1 maj ?

Czy myślisz, że w przeszłości ludzie żyli inaczej?
Czy czasem nie wydaje Ci się, że zwrot: "historia lubi się powtarzać" - nie jest pozbawiony racji?

JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Kontaktowanie:

1 maj ?

Postautor: JanuszStankiewicz » pn maja 01, 2006 08:54

.
Dzisiaj obudziłem się jak zwykle około 6.30 – wokół panowała dostojna cisza wielkomiejskiego blokowiska, tylko od czasu do czasu w przestrzeni mini-parku pojawiał się pies prowadzący na smyczy swojego „właściciela”.
Siedząc tak sobie i delektując się poranną kawą, o godzinie 7.10, przerwał mi ten błogi nastrój poranka zgrzyt dźwigu. Z niejakim oburzeniem spojrzałem przez okno i ujrzałem grupkę robotników budowlanych (mam tą okazję spoglądać na budowę domu tuż przy moim bloku...), którzy zabierali się właśnie do pracy. Poszły w ruch pilarki do drewna, młotki stukające w rusztowania , spawarka puszczała do mnie oko, blaskiem kilku tysięcy stopni Celsjusza, zamienianego w ciecz metalu, a brygadzista właśnie krzyczał na spóźnialskiego...

Całkiem przyjemny obrazek gdyby ... nie ta kartka w kalendarzu – na niej bowiem znalazłem czerwony napis 1 maja....
I tak sobie w zadumie pomyślałem „ to już nie pierwszy maja – to nawet nie kapitalizm, to początek neo-feudalizmu....tylko czy to ja jestem „niedostosowany", czy może jednak ktoś inny...”

:| Janusz Stankiewicz

Wróć do „HISTORIA A TERAŹNIEJSZOŚĆ”