Czy posiadam herb???

Jeżeli masz jakis problem lub pytanie dotyczace innych tematów niż w powyższych kategoriach - zadaj je na tym forum, a może znajdzie się ktoś kto Ci to wyjaśni ...
Sebastian Wiślicki
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK

Czy posiadam herb???

Postautor: Sebastian Wiślicki » czw lis 23, 2006 02:14

Zwracam się z prośbą do doświadczonych genealogów posiadających odpowiednią literaturę o informacje nt rodu Wiślickich czy posiadają herb , skąd się wywodzą itp. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Seba

Awatar użytkownika
Lia
AKTYWNY UŻYTKOWNIK
AKTYWNY UŻYTKOWNIK

Postautor: Lia » sob gru 02, 2006 15:43

Wydaje mi się, że masz. Nie jestm jakimś genealogiem, ani historykiem, ale uczyłam się kiedyś na historii, że nazwska kńczące sie na -ski/ -ska, -cki/ -cka itp. mają szlacheckie pochodzenie. Ja na temat mojego nazwiska znalazłam dużo w wikipedii. :D Szukanie swoich korzeni to niezwykle pasjonujące zajęcie.

JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Kontaktowanie:

Postautor: JanuszStankiewicz » sob gru 02, 2006 16:30

.
Moi drodzy - w genealogii nie ma miejsca na domniemanie...
Wiele by pisać o tematyce, którą zajmują się dziesiątki ludzi, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy...
Najprostszą radą jest szukanie, szukanie i szukanie w źródłach ...
Nie ma prostych rad, a nazwiska kończące się określonymi literkami tylko z pozoru "wydawać by się mogły" szlacheckie...

Proponuję studiować temat nie tylko na mojej witrynie, ale także na innych zajmujących się tą tematyką..

:) Janusz Stankiewicz

PS - w znanych sobie źródłach niestety nie znalazłem żadnej informacji, która wskazywałaby, że kiedyś osoba o nazwisko Wiślicki, miała herb... ale zalecam "SZUKANIE" ...

Sebastian Wiślicki
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK

Postautor: Sebastian Wiślicki » ndz gru 03, 2006 01:16

Dziękuje za obydwie odpowiedzi. Ja do tej pory równiez nie natrafiłem na korzenie szlacheckie w internecie. Bardzo ciekawi mnie co jest napisane w kontynuacji Herbarza A Bonieckiego na CD o moim nazwisku bo z tego co się zorientowałem są tam jakieś informacje. Moze ktoś z Was ma tą płytę i mógłby podzielić się informacjami.
ps . Nie mogę doczekać się wiosny i planowanej wycieczki do miejsca urodzenia mojego prapra dziadka. Chetnie nawiąze znajomość z osobami z tamtych okolic tj wieś Zagroby 5 km od Zychlina. Pozdrawiam
Seba

podsedkowski
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK

podsedkowski

Postautor: podsedkowski » pt mar 30, 2007 10:55

Does anybody have information about Podsedkowski in Lubelskie?

Wróć do „SZUKASZ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE ?...”