powrót do strony początkowej

 WYWIEZIENI do GROSS-ROSEN

 

W książce znajduje się także  wzmianka o transporcie, który odbył się w dn. 17.01.1944 r.

Liczył on 75 więźniów, którzy otrzymali numery obozowe 16272 - 16315.

Autorka książki nie przytacza listy imiennej - może ktoś z Czytelników mógłby uzupełnić te dane?

 

Nazwisko i imię Data transportu Numery obozowe
80 więźniów - brak listy imiennej 28.04.1944 31831 - 31894
Andrzejewski 4.07.1944  
Balcerzak Henryk 30.07.1944  
Banaszewski Bogdan 30.07.1944  
Bartoszyński Andrzej 30.07.1944  
Benza Mariusz 4.07.1944  
Błoński Lucjan 4.07.1944  
Boreta Mieczysław 30.07.1944  
Borowiecki Zygmunt 28.03.1944 23716 - 26279
Borowski Aleksander 30.07.1944  
Bratek Emil 30.07.1944  
Burczyński Józef 30.07.1944  
Burkacki Kazimierz 30.07.1944  
Chełmiński Ryszard 30.07.1944  
Cybulski Jan 28.03.1944 23716 - 26279
Czapliński Wacław 30.07.1944  
Czosnowski Stanisław 28.03.1944 23716 - 26279
Dąbrowski Tadeusz 4.07.1944  
Degórski Marian 30.07.1944  
Derengowski Gerhard 28.03.1944 23716 - 26279
Dobosz  Antoni 30.07.1944  
Dobrzyński Ludwik (Gutman Leon) 30.07.1944  
Doleżal Andrzej 30.07.1944  
Drozdowski Kazimierz Jan (?) 28.03.1944 23716 - 26279
Duch Hieronim 30.07.1944  
Dutkiewicz Kajetan 30.07.1944  
Dzik Stanisław (ojciec) 30.07.1944  
Dzik Stanisław (syn) 30.07.1944  
Fąferko Zbigniew 4.07.1944  
Fedewicz Jan 4.07.1944  
Fedewicz Roman 4.07.1944  
Fijałkowski Bogdan 30.07.1944  
Foryś Władysław 28.03.1944 23716 - 26279
Frankiewicz Stanisław 28.03.1944 23716 - 26279
Gabiś Jan 28.03.1944 23716 - 26279
Gadziński Jan Kazimierz 4.07.1944  
Gałązka Stanisław 4.07.1944  
Gąsiorowski Stefan Karol 4.07.1944  
Gościcki Tadeusz 4.07.1944  
Góra Stefan 30.07.1944  
Góralski Mieczysław 28.03.1944 23716 - 26279
Górski Teodor 30.07.1944  
Grzegrzółka Edward 4.07.1944  
Grzymała-Raszewski Abden 30.07.1944  
Hankiewicz Jan 30.07.1944  
Hoft Juliusz 30.07.1944  
Jaczewski Kazimierz 28.03.1944 23716 - 26279
Janik Stanisław 28.03.1944 23716 - 26279
Jankowski Marian 4.07.1944  
Jasiński Stanisław 30.07.1944  
Jaworski Marian 30.07.1944  
Jędra Marcin 28.03.1944 23716 - 26279
Jędrzejczak Henryk 30.07.1944  
Jodłowski Jerzy 30.07.1944  
Kacperski Zygmunt 30.07.1944  
Kaniewski Zygmunt 4.07.1944  
Kapuściński Szczepan 4.07.1944  
Karczewski Marian 30.07.1944  
Karpiński Janusz 30.07.1944  
Karpiński Jerzy Franciszek 30.07.1944  
Kazimierski Ryszard 30.07.1944  
Kiedrzyński Stanisław 30.07.1944  
Kirchner Czesław 4.07.1944  
Kisiel Józef 4.07.1944  
Kisielewski Mieczysław 4.07.1944  
Klikauer Józef 30.07.1944  
Klinicki Władysław 28.03.1944 23716 - 26279
Knapp Franciszek 30.07.1944  
Koc Jan 30.07.1944  
Kołakowski Kazimierz 4.07.1944  
Kołomiejcow Aleksander 30.07.1944  
Korczyński Adolf 30.07.1944  
Koźlik Lucjan 28.03.1944 23716 - 26279
Krajewski Antoni 30.07.1944  
Krajewski Józef 30.07.1944  
Krajewski Zbigniew 4.07.1944  
Kramer Józef (Lesz Mieczysław) 30.07.1944  
Kropielnicki Mieczysław 30.07.1944  
Kruszewski Henryk 30.07.1944  
Kruszewski Ryszard 30.07.1944  
Kruszewski Stanisław 30.07.1944  
Krzysztofowicz Alfred 30.07.1944  
Krzysztofowicz Zenon 30.07.1944  
Krzyżanowski Czesław 30.07.1944  
Kucharczyk Tadeusz 30.07.1944  
Kuciński Roman 30.07.1944  
Kuczyński Zenon 30.07.1944  
Kumm Aleksander (Estończyk) 30.07.1944  
Kwaśniewski Mieczysław 30.07.1944  
Lewandowski Edward 30.07.1944  
Lubicz Arkadiusz 30.07.1944  
Majer Józef 30.07.1944  
Majkowski Eugeniusz 4.07.1944  
Makowski Wacław 4.07.1944  
Maksymiak Henryk 30.07.1944  
Malesa Henryk 30.07.1944  
Malinowski Stanisław (Gać Stanisław) 30.07.1944  
Maliszewski Kazimierz 30.07.1944  
Marciniak Zygmunt 4.07.1944  
Martwiejczuk Andrzej 28.03.1944 23716 - 26279
Mączka Witold 30.07.1944  
Mędrala Feliks 28.03.1944 23716 - 26279
Mietele (kom. PP w Ostrowi Maz.) 30.07.1944  
Miętus Ignacy 28.03.1944 23716 - 26279
Milczewski Gabriel 30.07.1944  
Milczewski Jerzy 30.07.1944  
Mincberg Zbigniew Andrzej 30.07.1944  
Minor Zygmunt 30.07.1944  
Modzelewski Ludwik 28.03.1944 23716 - 26279
Morawski Stanisław 28.03.1944 23716 - 26279
Muszewski Marian 30.07.1944  
Nagrabecki Julian 30.07.1944  
Natorf Janusz 30.07.1944  
Nawrot Władysław 30.07.1944  
Neuman Helmut Kurt 30.07.1944  
Nużyński Bolesław 4.07.1944  
Odzieńczyk Mieczysław 4.07.1944  
Ołdakowski Stanisław 30.07.1944  
Oprządek Jan 30.07.1944  
Oruń Zygmunt 30.07.1944  
Osto-Suski Władysław 30.07.1944  
Pancerz Hipolit 30.07.1944  
Pancerz Zbigniew 30.07.1944  
Passini Józef 30.07.1944  
Pawlak Apolinary 30.07.1944  
Pech Jan 4.07.1944  
Pełda Józef 28.03.1944 23716 - 26279
Pękała Janusz 30.07.1944  
Pietrzak Józef 30.07.1944  
Piórkowski Tadeusz 30.07.1944  
Pisąrzak Jan 4.07.1944  
Piwowarski Tadeusz 30.07.1944  
Pluciński Walenty 28.03.1944 23716 - 26279
Płatek Stanisław 4.07.1944  
Polan Konrad (Skoczylas Stefan) 30.07.1944  
Prętkiewicz Stefan 30.07.1944  
Pykosz Jan 28.03.1944 23716 - 26279
Pytel Antoni 28.03.1944 23716 - 26279
Raczyński Ryszard 4.07.1944  
Robakowski Tytus 28.03.1944 23716 - 26279
Rolewicz Jan 30.07.1944  
Rolof Zygmunt 30.07.1944  
Rostworowski Jan 28.03.1944 23716 - 26279
Rykała Julian 28.03.1944 23716 - 26279
Sadkowski Henryk Władysław 30.07.1944  
Sadowski Jan 30.07.1944  
Salwa Mikołaj 30.07.1944  
Sankowski Władysław 30.07.1944  
Sasin Czesław 4.07.1944  
Sasin Marian 4.07.1944  
Sasin Stefan 4.07.1944  
Sawicki Lech Paweł 30.07.1944  
Siekierski Zygmunt 30.07.1944  
Skwara Józef 30.07.1944  
Sobociński Antoni 28.03.1944 23716 - 26279
Sokalski Mieczysław 28.03.1944 23716 - 26279
Sokołowski Władysław 30.07.1944  
Soszka Aleksander 4.07.1944  
Stachurski Bronisław 28.03.1944 23716 - 26279
Stanisławczyk Władysław 30.07.1944  
Stańczak Roman 30.07.1944  
Stokowski Bogusław 28.03.1944 23716 - 26279
Stolarski Radosław 30.07.1944  
Strusiński Tomasz 30.07.1944  
Styperek Marian 30.07.1944  
Subczyński Jan 28.03.1944 23716 - 26279
Subczyński Marian 28.03.1944 23716 - 26279
Suchowiak Kazimierz 30.07.1944  
Szadurski Andrzej 30.07.1944  
Szadurski Leonard 30.07.1944  
Szmergalski Szymon 28.03.1944 23716 - 26279
Szmigielski Adam 30.07.1944  
Szoć Paweł 30.07.1944  
Sztejerowski Stanisław 30.07.1944  
Szturm Jerzy 30.07.1944  
Szulc Stefan 30.07.1944  
Szymański Władysław 30.07.1944  
Szynler Bogdan 4.07.1944  
Śluzar Jarosław 30.07.1944  
Tetmajer Jerzy Michał 30.07.1944  
Tęsiorowski Jerzy 30.07.1944  
Tęsiorowski Kazimierz 30.07.1944  
Tomaszewski Zbigniew 30.07.1944  
Trembowski Piotr 28.03.1944 23716 - 26279
Trzciński Leon Bolesław 30.07.1944  
Tuliński Ludwik Jerzy 4.07.1944  
Tymoszuk Stanisław 4.07.1944  
Ulfik Zygmunt 30.07.1944  
Uraszewski Józef 28.03.1944 23716 - 26279
Ustaborowicz Bogusław 30.07.1944  
Walczak Władysław 30.07.1944  
Waszkiewicz M. 30.07.1944  
Wernik Janusz 30.07.1944  
Więckowski Leon 28.03.1944 23716 - 26279
Więckowski Stanisław 4.07.1944  
Wilewski Edward 4.07.1944  
Wilga Zdzisław 30.07.1944  
Wiśniewski Józef (Kwiatkowski Eugeniusz) 30.07.1944  
Wojciechowski Stefan 28.03.1944 23716 - 26279
Wojnarowicz Antoni 30.07.1944  
Wojnarowicz Ignacy 30.07.1944  
Wojnarowski Brunon 30.07.1944  
Wojtczak Piotr 30.07.1944  
Woźniak Eugeniusz 4.07.1944  
Wójcik Józef 4.07.1944  
Wójcik Władysław 28.03.1944 23716 - 26279
Wrzosek Zdzisław 28.03.1944 23716 - 26279
Wysocki Hieronim 28.03.1944 23716 - 26279
Zacharowicz Michał 4.07.1944  
Zacharowicz Tadeusz 4.07.1944  
Zadrożny Stanisław 30.07.1944  
Zając Józef 4.07.1944  
Zakrzewski Ryszard 30.07.1944  
Zawadzki Edmund 28.03.1944 23716 - 26279
Zieliński Jan Robert 30.07.1944  
Zieliński Tadeusz 4.07.1944  
Zomer Józef 30.07.1944  
Zwierzchowski Jerzy 30.07.1944  
Zych Waldemar 30.07.1944  
Zyskowski Wincenty 30.07.1944  

powrót do strony początkowej

 

Lista więźniów opracowana została na podstawie książki „Pawiak. Więzienie Gestapo. Kronika 1939-1944” autorstwa Reginy Domańskiej (wyd. Książka i Wiedza, Warszawa 1978), przez Janusza Stankiewicza, ... 

Zapraszam także na stronę główną - www.stankiewicze.com

Opracowana w okresie lipiec/sierpień 2006 r. ® WSZELKIE PRAWA ZASTRZEZONE