiła, że Jan prowadził kiedyś księgę o rodzinie ale jakoś nikt nie chce się przyznać do niej.
Co do brata Katarzyny to zanim wybuchła wojna to pisał listy i byli w kontakcie. Mieli jeszcze jedną siostrę, która razem z mężem i dziećmi została wywieziona do Austrii. niestety tylko tyle wiem co mi babcia opowiedziała.
Aha i cały czas mi chodzi po głowie, żę Katarzyna miała matkę Annę ale to tylko moja głowa.

Znalazłam, że rodzice Katarzyny to Leon i Rozalia Kruk

Pozdrawiam z Polski

Kasia
kacha

Wróć do „POSZUKUJESZ WIADOMOŚCI O RODZINIE ?”