<h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne</h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne<br><p><font size="7"><b>Stankiewicz</b> Genealogia</font>
Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne

Różne informacje - część III

  • Spis poległych i zmarłych 1863 - 64
  • Tatarzy polscy
  • Wykaz wsi, dymów i dziedziców w obwodzie Lipnowskim - 1825 r.
  • Lasy Gubernii Warszawskiej w połowie XIX w.
  • Lasy Gubernii Warszawskiej w poł. XIX w.- lista wł. prywatnych cz. 1
  • Lasy Gubernii Warszawskiej w poł. XIX w.- lista wł. prywatnych cz. 2
  • Lasy Gubernii Warszawskiej w poł. XIX w.- lista wł. prywatnych cz. 3
  • Lasy Gubernii Warszawskiej w poł. XIX w.- lista wł. prywatnych cz.4
  • Lista oficerów Brygad Legionowych z 1916 r.
  • Drobna szlachta na Podlasiu w XVI w.
  • Popis wojenny ziemian woj. podlaskiego 1528 r.
  • Popis wojenny ziemian woj. podlaskiego 1528 r.- Lista nazwisk
  • Nieznana szlachta polska A - J
  • Nieznana szlachta polska K - M
  • Nieznana szlachta polska N - S
  • Nieznana szlachta polska Ś - Ż
  • Podróże historyczne po ziemiach polskich
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > A - C <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > D - I <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > J - K <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > L - N <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > O - R <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > S - T <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > U - Ż <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > Statystyka <
  • Powiaty wg. Słownika z r. 1880
  • Rody szlacheckie w powiecie lidzkim na Litwie w XIX wieku
  • Biskupstwo Wileńskie
  • Ormiańskie Rody Szlacheckie
  • Nadania szlacheckie w zaborze austryjackim 1773 – 1918
  • Szlachta powiatu Oszmiańskiego


  • Lista oficerów wszystkich Brygad Legionowych

     (niekompletna) ze stanem z dnia 1 kwietnia 1916 roku.
    (opracowanie własne - na podstawie dokumentu z witryny WBC)

    "Pierwsza i ostatnia strona tego spisu w czasie konspiracji uległa zniszczeniu. Na pierwszej stronie zaczynał się spis od Dowództwa Legionów Polskich i brak jest jego początku, a jest koniec Sztabu Legionów. Ostania brakująca stronica dotyczy niższych oficerów Komendy (artylerii). Spis sporządził Wacław Majdykowski w dniu 6 czerwca 1947 r."
      Stopień wojskowy   Nazwisko i imię Przynależność do jednostki
      Chorąży   Abłamowicz Konstanty I Brygada  
      Podporucznik   Ajdukiewicz Adam III Brygada 4 Pułk
      Porucznik   Aleksandrowicz Konstanty I Brygada  
      Chorąży   Aleksandrowicz Wacław I Brygada  
      Chorąży   Ameisen Berti (?) Sztab Legionów  
      Kapitan   Antosz Władysław II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Artwiński Władysław III Brygada Komenda
      Chorąży   Banzer Antoni III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Baran Jan III Brygada 6 Pułk
      Major   Barbacki Leon I Brygada  
      Porucznik   Bardel Maciej II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Bartak Piotr II Brygada 3 Pułk
      Porucznik   Barthel de Wedenthal Artyleria  
      Porucznik   Barwiński Hertz Henryk I Brygada  
      Chorąży   Barycz Józef III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Baurain Janusz Artyleria  
      Chorąży   Beck Józef Artyleria  
      Porucznik   Belinerblau Jan I Brygada  
      Podporucznik   Bellert Józef Dr. I Brygada  
      Chorąży   Benedykt Józef III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Berling Zygmunt III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Bęben Henryk I Brygada  
      Chorąży   Bick Maksymilian Sztab Legionów  
      Podporucznik   Biegański Stanisław II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Biernacki Józef III Brygada Komenda
      Kapitan   Biernacki Stefan I Brygada  
      Porucznik   Biernacki Wacław I Brygada  
      Podporucznik   Biestak Stefan II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Bigoszt Henryk III Brygada 6 Pułk
      Podporucznik   Bittner Ludwik II Brygada 2 Pułk
      Porucznik   Błeszyński Jerzy I Brygada  
      Kapitan   Bobrowski Emil Dr. III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Bochenek Włodzimierz I Brygada  
      Chorąży   Bochniewicz Jan III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Bogaczewicz Kazimierz III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Bogucki Mieczysław III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Bogusławski Stanisław I Brygada  
      Chorąży   Boguszewski Stefan Sztab Legionów  
      Porucznik   Bolesławicz Maryan Artyleria  
      Chorąży   Bolesławski Pobóg Jan III Brygada 4 Pułk
      Porucznik   Borkowski Dunin Józef Dr. Kawaleria  
      Porucznik   Bortnowski Władysław I Brygada  
      Podporucznik   Boryczko Henryk II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Brandys Rudolf II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Bratro jan I Brygada  
      Chorąży   Brożek Kazimierz II Brygada 3 Pułk
      Podporucznik   Brożek Stanisław III Brygada 6 Pułk
      Major   Brzezina Ottokar Artyleria  
      Rotmistrz   Brzeziński Dunin Jan Kawaleria  
      Podporucznik   Brzozowski Hubert III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Burda Rudolf Sztab Legionów  
      Kapitan   Burhardt Stanisław I Brygada  
      Chorąży   Bursa Gwidon II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Burzyński Stanisław Kawaleria  
      Chorąży   Buś Włodzimierz Kawaleria  
      Podporucznik   Byszewski Józef Kawaleria  
      Chorąży   Cekiera Jacek Kawaleria  
      Chorąży   Charzewski Stanisław I Brygada  
      Porucznik   Chełmicki Henryk II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Chmielowski Teodor Artyleria  
      Podporucznik   Chodorowski Henrico Jan III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Chodorowski Józef III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Chrzanowski Eugeniusz Sztab Legionów  
      Chorąży   Chrząszczyński Eugeniusz II Brygada 2 Pułk
      Kapitan   Ciepichałł Henryk ks. I Brygada  
      Podporucznik   Csadek Zygmunt II Brygada 3 Pułk
      Podporucznik   Cybulski Wincenty Artyleria  
      Chorąży   Czaderski Mieczysław II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Czajkowski Bolesław I Brygada  
      Chorąży   Czajkowski Maryan III Brygada 4 Pułk
      Porucznik   Czapliński Emil II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Czapliński Władysław II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Czapski Jan Artyleria  
      Chorąży   Czarnowski - Denhoff Wacław I Brygada  
      Chorąży   Czech Feliks I Brygada  
      Chorąży   Czechowski Jerzy II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Czechowski Leon III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Czerny Schwarzenberg Jerzy I Brygada  
      Chorąży   Czopp Wilhelm I Brygada  
      Porucznik   Czuma Bolesław II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Czuskiewicz Józef I Brygada  
      Chorąży   Daszewski Stanisław Kawaleria  
      Kapitan   Dąbkowski Mieczysław I Brygada  
      Podporucznik   Dąbkowski Stefan I Brygada  
      Chorąży   Dąbrowiecki Eustachy I Brygada  
      Podporucznik   Dąbski Jan Sztab Legionów  
      Chorąży   de Laveaux Ludwik III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   de Mehlem Oskar II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Derkacz Kazimierz II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Deschue Tadeusz I Brygada  
      Podporucznik   Dewicz Bronisław Kawaleria  
      Chorąży   Diamant Aleksander Sztab Legionów  
      Porucznik   Długoszewski Bolesław I Brygada  
      Porucznik   Dłużniakiewicz Janusz I Brygada  
      Chorąży   Doboszyński Adam II Brygada 3 Pułk
      Podporucznik   Dobrodzicki Adam I Brygada  
      Chorąży   Dobrowlański Władysław II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Dobrzański Mieczysław III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Dobrzański Zygmunt Kawaleria  
      Chorąży   Domański Władysław Artyleria  
      Podporucznik   Domaszewicz Aleksander Dr. I Brygada  
      Podporucznik   Dorobczyński Bronisław I Brygada  
      Porucznik   Dragat Władysław I Brygada  
      Porucznik   Dreszer Gustaw I Brygada  
      Chorąży   Dręgiewicz Stanisław II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Drzewiecki Aleksander III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Dubicz Karol Kawaleria  
      Porucznik   Dubiel Franciszek I Brygada  
      Chorążowie   Dunaj Stanisław II Brygada Komenda
      Porucznik   Dunin Roman I Brygada  
      Porucznik   Durski Antoni Artyleria  
      Chorąży   Dziadosz Wacław I Brygada  
      Porucznik   Dzieduszycki Konstanty hr. I Brygada  
      Kapitan   Dziekanowski Karol II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Dziekanowski Mieczysław Sztab Legionów  
      Podporucznik   Elsenberg Eugeniusz II Brygada 3 Pułk
      Podporucznik   Endel Leopold I Brygada  
      Podporucznik   Englisch Jerzy Artyleria  
      Major   Fabrycy Kazimierz I Brygada  
      Podporucznik   Fąfara Maryan Kawaleria  
      Chorąży   Fąferko Tadeusz III Brygada 6 Pułk
      Podporucznik   Fedak Jan II Brygada Komenda
      Chorąży   Feldstein Tadeusz III Brygada 6 Pułk
      Podporucznik   Ferbel Leon II Brygada 3 Pułk
      Porucznik   Fijałkowski Bolesław II Brygada 3 Pułk
      Porucznik   Fijałkowski Czesław I Brygada  
      Podporucznik   Filipek Jan II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Filipkowski Władysław Artyleria  
      Major   Fleszar Albin I Brygada  
      Chorąży   Forscher Ireniusz Sztab Legionów  
      Podporucznik   Frank Tadeusz Artyleria  
      Podporucznik   Fuksiewicz Michał I Brygada  
      Major   Furgalski Tadeusz I Brygada  
      Podporucznik   Furgalski Teodor I Brygada  
      Chorąży   Fyda Wojciech Artyleria  
      Major   Galica Andrzej III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Gazda Aleksander II Brygada 3 Pułk
      Porucznik   Gądek Stanisław Dr. II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Geiger Zygmunt Sztab Legionów  
      Chorąży   German Juliusz Dr. Sztab Legionów  
      Chorąży   Gibiński Stanisław II Brygada 2 Pułk
      Porucznik   Gigel Józef III Brygada 6 Pułk
      Kapitan   Gilewicz Bronisław ks. Dr. III Brygada 6 Pułk
      Podporucznik   Giżycki Iwo II Brygada 3 Pułk
      Podporucznik   Gliniecki Roman Artyleria  
      Porucznik   Gluth Alojzy I Brygada  
      Porucznik   Głuchowski Janusz I Brygada  
      Chorąży   Głuchowski Kazimierz Sztab Legionów  
      Porucznik   Gniady Władysław II Brygada 2 Pułk
      Porucznik   Godziejewski Eugeniusz II Brygada 3 Pułk
      Podporucznik   Goetrig Tadeusz I Brygada  
      Chorąży   Goldmann Henryk II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Golejaź Leopold I Brygada  
      Chorąży   Gołąb Jan I Brygada  
      Chorąży   Gołąb Józef II Brygada 2 Pułk
      Porucznik   Gosiewski Wiktor Artyleria  
      Chorąży   Goszczyński Maryan III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Górecki Adam Sztab Legionów  
      Podporucznik   Górka Olgierd Dr. II Brygada Komenda
      Chorąży   Górkiewicz Stanisław II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Grabowski Franciszek II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Grabowski Tadeusz Kawaleria  
      Podporucznik   Greffner Bolesław Sztab Legionów  
      Chorąży   Greszel Eugeniusz III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Grochowicz Klemens II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Grodecki Roman Dr. III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Grodyński Jan Sztab Legionów  
      Chorąży   Gromczakiewicz Kazimierz Sztab Legionów  
      Chorąży   Gromczykowski Kazimierz Sztab Legionów  
      Porucznik   Gross Edmund Dr. II Brygada 3 Pułk
      Podporucznik   Grotowski Żelisław Dr. II Brygada 3 Pułk
      Podporucznik   Grunwald Leopold Sztab Legionów  
      Chorąży   Gryl Maryan III Brygada 6 Pułk
      Porucznik   Grzybowski Franciszek I Brygada  
      Chorąży   Grzybowski Gustaw I Brygada  
      Porucznicy   Grzybowski Witold III Brygada 4 Pułk
      Brygadier   Grzysicki Wiktor III Brygada Komenda
      Chorąży   Gutek Zygmunt Dr. III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Gwiżdż Feliks III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Hajec Jan I Brygada  
      Pułkownik   Haller de Hallenburg Józef II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Harnwolf Artur Dr. II Brygada 3 Pułk
      Podporucznik   Hedinger Mieczysław Dr. Sztab Legionów  
      Chorąży   Henisch Mieczysław I Brygada  
      Podporucznik   Herschtal Julian I Brygada  
      Porucznik   Hertel Aleksander Artyleria  
      Chorąży   Hłasko Antoni III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Hoffman Rudolf III Brygada 6 Pułk
      Porucznik   Holoubek Gustaw III Brygada Komenda
      Chorąży   Homme Władysław II Brygada 3 Pułk
      Porucznik   Hora Milan III Brygada 6 Pułk
      Podporucznik   Hoszowski Jóżef III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Hozer Kazimierz I Brygada  
      Porucznik   Hubert Bolesław II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Hudec Maryan Sztab Legionów  
      Chorąży   Hyc Jan II Brygada 3 Pułk
      Podporucznik   Iwanicki Jan I Brygada  
      Podporucznik   Iwanowski Stefan II Brygada Komenda
      Podporucznik   Jabłoński Antoni I Brygada  
      Chorąży   Jaklicz Józef II Brygada 3 Pułk
      Porucznik   Jakowicki Władysław Dr. I Brygada  
      Kapitan   Jakubowski Tadeusz III Brygada 6 Pułk
      Porucznik   Jakubski Antoni Dr. III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Jancarz Henryk III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Janicki Kazimierz III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Janiszewski Zygmunt Dr. I Brygada  
      Chorąży   Jankowski Kazimierz III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Janowski Stanisław II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Januszajtis Wiesław II Brygada 2 Pułk
      Pułkownik   Januszajtis Żygota Maryan II Brygada 2 Pułk
      Kapitan   Jarnuszkiewicz Czesłąw I Brygada  
      Podporucznik   Jarosz Mieczysław Sztab Legionów  
      Podporucznik   Jarząbkiewicz Leon Sztab Legionów  
      Chorąży   Jasiński Adam I Brygada  
      Porucznik   Jaster Stanisław II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Jażdżyński Stefan III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Jedynak Jan III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Jeziorański Tadeusz III Brygada 6 Pułk
      Podporucznik   Jędrychowski Feliks III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Juzwa Zygmunt Sztab Legionów  
      Podporucznik   Kalabiński Stanisław I Brygada  
      Chorąży   Kałużyński Mieczysław Sztab Legionów  
      Porucznicy   Kamiński Antoni III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Kamiński Feliks Artyleria  
      Chorąży   Kamiński Jan III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Kamski Maksymilian III Brygada 6 Pułk
      Podporucznik   Kapałka Kazimierz II Brygada 2 Pułk
      Kapitan   Kasprzycki Tadeusz I Brygada  
      Chorąży   Kędzior Aleksander II Brygada 3 Pułk
      Podporucznik   Kicka Jan II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Kiełbiński Adam II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Kieszniewski Kazimierz Artyleria  
      Chorąży   Kilich Jan Sztab Legionów  
      Chorąży   Kiliński Władysław Artyleria  
      Podporucznik   Klaczyński Wacław I Brygada  
      Chorąży   Klakurka Kazimierz III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Klarsfeld Gustaw III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Klemensiewicz Zygmunt Sztab Legionów  
      Chorąży   Klementowski Stanisław III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Klimek Stanisław III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Kłobukowski Włodzimierz II Brygada 3 Pułk
      Porucznik   Knoll Edmund Artyleria  
      Podporucznik   Kochanowski Stanisław III Brygada 6 Pułk
      Rotmistrz   Kochański Lubicz Filip III Brygada Komenda
      Kapitan   Kołłątaj Jan Dr. III Brygada Komenda
      Podporucznik   Kołodziejczyk Tadeusz I Brygada  
      Chorąży   Kołodziejski Wojciech III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Kominek Wincenty III Brygada 6 Pułk
      Kapitan   Konas Alojzy I Brygada  
      Porucznik   Koneczny Włodzimierz I Brygada  
      Porucznik   Konopacki Mieczysław Dr. II Brygada Komenda
      Kapitan   Konopka Kazimierz ks. III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Konopnicki Jan Dr. Artyleria  
      Porucznik   Kordecki Albert Kawaleria  
      Chorąży   Kordzik Henryk III Brygada 4 Pułk
      Porucznik   Korolewicz Bolesław Dr. III Brygada Komenda
      Podporucznik   Korzeniowski Romuald II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Kosiba Kazimierz III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Kosiński Włodzimierz III Brygada 4 Pułk
      Porucznik   Kostecki Konrad Artyleria  
      Chorąży   Kostmanowicz Michał II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Kostynowicz Kazimierz Sztab Legionów  
      Chorąży   Kowalski Wincenty Artyleria  
      Chorąży   Kozak Władysław III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Kozicki Stanisław I Brygada  
      Chorąży   Kozłowski Eugeniusz I Brygada  
      Chorąży   Krajewski Tadeusz Sztab Legionów  
      Chorąży   Krogulski Władysław II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Krogulski Włodzimierz III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Król Tadeusz II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Krudowski Zygmunt III Brygada 4 Pułk
      Porucznik   Kruszewski Jan I Brygada  
      Podporucznik   Krzyski Tomasz II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Krzyżanowski Bolesław I Brygada  
      Porucznicy   Kucharski Teofil Dr. III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Kuczkowski Stefan II Brygada 3 Pułk
      Porucznik   Kuczyński Kazimierz I Brygada  
      Chorąży   Kuczyński Zygmunt I Brygada  
      Podporucznik   Kuenatler Stanisław Artyleria  
      Porucznik   Kula Leopold I Brygada  
      Kapitan   Kulczycki Julian I Brygada  
      Chorąży   Kulczycki Władysław Sztab Legionów  
      Porucznik   Kunicki Ryszard Dr. Artyleria  
      Chorąży   Kurower Lucyan III Brygada 6 Pułk
      Brygadier   Kurttner Ferdynand II Brygada Komenda
      Porucznicy   Kustroń Józef III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Kuta Kazimierz III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Kwaciszowski Antoni II Brygada 3 Pułk
      Kapitan   Kwapiński Wiktor ks. II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Kwarczyński Wiktor III Brygada 6 Pułk
      Podporucznik   Kwaśniewski Mikołaj Dr. I Brygada  
      Chorąży   Kwiatek Feliks I Brygada  
      Chorąży   Laner Kazimierz II Brygada 3 Pułk
      Podporucznik   Langner Władysław I Brygada  
      Podporucznik   Latour Jan I Brygada  
      Chorąży   Lelek Stefan Sztab Legionów  
      Podporucznik   Leruch Rudolf I Brygada  
      Chorąży   Leszczyński Jan I Brygada  
      Porucznik   Lewandowki Jan I Brygada  
      Podporucznik   Lewicki Józef III Brygada 4 Pułk
      Porucznik   Lewicki Stefan II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Lewiński Zbigniew I Brygada  
      Porucznik   Linnemann Zygmunt II Brygada 2 Pułk
      Porucznik   Lisiewicz Adam III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Lisiewicz Bronisław III Brygada 6 Pułk
      Podporucznik   Liszka Wilhelm II Brygada 2 Pułk
      Porucznik   Litwinowicz Aleksander I Brygada  
      Chorąży   Liziński Stanisław II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Loria Leon Dr. I Brygada  
      Chorąży   Ludwik Karol I Brygada  
      Podporucznik   Łakociński Tadeusz III Brygada Komenda
      Porucznik   Łapicki Włodzimierz Artyleria  
      Porucznik   Łapiński Stanisław I Brygada  
      Chorąży   Łasiencki Seweryn II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Łaszczyński Maciej Sztab Legionów  
      Podporucznik   Łepkowski Józef Kawaleria  
      Podporucznik   Łubieński Roman hr. III Brygada 6 Pułk
      Kapitan   Łuczyński Aleksander I Brygada  
      Kapitan   Łukowski Kazimierz II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Mach Kazimierz II Brygada 2 Pułk
      Porucznik   Machnicki Roman Kawaleria  
      Podporucznik   Machonbaum Leon I Brygada  
      Porucznik   Machowicz Stanisław II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Maciejowski Mieczysław Artyleria  
      Podporucznik   Maciesza Adolf Sztab Legionów  
      Podporucznik   Maćkowski Zdzisław Sztab Legionów  
      Chorąży   Madurowicz Edward Sztab Legionów  
      Chorąży   Mahler Stanisław (?) III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Majchert Ludwik III Brygada 6 Pułk
      Podporucznik   Majewski Stanisław Sztab Legionów  
      Chorąży   Majewski Tadeusz I Brygada  
      Kapitan   Majewski Tadeusz Dr. II Brygada Komenda
      Chorąży   Majewski Zdzisław Sztab Legionów  
      Chorąży   Majkociński Eugeniusz (?) III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Majkowski Benedykt I Brygada  
      Chorąży   Makuch Karol Sztab Legionów  
      Chorąży   Malicki Maryan I Brygada  
      Podporucznik   Malinowski Bolesław III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Malinowski Kazimierz II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Małecki Tomasz Sztab Legionów  
      Podporucznik   Małkowski Kazimierz II Brygada 3 Pułk
      Podporucznik   Mańkowski Stanisław Artyleria  
      Chorąży   Marek Stanisław II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Marszałek Milan III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Marusieński Mieczysław I Brygada  
      Chorąży   Masny Karol II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Maszkowski Zyndran Karol I Brygada  
      Chorąży   Matuszczak Franciszek III Brygada 6 Pułk
      Podporucznik   Mazurkiewicz Stefan Artyleria  
      Podporucznik   Mazurkiewicz Tomasz II Brygada 2 Pułk
      Kapitan   Mężyński Włodzimierz II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Michalski Karol III Brygada 6 Pułk
      Podporucznik   Michałowski Władysław hr. Sztab Legionów  
      Chorąży   Michnowicz Jan III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Mierzwiński Stanisław II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Migurski Mieczysław Kawaleria  
      Podporucznik   Mikulski Józef I Brygada  
      Podpułkownik   Minkiewicz Henryk II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Minkowski Anatol II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Mioduszewski Bolesław I Brygada  
      Podporucznik   Mioduszewski Franciszek Sztab Legionów  
      Podporucznik   Miś Bolesław Sztab Legionów  
      Chorąży   Miś Mieczysław III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Młodkowski Tadeusz Sztab Legionów  
      Porucznik   Młodzianowski Kazimierz I Brygada  
      Chorąży   Mniszek Adam Kawaleria  
      Porucznik   Modelski Izydor III Brygada 6 Pułk
      Porucznik   Moniuszko Kazimierz I Brygada  
      Podporucznik   Morak Juliusz III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Morawski Józef II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Morstin Ludwik hr. Sztab Legionów  
      Podporucznik   Mozdyniewicz Stanisław II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Muennich Tadeusz I Brygada  
      Chorąży   Muller Ignacy Sztab Legionów  
      Podporucznik   Muszyński Wiktor II Brygada 2 Pułk
      Porucznik   Mysłowski Mieczysław I Brygada  
      Chorąży   Myszkowski Aleksander I Brygada  
      Chorąży   Myszkowski tadeusz I Brygada  
      Chorąży   Naspiński Jan III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Nehay Wiktor I Brygada  
      Podporucznik   Nehring Aleksy I Brygada  
      Porucznik   Nerwin Bertold Dr. II Brygada Komenda
      Pułkownik   Neugebauer Norwid Mieczysław III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Niedźwiedzki Walery III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Niegański Janusz III Brygada 6 Pułk
      Porucznik   Niemczynowski Władysław II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Niemiec Jan I Brygada  
      Chorąży   Niewola Jan II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Nitecki Mieczysław Sztab Legionów  
      Porucznik   Nokłowski Tadeusz III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Nossor Stefan III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Nowak Karol I Brygada  
      Porucznik   Nowakowski Wiktor I Brygada  
      Kapitan   Nowakowski Zdzisław III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Nowakowski Zygmunt Sztab Legionów  
      Major (zak. służby)   Nowierski Ludomir Raymund Dr. Kawaleria  
      Chorąży   Nowosad Aleksander II Brygada 3 Pułk
      Podporucznik   Ocetkiewicz Maryan III Brygada 6 Pułk
      Porucznik   Olbrycht Bruno II Brygada 3 Pułk
      Porucznik   Opieliński Jan I Brygada  
      Chorąży   Orkan Władysław Sztab Legionów  
      Rotmistrz   Ostoja Juliusz Kawaleria  
      Chorąży   Ostrowski Bolesław III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Paczesny Antoni I Brygada  
      Chorąży   Pakosz Michał I Brygada  
      Podporucznik   Pakowski Zenon Bosak II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Papeć Józef II Brygada 3 Pułk
      Podporucznik   Parafiński Tadeusz II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Parkasiewicz Stanisław II Brygada 2 Pułk
      Porucznik   Partyński Stanisław I Brygada  
      Chorąży   Pastuszeńko Alfred II Brygada 2 Pułk
      Kapitan   Paszkowski Henryk I Brygada  
      Porucznicy   Pawełczyk Witorzeniec Roman III Brygada 4 Pułk
      Porucznik   Pawlas Tadeusz Dr. II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Pawłowski Bronisław Dr. Sztab Legionów  
      Chorąży   Pełczyński Tadeusz III Brygada 6 Pułk
      Podporucznik   Piątkowski Mieczysław I Brygada  
      Porucznicy   Pieracki Bronisław III Brygada 4 Pułk
      Kapitan   Piestrzyński Eugeniusz Dr. I Brygada  
      Porucznik   Pikusa Bolesław I Brygada  
      Brygadier   Piłsudski Józef I Brygada  
      Chorąży   Piotrowski Józef Sztab Legionów  
      Podporucznik   Piotrowski Kazimierz Dr. Kawaleria  
      Chorąży   Pisch Józef Sztab Legionów  
      Kapitan   Piskor Tadeusz I Brygada  
      Chorąży   Piwnicki Zygmunt I Brygada  
      Chorąży   Płonka Józef III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Płorzajski Paweł I Brygada  
      Chorąży   Pochmarski Bolesław Sztab Legionów  
      Chorąży   Podolski Maryan I Brygada  
      Chorąży   Polais Włodzimierz III Brygada Komenda
      Chorąży   Polakiewicz Karol III Brygada 4 Pułk
      Porucznik   Polkowski Kazimierz I Brygada  
      Podporucznik   Pollak Zygmunt II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Polniaszek Franciszek I Brygada  
      Podporucznik   Połdyak Władysław III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Pomirski Stefan III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Powierza Stanisław Sztab Legionów  
      Rotmistrz   Prażmowski Belina Władysław I Brygada  
      Kapitan   Pretorjus Włodzimierz II Brygada Komenda
      Chorąży   Prosołowicz Maryan III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Protasiewicz Suszkowski Leon Sztab Legionów  
      Porucznik   Pryziński Jan Kawaleria  
      Porucznik   Przepiliński Hieronim II Brygada 3 Pułk
      Porucznik   Przyjałkowski Zdzisław I Brygada  
      Porucznik   Pyszko Jan II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Pytel Bolesław III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Pytlewski Jerzy I Brygada  
      Porucznik   Rabiński Stanisław Kawaleria  
      Chorąży   Raczyński Maryan I Brygada  
      Chorąży   Raczyński Roman I Brygada  
      Porucznik   Raczyński Włodzimierz I Brygada  
      Chorąży   Radek Mieczysław III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Ratay Jan I Brygada  
      Chorąży   Rdułtowski Antoni I Brygada  
      Chorąży   Rejmann Henryk III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Relidzyński Józef III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Remin Władysław II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Rettinger Kazimierz III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Ring Kazimierz III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Robel Wiktor I Brygada  
      Podporucznik   Rohan Stefan Dr. III Brygada 6 Pułk
      Pułkownik   Roja Bolesław III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Rokita Aleksander I Brygada  
      Podporucznik   Rolecki Zygmunt Kawaleria  
      Podporucznik   Romaniszyn Bronisław Sztab Legionów  
      Chorąży   Romaniszyn Jan Sztab Legionów  
      Podporucznik   Romaniszyn Michał II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Rostworowski Stanisław hr. Sztab Legionów  
      Chorąży   Rotarski Stefan III Brygada Komenda
      Kapitan   Rouppert Stanisław Dr. I Brygada  
      Chorąży   Rowecki Stefan I Brygada  
      Chorąży   Rozwadowski Wacław Sztab Legionów  
      Kapitan   Rożen Władysław Artyleria  
      Chorąży   Rożniecki Józef III Brygada 6 Pułk
      Chorążowie   Rudka Ludwik II Brygada Komenda
      Chorążowie   Rudke Leopold II Brygada Komenda
      Chorąży   Rudolf Karol III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Ruebenbauer Zdzisław III Brygada 6 Pułk
      Porucznik   Rueckermann Wilhelm III Brygada 6 Pułk
      Podporucznik   Rumiński Zygmunt III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Rutkowski Aleksander Sztab Legionów  
      Porucznicy   Rutkowski Mieczysław III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Rybka Józef I Brygada  
      Podpułkownik   Ryda Edward I Brygada  
      Major   Rylski Witold III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Rzerzycha Edward II Brygada 3 Pułk
      Podporucznik   Sadowski Ignacy I Brygada  
      Chorąży   Sadowski Jan I Brygada  
      Chorąży   Sakowicz Leon Sztab Legionów  
      Chorąży   Sakowicz Zdzisław II Brygada 2 Pułk
      Porucznik   Sawicki Kazimierz I Brygada  
      Porucznik   Schally Kazimierz Artyleria  
      Kapitan   Schneider Józef III Brygada Komenda
      Podporucznik   Schoefer Józef II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Schoen Tadeusz III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Scholtz Edward II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Schul Bogusław II Brygada 3 Pułk
      Porucznik   Schuster Stanisław II Brygada 2 Pułk
      Porucznik   Schwartz Antoni II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Schwarze Ludwik III Brygada 6 Pułk
      Podporucznik   Scierzyński Mieczysłąw I Brygada  
      Chorąży   Seeliger Tadeusz Kawaleria  
      Podporucznik   Sendorek Jan II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Serwaczyński Henryk II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Sękara Franciszek I Brygada  
      Chorąży   Siciński Stanisław I Brygada  
      Porucznik   Siczek Stanisław II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Sidorowicz Czesław II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Siemaszko Antoni Sztab Legionów  
      Porucznik   Sierant Modest II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Sierpniewski Tadeusz Kawaleria  
      Kapitan   Sikorski Franciszek III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Sitko Józef II Brygada 2 Pułk
      Kapitan   Składkowski Sławoj Dr. I Brygada  
      Porucznik   Skotnicki Stanisław I Brygada  
      Porucznik   Skowriński Julian Kawaleria  
      Chorąży   Skrudlik Mieczysław Dr. Sztab Legionów  
      Chorąży   Skrzyński Józef III Brygada 6 Pułk
      Podporucznik   Skulski Wacław I Brygada  
      Porucznik   Skwarczyński Stanisław I Brygada  
      Podporucznik   Slaski Jan Artyleria  
      Chorąży   Słoniowski Modest I Brygada  
      Podporucznik   Służewski Jan III Brygada 6 Pułk
      Porucznicy   Smolarski Władysław III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Smolik Stefan I Brygada  
      Porucznik   Sokołowski Mieczysław Dr. III Brygada 6 Pułk
      Podporucznik   Sokołowski Stanisław Kawaleria  
      Porucznik   Sokołowski Witold II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Solawa Michał II Brygada 2 Pułk
      Podpułkownik   Sosnkowski Kazimierz I Brygada  
      Chorąży   Sowa Tadeusz I Brygada  
      Podporucznik   Spiechowicz Mieczysław II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Spilczyński Wacław I Brygada  
      Chorąży   Spira Leopold II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Sroczyński Maryan Artyleria  
      Podporucznik   Srzednicki Zygmunt III Brygada 6 Pułk
      Kapitan   Stachiewicz Julian I Brygada  
      Chorąży   Staich Antoni III Brygada 4 Pułk
      Porucznik   Stark Stanisław II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Starzewski Jan I Brygada  
      Chorąży   Starzyński Roman Sztab Legionów  
      Chorąży   Staszewski Mieczysław Sztab Legionów  
      Chorąży   Stecki Maryan Sztab Legionów  
      Chorąży   Stecki tadeusz II Brygada 3 Pułk
      Kapitan   Stefanowski Antoni Dr. II Brygada 2 Pułk
      Porucznicy   Sternberg Leon Dr. III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Sterzyński Tadeusz Kawaleria  
      Chorąży   Stettner Jan III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Stoch Franciszek Sztab Legionów  
      Porucznik   Stopczański Jan Dr. III Brygada 6 Pułk
      Porucznik   Stożek Tadeusz II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Strańsky Maksymilian Sztab Legionów  
      Porucznik   Stroiński Bronisław Dr. II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Strojek Ludwik Sztab Legionów  
      Podporucznik   Strózik Tomasz III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Strumiński Emil II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Stryjeński Władysław Dr. I Brygada  
      Chorąży   Strzegocki Kazimierz III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Styliński Jan I Brygada  
      Podporucznik   Stypulski Czesław III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Sudoł Franciszek II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Sulistrowski Zygmunt I Brygada  
      Podporucznik   Suski Józef II Brygada 3 Pułk
      Podporucznik   Swarota Marceli Dr. Sztab Legionów  
      Chorąży   Szafran Jarosław I Brygada  
      Chorąży   Szafranowski Zygmunt I Brygada  
      Podporucznik   Szalla Kazimierz Dr. I Brygada  
      Kapitan   Szczepan Józef II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Szczepański Władysław Sztab Legionów  
      Kapitan   Szerauc Edward (?) III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Szkaradek Stanisław II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Szumski Jan Sztab Legionów  
      Chorąży   Szymański Roman III Brygada 6 Pułk
      Porucznik   Szyndler Czesław II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Śmigielski Tadeusz I Brygada  
      Kapitan   Śniadowski Marceli Artyleria  
      Chorąży   Świderski Gustaw I Brygada  
      Podporucznik   Świtalski Kazimierz I Brygada  
      Podporucznik   Świtalski Stanisław III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Tałasiewicz Władysław II Brygada 2 Pułk
      Chorążowie   Tarkowski Józef II Brygada Komenda
      Chorąży   Tarnawski Wincenty Sztab Legionów  
      Chorąży   Tatkowski Rudolf Sztab Legionów  
      Kapitan   Tessaro Stanisław I Brygada  
      Chorąży   Thomson Jerzy II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Thorn Maurycy I Brygada  
      Kapitan   Tokarzewski Michał I Brygada  
      Chorąży   Tomasiewicz Stanisław II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Toppercer Edwin Sztab Legionów  
      Chorąży   Toruń Leopold Sztab Legionów  
      Kapitan   Towarek Rudolf II Brygada Komenda
      Podporucznik   Trapszo Tadeusz I Brygada  
      Podporucznik   Trojanowski Józef Sztab Legionów  
      Major   Trojanowski Mieczysław I Brygada  
      Porucznik   Trześniewski Zdzisław I Brygada  
      Chorąży   Tumidajski Aleksander III Brygada 6 Pułk
      Podporucznik   Turkowski Maryan II Brygada 3 Pułk
      Podporucznik   Tyczyński Jan Kawaleria  
      Kapitan   Udałowski Karol II Brygada 3 Pułk
      Porucznicy   Udołowicz Rudolf III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Ulrych Julian Sztab Legionów  
      Podporucznik   Urbanowicz Jan I Brygada  
      Chorąży   Urbański Stanisław III Brygada 6 Pułk
      Kapitan   Uzdowski Bończa Władysław III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Vorbrodt Tadeusz III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Wadoń Jan Sztab Legionów  
      Chorąży   Warski Ryszard I Brygada  
      Chorąży   Wasserberger Józef III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Ważny Borucki Jan Kawaleria  
      Chorąży   Wąsowicz Dunin Bolesław Kawaleria  
      Podporucznik   Wąsowicz Władysław Sztab Legionów  
      Chorąży   Wenda Zygmunt I Brygada  
      Chorąży   Werner Tadeusz I Brygada  
      Kapitan   Wieczorkiewicz Wacław I Brygada  
      Podporucznik   Wieleżyński Aleksander Artyleria  
      Chorąży   Wierzbicki Romuald I Brygada  
      Porucznik   Wierzchlejski Stanisław Artyleria  
      Podporucznik   Wiesenberg Arnold Dr. II Brygada 3 Pułk
      Podporucznik   Więckowski Antoni Dr. III Brygada 6 Pułk
      Podporucznik   Więckowski Erwin III Brygada 4 Pułk
      Porucznicy   Więckowski Mieczysław III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Więckowski Włądysław Sztab Legionów  
      Porucznik   Wilczkowski Mieczysław I Brygada  
      Kapitan   Wilczyński Józef I Brygada  
      Chorąży   Wilczyński Józef I Brygada  
      Porucznik   Wilk Władysław I Brygada  
      Porucznik   Wimmer Józef II Brygada 3 Pułk
      Porucznik   Winczewski Antoni II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Winiarski Leon I Brygada  
      Podporucznik   Wiśniewski Józef I Brygada  
      Podporucznik   Wiśniewski Walery II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Witecki Bronisław Sztab Legionów  
      Chorąży   Witkowski Tadeusz II Brygada 2 Pułk
      Podporucznik   Włoczewski Ludwik I Brygada  
      Chorąży   Włoskowicz Władysław Sztab Legionów  
      Chorąży   Wojakowski Władysław I Brygada  
      Porucznik   Wojnar Kasper Artyleria  
      Podporucznik   Wojtacki Aleksander II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Wojtyga Józef Sztab Legionów  
      Chorąży   Wollen Karol Kawaleria  
      Porucznik   Wowkonowicz Maryan Dr. II Brygada 3 Pułk
      Chorąży   Wozołowski Stefan (?) III Brygada Komenda
      Podporucznik   Wyrwiński Wilhelm I Brygada  
      Chorąży   Wyrwińśki Eugeniusz I Brygada  
      Porucznik   Wyspiański Stefan II Brygada 2 Pułk
      Porucznicy   Zabdyr Michał III Brygada 4 Pułk
      Porucznicy   Zacharski Ryszard Dr. III Brygada 4 Pułk
      Podporucznik   Zagrodzki Kazimierz I Brygada  
      Chorąży   Zahorski Edward I Brygada  
      Kapitan   Zając Józef II Brygada 3 Pułk
      Podporucznik   Załuska Jan III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Zamoyski Eugeniusz I Brygada  
      Rotmistrz   Zaruski Maryusz I Brygada  
      Kapitan   Zarzycki Ferdynad Dr. III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Zatłokal Mieczysław II Brygada 2 Pułk
      Chorąży   Zawada Filip III Brygada 4 Pułk
      Chorąży   Zawadzki Bolesław III Brygada 6 Pułk
      Porucznik   Zawiślak Józef I Brygada  
      Chorąży   Ząbkowski Gustaw Sztab Legionów  
      Chorąży   Zbijewski Adam I Brygada  
      Podporucznik   Zbrowski Wacław Sztab Legionów  
      Chorąży   Zieleniewski Tadeusz I Brygada  
      Podporucznik   Zielina Paweł Artyleria  
      Porucznik   Zieliński Kazimierz Kawaleria  
      Porucznik   Zieliński Maryan Dr. III Brygada 6 Pułk
      Chorąży   Zieliński Władysław I Brygada  
      Porucznik   Zinth Edward I Brygada  
      Podporucznik   Zorner Ignacy II Brygada 3 Pułk
      Kapitan   Zulauf Juliusz III Brygada 4 Pułk
      Kapitan   Zwierzyński Stanisław I Brygada  
      Podporucznik   Żmigrodzki Jerzy Kawaleria  
      Podporucznik   Żmigrodzki Stanisław I Brygada  
      Chorąży   Żuławski Jan I Brygada  
      Podporucznik   Żuławski Szeliga Juliusz II Brygada 2 Pułk
      Major   Żymirski Artur I Brygada  
      Kapitan   Żytkiewicz Stanisław ks. I Brygada  




    UZUPEŁNIENIA


    Ludomir Nowierski
     

    był ojcem ppłk pil. Tadeusza Nowierskiego .
    Zmarł w 1925(?) r , pochowany w Warszawie
    Jest w spisie oficerów Wojska Polskiego z lat: 1918-1921
    Prześlę Panu zdjęcie pradziadka w mundurze oraz skan kartki pocztowej wysłanej z frontu z 20. 08.1916 r z poczty wojskowej:  K.U.K FELDPOST nr 355 z pieczątką Komendy Pułku Ułanów Legionów
    inf. Jacek Nowierski




















    29 kwietnia 2006 r. - 14 lipiec 2013 r.
    @
    Layout i system zarządzania treścią wykonane przez: Lemon IT © 2005