<h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne</h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne<br><p><font size="7"><b>Stankiewicz</b> Genealogia</font>
Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne

Lata 1939 - 1947 Informacje cz. 3

  • Cichociemni
  • 27 Pułk Piechoty
  • Polskie dzieci w Nowej Zelandii
  • Organizacje niepodległościowe na terenie Wielkopolski 1945 – 1956
  • Niepowtarzalni - Lekarze weterynarii ofiary II wojny światowej
  • Nauczyciele tajnego nauczania - woj. kieleckie
  • Żołnierze, którzy powrócili z zachodu do Polski po II WŚ
  • Wspomnienia nauczycieli tajnego nauczania
  • 11 Batalion Łączności - 2 Korpus Polski
  • Palmiry - lista zamordowanych
  • Straty wśród duchowieństwa łódzkiego w czasie II wojny światowej
  • Więźniowie Radogoszcza - listopad 1939 / styczeń 1940
  • Wykaz żołnierzy polskich przybyłych z Archangielska do Glasgow 3.10.1941
  • Wykaz osób przybyłych z Afryki do Londynu i Glasgow
  • Wykaz osób przybyłych do Liverpool
  • Wykaz osób przybyłych do Southampton nazwiska na literę " A - K "
  • Wykaz osób przybyłych do Southampton nazwiska na literę " L - Ż "
  • Żołnierze AK spoczywający na Cm. we Wrocławiu
  • Cmentarz Obrońców Lwowa 1939 r.
  • Lublin w okresie okupacji (1939-1944). Na podstawie badań sądowych Miejskiej Komisji Badania Zbrodni
  • Lista zmarłych w więzieniu w Wilejce w latach 1940-1941


  • Cichociemni


    Opracowała Marta Czerwieniec        www.genarch.pl


    Opracowanie na podstawie książki "Drogi Cichociemnych", red. Koło Spadochroniarzy AK, Warszawa 2008

     
    "Niepodobna wyliczyć wszystkich, którzy mieli większy lub mniejszy udział w wielkim dziele łączności z Krajem. Niniejsza lista instruktorów obejmuje tylko stały personel polski zatrudniony na tak zwanych stacjach, bez uwzględnienia licznych specjalistów polskich i angielskich, którzy służyli nam swą wiedzą w czasie potzreby. W okresie największej rozbudowy Oddziału VI Sztabu NW prowadzono na tych stacjach 8 różnych kursów obejmujących 18 specjalności, a ponadto 9 kursó uzupełniających. Główny nurt wysiłku szkoleniowego koncentrował się najpierw na kursie w Briggens pod Londynem ze stacją wyczekiwania w Frogmore Hall, a następnie w Audley End pod komendą płk. Hartmana. Nie wliczony tu jest kurs zaprawy spadochronowej w Largo House pod Leven w Szkocji (tzw. Małpi Gaj) oraz kurs skoków ćwiczebnych na lotnisku Ringway pod Manchesterem, które podlegały dowódcy Brygady Spadochronowej. Lista nie obejmuje również instruktorów dwóch ośrodków specjalnych, którym wyszkolenie cichociemnych wiele zawdzięcza: jest to szkoła wywiadu, która podlegała Oddziałowi II Sztabu NW, i kurs łączności w Dundee, który podlegał Szefostwu Łączności."


     
    Lista cichociemnych obejmuje wszystkich spadochroniarzy, którzy zostali wysłani do kraju przez Oddział VI (Specjalny) Sztabu NW. Było ich w sumie 317, w tym 2 kobiety. Ponadto zrzucono w kraju 28 emisariuszy partii politycznych i 17 skoczków zostało zrzuconych na innych obszarach. Spośród 317 cichociemnych, 101 poległo, a 32 zmarło po wojnie".



    Zapraszam Czytelników do nadsyłania informacji o osobach wraz z notami biograficznymi.



    Nazwisko Imię - Stopień - Pseudonim - Data skoku - Stacja/kraj - Funkcja



    Andrzejewski Stanisław - por. piech. - Ruta - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Barycki Edward - ppor. sap. - Nietoperz 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Bąbik Stanisław - ppor. piech. - Wir 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Bąk Antoni - kpr. lot. - Kaczor - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Bernacki Wiktor Jakub - ppor. piech. - Poborca - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Białkowski Ludwik Seweryn - kpt. lot. inż. - Morar - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Bielan Henryk - ppor. piech. - Czubek 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Bienia Franciszek - szer. - Czerwień - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Biskupski Zenon - ppor. sap. - Pstrąg 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Błaszczyk Jan - plut. - Kret - 18/19.XI.1944 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Błażewski Stanisław - ppor. kaw. - Rysy - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Boniecki - Kozera Władysław - por. art. - Lazur - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Boroń Tadeusz - por. piech. - Druja - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Bratek Albin - ppro. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Brągiel Bronisław Antoni - ppłk. bt. panc. - Zarzewie - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Brogowski Tadeusz - sierż. - - 9.IV.1945 - Płn. Włochy - spadochroniarze cichociemni zrzuceni do krajów europejskich poza Polską

    Brynierski Zbigniew Władysław - ppor. piech. - Gorlicz 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Brzostowski Jan - por. piech. - Włodarz - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Buntkowski Lech Mieczysław - ppor. piech. - Stanica - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Buryn Władysław - kpt. - - 9.XII.1944 - Płn. Włochy - spadochroniarze cichociemni zrzuceni do krajów europejskich poza Polską

    Buszek Kazimierz Marian - por. sap. - Watra 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Cegłowski Jan - st. strz. - Konik - 1/2.X.1942 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Charłoziński Aleksander Bolesław - por. mar. woj. - Chart - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Chciuk Tadeusz - ppor. - Celt - 27/28.XII.1941 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Chciuk Tadeusz - ppor. - Sulima - 3/4.IV.1944 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Ciaś Jan - por. - Kula - 12/13.IV.1944 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Cieszewski Tadeusz Władysław - ppor. piech. - Borus - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Cieślik Adam Marian - por. piech. - Zdar - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Cużytek Adam - kpr. śp. - - 3/4.IV.1942 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Czajkowski Edward Bronisław - szer. łącz. - Eter - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Czarnecki Julian - kpr. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Czatyrko Konstanty - por. kaw. - Książę - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Czyżewski Wiktor - kpr. - Cap - 25/26.I.1943 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Danecki Mieczysław - por. sap. - Filar - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Dąbkowski Witold Edward - kpt. sap. - Morela - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Dąbrowski Witold - por. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Dąbrowski Czesław - sierż. łącz. - Oliwka - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Derejski Franciszek Andrzej - mjr piech. - Jastrząb - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Dębicki Tadeusz Marian - ppor. art. - Płynny - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Donabidowicz Stanisław - kpr. pchor. piech. - Narwal 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Dorwski Karol Marian - st. strz. panc. - Duży - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Drążyk Kazimierz - ppor. - - - Włochy - instruktor kursu specjalnego

    Drążyk Kazimierz Jan - ppor. br. panc. - Kaliber - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Drozd Józef Franciszek - st. strz. lotn. - Napięcie - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Drużyński Dezyderiusz - st. strz. lotn. - Celuloza - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Dubicki Bolesław - kpt. - - - Włochy - instruktor kursu specjalnego

    Dubicki Bolesław Marian - kpt. piech. - Zawrat - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Duszyński Władysław - ppor. piech. - Wrzos 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Dybowski Adam Stefan - ppor. art. - Split - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Dziurlikowski Zbigniew - ppor. piech. - Cis 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Dziurman Kazimierz Stanisław - ppor. br. panc. - Masynisa - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Ejsmond Stanisław - kan. art. - Człek - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Faryniarz Zygmunt Tadeusz - strz. sł. san. - Dypol - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Ficek Zygmunt - kpr. pchor. łączn. - Plaster - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Filar Stanisław Michał - sierż. lotn. - Oktoda - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Gac Adam Wincenty - kpt. łączn. - Słaby - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Gajdowski Klemens - por. br. panc. - Rubin - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Galica Władysław - rtm. śp. - - 25.VIII.1944 - Francja - spadochroniarze cichociemni zrzuceni do krajów europejskich poza Polską

    Gałła Ryszard - por. art. plot. - Łyżka - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Garczorz Wiktor Karol - por. lotn. - Lasza - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Garstecki Bronisław - kpt. - - - Włochy - instruktor kursu specjalnego

    Gawlikowski Jan - por. piech. - Kamionka - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Gąsiewicz Zbigniew Marian - por. piech. - Koczerga 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Giecewicz Kazimierz - ppor. sap. - Hyży 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Gójski Józef - szer. - Borowik - 18/19.XI.1944 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Górnicki Jan - kpt. piech. - Gralak 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Górny Józef - ppor. art. - Robak 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Gradowski Leon Michał - por. - - 17.X.1943 - Albania - spadochroniarze cichociemni zrzuceni do krajów europejskich poza Polską

    Grocholski Stanisław - ppor. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Grocholski Andrzej - por. art. - Hubcza - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Grocholski Stanisław - ppor. kaw. - Grabina - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Grodzicki Sławomir - por. piech. - Bej - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Groele Andrzej - por. piech. - Sęp 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Gromkowski Jerzy Juliusz - ppor. kaw. - Machiavelli - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Haas Tadeusz Jan - plut. łączn. - Syrena - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Hańcza Ryszard - płk - - - Włochy - komendant kursu specjalnego

    Hartman Józef - płk - - - Briggens i Audley End - komendant kursu specjalnego

    Hartman Józef Sławomir - ppłk. piech. - Sławek - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Hejke Jan Kazimierz - por. piech. - Znicz 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Hejnowicz Franciszek - ppor. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Hołły Stanisław - por. - - 8.IX.1943 - Grecja - spadochroniarze cichociemni zrzuceni do krajów europejskich poza Polską

    Hryniewicz Franciszek - kpr. pchor. lotn. - Strumień - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Hufnagiel Mieczysław - ppor. sap. - Radza - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Ihnatowicz Aleksander - por. - - - Briggens i Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Ihnatowicz Aleksander - mjr. - - 1943, 1945 - Płn. Włochy, Jugosławia - spadochroniarze cichociemni zrzuceni do krajów europejskich poza Polską

    Iwanicki Andrzej - kpt. łączn. - Kończyna - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Iwanicki Julian - ppor. łączn. - Pająk - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Jackowski Jerzy Marian - ppor. art. - Olza 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Jaculewicz Mieczysław - kpt. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Janczyszyn Eugeniusz - por. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Janicki Leszek - ppor. - - 27/28.III.1942 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Jasiński Ludwik Lucjan - ppor. lotn. - Debra - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Józek Alojzy Paweł - ppor. łączn. - Sadyba - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Jurczyc Mikołaj - plut. łączn. - Działo - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kaczanowski Mikołaj - mjr. lotn. - Kres - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kaczmarczyk Władysław - saper - Mściciel - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kaczmarek Stefan - por. - - - Fort William - instruktor kursu specjalnego

    Kaliszczak Witold - kpt. - - - Audley End i Włochy - instruktor kursu specjalnego

    Karamać Wiktor - ppor. - Kabel - 8/9.IV.1944 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Kawulok Antoni Jakub - st. strz. z cenz. - Długi - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kazimierski Jan - por. piech. - Kuba - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kiersnowski Zygmunt Szczęsny - por. piech. - Horodzicz - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kierzkowski Bernard - por. piech. - Okoń - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Klima Franciszek - strz. - Witoski, Oszczep, Dysk - 19/20.V.1944 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Klimowicz Stanisław - por. br. panc. - Starter - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kociołek Adam - kpt. dypl. łączn. - Chrust - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kołłupayło Czesław - st. strz. łączn. - Jutrzenka - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Koprowski Franciszek - mjr. - - - Briggens - instruktor kursu specjalnego

    Korek Tadeusz Stefan - ppor. piech. - Listek - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kościukiewicz Władysław - strz. piech. - Poranek - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kotowski Bolesław - kpt. br. panc. - Łada - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kowalczyński Klemens - kpt. piech. - Klin 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kowalewski Andrzej - ppor. sap. - Kulas 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kowalik Roman - kpt. - - 9.IV.1945 - Płn. Włochy - spadochroniarze cichociemni zrzuceni do krajów europejskich poza Polską

    Kowalik Władysław - st. strz. san. - Przecinek - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kowalski Bolesław - por. piech. - Bekas 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kowalski Stanisław - ppor. sap. - Rekin 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kozicki Stanisław - st. strz. łączn. - Tutka - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kozłowski Zygmunt - ppor. - - - Briggens i Włochy - instruktor kursu specjalnego

    Kozłowski Bolesław - kpt. sap. - Szyna - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kozłowski Zygmunt Stanisław - por. sap. - Klon 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Krajewski Antoni Jan - mjr. sap. - Jasiona 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Krajewski Janusz - por. art. - Wycior - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Krasiński Jerzy Antoni - ppor. piech. - Sęk 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Krawczyszyn Mieczysław Edward - ppor. art. - Tartan - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Krizar Leopold - mjr. - - - Włochy - instruktor kursu specjalnego

    Król Józef - kpr. łączn. - Bąk - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Królicki Bolesław Franciszek - kpr. łączn. - Mongoł - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kruczała Maksymilian - kpt. - - - Briggens i Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Krupa Michał - plut. pchor. łączn. - Ciupaga - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Krupowicz Narcyz - kpt. lotn. - Mandżur - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kryszczukajtis Mirosław - pchor. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Krzyżanicki Władysław - sierż. - - - - instruktor kursu specjalnego

    Kubica Leszek Antoni - st. strz. łączn. - Struś - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kucharek Bolesław - kpt. piech. - Boby - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kuczyński Tadeusz Leopold - st. strz. łączn. - Zięba - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kujawski Marian - ppor. piech. - Sosna 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kulesza Janusz Stanisław - por. piech. - Niemira - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kulikowski Narcyz Wiesław - kpr. pchor. sap. - Zapalnik - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kulikowski Wacław - kpr. sap. - Dłuto - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kultys Zygmunt - ppor. art. - Chmura 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kurasiewicz Tomasz Jakub - por. - - 5.VI.1944 - Grecja - spadochroniarze cichociemni zrzuceni do krajów europejskich poza Polską

    Kurkowski Bohdan Jerzy - ppor. sap. - Zbrojarz 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kwaśniewski Bolesław - ppor. art. - Kalina 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Kwiatkowski Adam Witold - por. art. - Sywula - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Lebiedziewicz Jan Szczęsny - mjr. piech. - Skarga - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Legin Aleksander - por. inż. - - - Fort William - instruktor kursu specjalnego

    Lemme Jerzy - kpt. piech. - Bokser - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Lenckorowski Sylwester Jan - ppor. sap. - Skarpa - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Lerski Jerzy - ppor. - Jur - 19/20.II.1943 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Lesiuk Bronisław - plut. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Lewicki Roman Rudolf - por. art. - Rogal 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Lipiński Jan - kpt. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Lipiński Henryk Jan - ppor. art. - Wiór - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Lipowski Karol - st. strz. pchor. łączn. - 02-mar - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Lis Jan - por. piech. - Jeleń 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Lisowski Jerzy - ppor. - - 25.X.1944 - Grecja - spadochroniarze cichociemni zrzuceni do krajów europejskich poza Polską

    Liszczyk Edward Antoni - kpr. lotn. - Elka - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Litwin Roman - - - 16/17.III.1943 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Lubuska Tadeusz - por. piech. - Zamar - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Łuczkiewicz Stanisław - - - 25/26.I.1943 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Łysz Leonard - por. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Maciąg Józef - kpt. śp. - - 16.VI.1943 - Jugosławia - spadochroniarze cichociemni zrzuceni do krajów europejskich poza Polską

    Mackus Adam - mjr. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Maćkowiak Alfons Wiktor - kpt. art. - Alma - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Magdzik Jan - sierż. piech. - Elba - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Majeranowski Jan Ignacy - kpt. - - 13.V.1944 - Francja - spadochroniarze cichociemni zrzuceni do krajów europejskich poza Polską

    Makowski Michał - ppor. art. - Andrzej 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Malecki Justyn - ppor. int. - Jot 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Malinowski Roman - por. sap. - Czajka 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Maniak Władysław - ppor. piech. - Świrz 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Mara-Meyer Jerzy - ppor. śp. - Filip - 30/31.III.1943 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Martel Ludwik Alfred - kpt. lotn. - Kobuz - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Mąkowski Wacław - plut. łączn. - Mesel - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Michalak Jakub - st. strz. - - 9.II.1944 - Francja - spadochroniarze cichociemni zrzuceni do krajów europejskich poza Polską

    Migoś Czesław Apolinary - plut. art. - Neptun - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Miodek Teobald - plut. bt. panc. - Kierownica - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Miszczyszyn Henryk Bolesław - ppor. łączn. - Diaz - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Mitan Stefan Jakub - por. piech. - Nemo - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Mizerski Eugeniusz Alfons - st. strz. łączn. - Model - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Młynarz Franciszek - - Biegacz - 18/19.X.1943 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Młynek Stanisław - ppor. piech. - Sarmat - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Mnich Edmund Józef - ppor. piech. - Eda - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Monastyrski Stefan - ppor. art. - Skiba 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Moszyński Benedykt - - Andrzej - 6/7.I.1942 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Myszkowski Leonard - ppor. sap. - Wileńka 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Nadolski Stefan - ppor. piech. - Lama 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Narkiewicz Apolinary - ppor. sap. - Bogdaniec 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Natulniewicz Tadeusz - st. strz. pchor. łączn. - Pap - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Niedbal Stanisław - ppor. - Bask - 10/11.V.1944 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Noculak Franciszek - sierż. lotn. - Kolt - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Nodzyński Jan - - Łuk - 24/25.V.1944 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Nowowiejski Henryk - por. sap. - Kania 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Olędzki Aleksander - kpr. - Rab - 24/25.III.1943 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Opolski Adam - chor. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Oranowski Zygmunt - kpt. - - - Włochy - instruktor kursu specjalnego

    Osiński Kazimierz - por. piech. - Czarny 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Pankiewicz Jan - sierż. łącz. - Treki - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Paschke Teodor - kpt. piech. - Kujawiak - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Pasiewicz Czesław - plut. piech. - Popiołek - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Piątkowski Zbigniew - por. - - 10.IX.1943 - Jugosławia - spadochroniarze cichociemni zrzuceni do krajów europejskich poza Polską

    Pieczyk Franciszek - ppor. sap. - Żelbet - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Pietrusiewicz Stanisław - ppor. łączn. - Piskor 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Pietrzyk Zdzisław - por. - - - Włochy - instruktor kursu specjalnego

    Pietrzyk Zdzisław Wacław - mjr. łączn. - Dzikus - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Piotrowicz Czesław - kpt. lotn. - Rumian - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Podczerwiński Andrzej - strz. piech. - Kamień 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    ponownie - - - 5.VI.1944 - Grecja - spadochroniarze cichociemni zrzuceni do krajów europejskich poza Polską

    Popowicz Tadeusz Kazimierz - por. piech. - Godula - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Pospieszalski Antoni - kpt. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Prociuk Aleksander - mjr. piech. - Pałka - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Proczka Józef - por. sap. - Młot 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Purzycki Zygmunt Hipolit - ppor. tech. lotn. - Szark - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Rachwał Kazimierz Mieczysław - por. piech. - Wrona 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Raciniewski Jan - por. piech. - Wróbel 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Raczkowski Stanisław - rtm. - - - Włochy - instruktor kursu specjalnego

    Raczkowski Czesław - bomb. - Włodek - 15/16.II.1941 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Rafalik Stanisław - ppor. - - - - instruktor kursu specjalnego

    Rajcheld Dionizy Jan - por. piech. - Taran - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Raźny Michał Władysław - ppor. br. panc. - Ognisty - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Retinger Józef Hieronim - śp. - Salamandra, Brzoza - 3/4.IV.1944 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Rogoziński Marian - ppor. piech. - Muchawiec - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Roman Jakub - ppor. art. - Pędziwiatr - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Romel Alfons - st. saper - Zemsta - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Rosiek Tadeusz - ppro. piech. - Kapa 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Różański Mieczysław - ppor. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Rychlicki Ludwik - plut. pchor. piech. - Różanka - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Rydzewski Lech Teodor - ppor. piech. - Grom - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Samotus Tadeusz - ppor. - 02-lis - 16/17.II.1943 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Sapalski Tadeusz - por. - - - - instruktor kursu specjalnego

    Sapieja Tadeusz - kpr. pchor. piech. - Izolator - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Segieda Napoleon - - Wera - 7/8.XI.1941 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Seweryn Mieczysław - kpr. art. - Rygiel - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Siegel Franciszek - kpr. art. - Mściwój - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Sielicki Stanisław - por. art. - Stochod - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Sikorski Zenon - ppor. - - - Włochy - instruktor kursu specjalnego

    Skąpski Włodzimierz Edward - ppor. piech. - Orsza - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Skolimowski Jerzy - por. - - 14.IX.1944 - Grecja - spadochroniarze cichociemni zrzuceni do krajów europejskich poza Polską

    Skupiński Stefan Bronisław - rtm. kaw. - Totul - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Służewski Andrzej - por. piech. - Sona 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Smolak Kazimierz - ppor. śp. - Nurek - 16/17.IX.1943 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Smykała Teofil - ppor. piech. - Smyk 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Socha Franciszek Wilhelm - kpt. piech. - Nigmar - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Sojka Edward - cz. woj. ppor. piech. - Miedza - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Sokołowski Stanisław - rtm. śp. - - 28.VI.1942 - Francja - spadochroniarze cichociemni zrzuceni do krajów europejskich poza Polską

    Sołtysik Zbigniew Edward - ppor. art. - Kris 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Stach Stanisław - bomb. - - 3/4.IX.1942 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Stankiewicz Zbigniew Józef - ppor. br. panc. - Wiewiór - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Starzyński Tadeusz - por. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Straszak Jerzy Stanisław - cz. woj. ppor. piech. - Osęka - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Strawiński Antoni - mjr. - - - Fort William i Włochy - instruktor kursu specjalnego

    Strojny Zbigniew Stanisław - ppor. art. - Dysk - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Stronczak Czesław - kpt. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Strzelecki Wiktor - kpr. śp. - Buka - 27/28.XII.1941 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Suszczyński Józef - st. strz. łączn. - Krzew - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Szaciłło Jan - mjr. sap. - Surma 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Szantyr Kazimierz - ppor. piech. - Oczeret 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Szczepka Jerzy Marian - por. piech. - Bzik - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Szmidt Stanisław - kpt. piech. - Brona 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Szpak Józef - strz. piech. - Wtyczka - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Szubski Tadeusz Władysław - kpt. piech. - Fakir - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Szumski Józef - strz. piech. - Usza 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Szymański Jerzy - rtm. - - - Briggens - instruktor kursu specjalnego

    Szymański Tadeusz - ppor. piech. - Dziedzic - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Śliwka Jerzy - plut. piech. - Zawodzie - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Śreniawa - Saganowski Henryk - por. - - 9.IV.1945 - Płn. Włochy - spadochroniarze cichociemni zrzuceni do krajów europejskich poza Polską

    Świerz-Zalewski Witold Mieczysław - ppor. br. panc. - Luboń - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Świtalski Waldemar - por. - - - Włochy - instruktor kursu specjalnego

    Tarkiewicz Franciszek Józef - ppor. piech. - Blokada - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Tatarkowski Stanisław - ppor. art. - Kamień 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Tomczyk Jan - st. strz. łączn. - Huk - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Trybulewicz Eugeniusz - st. strz. łączn. - Czujny - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Trytko Krzysztof Jan - ppor. sap. - Kwas - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Turski Zbigniew - ppor. piech. - Reduta 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Wajszczuk Zbigniew Ireneusz - ppor. art. - Miś 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Walanta Jakub - ppor. piech. - Wala 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Waletko Jerzy - por. - - 5.VI.1944 - Grecja - spadochroniarze cichociemni zrzuceni do krajów europejskich poza Polską

    Waniek Henryk - kpr. - Pływak - 9/10.IV.1944 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Wasiuk Józef - kpr. art. - Bratek - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Wejtko Antoni - mjr. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Węgorek Zygmunt Wirgiliusz - kpt. dypl. piech. - Żywiec - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Wichert Aleksander Józef - ppor. br. panc. - Sundy - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Wielgos Zdzisław - ppor. piech. - Lampart 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Wieliczko Stanisław - kpr. piech. - Czerwony - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Winiarski Maciej - ppor. łączn. - Osika 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Winnicki Adam - por. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Wirga Stanisław - st. strz. piech. - Tulipan 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Wisłocki Tadeusz Marian - st. strz. pchor. łączn. - Neonówka - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Wiśniewski Alfred - ppor. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Wiśniewski Alfred Roman - ppor. piech. - As - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Wojnarowski Mieczysław - ppor. piech. - Strzemię 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Wolański Zbigniew Feliks - strz. łączn. - Cykl - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Wołoszyn Wacław - sierż. lotn. - Pola - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Wójcik Marian Władysław - ppor. piech. - Larysa - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Wrzask Bolesław - ppor. piech. - Dąbrowa 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Wujek Leon Bolesław - kpt. piech. - Gostyniec - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Wykrota Felicjan - plut. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Wysocki Władysław - por. piech. - Latawiec - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Zabielski Józef - rtm. - - - Włochy - instruktor kursu specjalnego

    Zaborowski Stanisław - st. uł. śp. - - 30/31.III.1942 - - kurierzy ministerstwa spraw wewnętrznych zrzuceni ze spadochronami w Polsce

    Zając Gabriel - sierż. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Zakrzewski Tadeusz - ppłk. dypl. piech. - Zyndram - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Zaleski Antoni - ppor. łączn. - Giewont 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Zawisza Leszek Marian - ppor. art. - Karaś 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Zbrzeźniak Józef Mieczysław - st. strz. piech. - Marmiec - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Ziranek Edmund - ppor. piech. - Doba - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Złoczewski Leonard - ppor. piech. - Pina - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Zmoczyński Jan - ppor. piech. - Pińsk 2 - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Zubrzycki Jerzy - por. - - - Audley End - instruktor kursu specjalnego

    Zubrzycki Jerzy Benedykt - por. kaw. - Płomieńczyk - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Żak Stefan - plut. sap. - Psota - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju

    Żołyński Paweł - ppor. br. panc. - Ględa - - - skoczek cichociemny przeszkolony i zaprzysiężony, gotowy do przerzutu do kraju







    28 styczeń 2009 r.
    @
    Layout i system zarządzania treścią wykonane przez: Lemon IT © 2005