powrót do strony początkowej

 Rozstrzelani w MAGDALENCE

(Lasy Sękocińskie)

Nazwisko i imię Data egzekucji
Adolf Teodor 27/28.05.1942
Ambrożewicz (Ambroziewicz) Bolesław 27/28.05.1942
Andrzejewski Ryszard 27/28.05.1942
Balcerzak Józef 27/28.05.1942
Baranowicz Aleksandra 27/28.05.1942
Bartkowski Ewaryst 27/28.05.1942
Baryła Jan 27/28.05.1942
Bauman Tadeusz 27/28.05.1942
Bąkowski Klemens 27/28.05.1942
Beksiak Michał 27/28.05.1942
Bendziak Lucjan 27/28.05.1942
Bębenek Wacław 27/28.05.1942
Bieniek Kazimierz 27/28.05.1942
Bieńkowski Feliks 27/28.05.1942
Biernacki Feliks 27/28.05.1942
Birencwajg Julian Lucjan 27/28.05.1942
Bobraj Eugeniusz 27/28.05.1942
Bobrowski Tadeusz 27/28.05.1942
Boczewski Henryk 27/28.05.1942
Bondar Eustachy 27/28.05.1942
Bor Bolesław 27/28.05.1942
Borkowski Eugeniusz 27/28.05.1942
Borowicz Lechosław (strażnik) 27/28.05.1942
Bos Bronisław 27/28.05.1942
Bujalski Franciszek 27/28.05.1942
Buniewicz Jan 27/28.05.1942
Chmielewski Stanisław 27/28.05.1942
Chodakowski Antoni Stanisław 27/28.05.1942
Cieszkowski Wacław 27/28.05.1942
Czyżewska Halina 27/28.05.1942
Dajczman Leopold 27/28.05.1942
Danielewcz Elżbieta 27/28.05.1942
Dąbrowska Helena 27/28.05.1942
Dąbrowska Maria 27/28.05.1942
Dąbrowski Leon 27/28.05.1942
Derecka Hanna 27/28.05.1942
Dobak Stefan 27/28.05.1942
Dobler Ryszard 27/28.05.1942
Dobrowolski Bolesław 27/28.05.1942
Dopieralski Jan 27/28.05.1942
Drachejm Jan 27/28.05.1942
Dreheman Roman 27/28.05.1942
Drejman Leopold 27/28.05.1942
Duda-Dziewierz Bolesław 27/28.05.1942
Dudziewicz 27/28.05.1942
Dzimiszkiewicz Józef 27/28.05.1942
Faszczewski Feliks Nikodem (przodownik straży) 27/28.05.1942
Faszowicz Władysław 27/28.05.1942
Figura Adam 27/28.05.1942
Filipowicz Edward 27/28.05.1942
Frejlich 27/28.05.1942
Gajewski Bronisław 27/28.05.1942
Gizaczyński Tadeusz 27/28.05.1942
Gize Anna 27/28.05.1942
Gogłoża Antoni 27/28.05.1942
Golański Józef 27/28.05.1942
Goliasz Wacław 27/28.05.1942
Góral Józef 27/28.05.1942
Górczak Karol 27/28.05.1942
Górska Janina 27/28.05.1942
Grabski Jan 27/28.05.1942
Gratkowski Jan 27/28.05.1942
Grochowski Edmund Marcin (strażnik) 27/28.05.1942
Grodzicki (ze Lwowa) 27/28.05.1942
Gutkowski Roman 27/28.05.1942
Halnicki Mirosław (Michaliszyn Czesław Mieczysław) 27/28.05.1942
Hiszpański Mirosław 27/28.05.1942
Jabłonka Franciszek 27/28.05.1942
Jakubowski Kazimierz 27/28.05.1942
Janiszewski 27/28.05.1942
Jastrzębski Henryk 27/28.05.1942
Jędrzejczyk Antoni 27/28.05.1942
Kaciejko Aleksander 27/28.05.1942
Kaczor Wiktor 27/28.05.1942
Kamiński Antoni 27/28.05.1942
Kantor Marian Henryk 27/28.05.1942
Kardej-Zamajska Jamna 27/28.05.1942
Karpiński Stefan 27/28.05.1942
Karpowicz Apolinary 27/28.05.1942
Kauchczew Helena 27/28.05.1942
Kierzkowska Mieczysława 27/28.05.1942
Kitzman Karol 27/28.05.1942
Kleczkowski Jan 27/28.05.1942
Klima Eugeniusz 27/28.05.1942
Kłosowski Mieczysław 27/28.05.1942
Kończucki Eugeniusz 27/28.05.1942
Kowalczyk Marian 27/28.05.1942
Kowalski Jan 27/28.05.1942
Koźmiński Franciszek 27/28.05.1942
Krasnodębski Kazimierz 27/28.05.1942
Krąkowska Wanda 27/28.05.1942
Krupska Władysława 27/28.05.1942
Księżopolska Anastazja 27/28.05.1942
Kuchciak Roman 27/28.05.1942
Kuk Helena 27/28.05.1942
Kukiełło Roman 27/28.05.1942
Kula Józef 27/28.05.1942
Kulik Józef 27/28.05.1942
Kulka Józef 27/28.05.1942
Kultys Paweł (Roman) 27/28.05.1942
Kuryłło Włodzimierz 27/28.05.1942
Kwiatkowski Wacław 27/28.05.1942
Kwiecińska Zofia 27/28.05.1942
Kwieciński Franciszek 27/28.05.1942
Lang Kazimierz (Rydzewicz Stanisław) 27/28.05.1942
Latoszek Stanisław 27/28.05.1942
Lewandowski Stefan 27/28.05.1942
Lewenstam Gustaw Karol 27/28.05.1942
Lissowski Ksawery 27/28.05.1942
Lodziński (Łodziński) Stanisław 27/28.05.1942
Łada Florian 27/28.05.1942
Łączyński Wincenty 27/28.05.1942
Maliszewski Jan Wacław 27/28.05.1942
Matysiak Aleksander 27/28.05.1942
Mazajtis Henryk 27/28.05.1942
Mędrzycki Antoni 27/28.05.1942
Michalski Kazimierz 27/28.05.1942
Michałowski Stefan 27/28.05.1942
Mierzejewski Romuald 27/28.05.1942
Mieszkowski (Nieszkowski) Tomasz Eugeniusz 27/28.05.1942
Mroczkowski Jan 27/28.05.1942
Nawrocki Tadeusz Tomasz 27/28.05.1942
Niedzielak Aleksander 27/28.05.1942
Noiński Jan 27/28.05.1942
Otto Leonard 27/28.05.1942
Owczarski Józef 27/28.05.1942
Paroch Jan 27/28.05.1942
Peca Stanisław 27/28.05.1942
Peche Czesław 27/28.05.1942
Pękosławski Leon 27/28.05.1942
Piaszczyk Nicefor 27/28.05.1942
Pierzchajło Piotr 27/28.05.1942
Piwko Henryk 27/28.05.1942
Placiński Jan 27/28.05.1942
Plandowski Wacław 27/28.05.1942
Płachecki (Płochocki) Edward Andrzej 27/28.05.1942
Podkoński Franciszek 27/28.05.1942
Polański Józef 27/28.05.1942
Popiński Michał (strażnik) 27/28.05.1942
Prymon Andrzej 27/28.05.1942
Ratajczak Józef 27/28.05.1942
Rencki-Rey Mieczysław 27/28.05.1942
Roman Jan 27/28.05.1942
Roman Jerzy 27/28.05.1942
Rybakiewicz Władysław (strażnik) 27/28.05.1942
Rymon Andrzej 27/28.05.1942
Rywczak Helena 27/28.05.1942
Sałujczyk Michał 27/28.05.1942
Sampolski Józef 27/28.05.1942
Scheier Franciszek 27/28.05.1942
Sękowski Stanisław 27/28.05.1942
Sipak Piotr 27/28.05.1942
Skowrońska Władysława 27/28.05.1942
Skrzypczyński Bolesław 27/28.05.1942
Sobiński Stanisław 27/28.05.1942
Sołtan Jan 27/28.05.1942
Spitzer Leopold (podkomisarz straży) 27/28.05.1942
Stachurski Edmund 27/28.05.1942
Stankiewicz Józef 27/28.05.1942
Starczewski Edward Mieczysław 27/28.05.1942
Stefańska Natalia 27/28.05.1942
Stelągowski Aleksy 27/28.05.1942
Surmacki Władysław 27/28.05.1942
Szelb...kowski Konrad 27/28.05.1942
Szonert Witold 27/28.05.1942
Szulc Edwin 27/28.05.1942
Szypliński Władysław 27/28.05.1942
Szypuła Władysław 27/28.05.1942
Szyszko Jerzy Roman 27/28.05.1942
Taniewicz Władysław 27/28.05.1942
Tararuj Stanisław 27/28.05.1942
Tokarska Marianna 27/28.05.1942
Torchaiski Jerzy 27/28.05.1942
Trojanowski Jan 27/28.05.1942
Trzciński Władysław 27/28.05.1942
Tyszyński Jerzy 27/28.05.1942
Urbaniak Józef 27/28.05.1942
Walczak (Walczyk) Józef 27/28.05.1942
Walicki Józef 27/28.05.1942
Walkiewicz Józef 27/28.05.1942
Wawer Marianna. 27/28.05.1942
Wiernicki Michał 27/28.05.1942
Wierzbicki Józef 27/28.05.1942
Wiśniewski Jan 27/28.05.1942
Wojciechowski Feliks 27/28.05.1942
Wojda Jan 27/28.05.1942
Wojtaszczyk Edward Józef 27/28.05.1942
Wolski Bolesław 27/28.05.1942
Wolski Józef (ps. "Jacek") 27/28.05.1942
Wopiński Tadeusz 27/28.05.1942
Woś Michał 27/28.05.1942
Woźniak 27/28.05.1942
Wykowski (Wyhowski) Szymon 27/28.05.1942
Zabłocki Zenon 27/28.05.1942
Zarzycki Wacław 27/28.05.1942
Zawadzki Mieczysław 27/28.05.1942
Zieliński 27/28.05.1942
Zieliński Franciszek 27/28.05.1942
Zieliński Józef 27/28.05.1942
Złotnicki 27/28.05.1942
Żeleśkiewicz Władysław (strażnik) 27/28.05.1942
Żeleziński (Zieleziński) Józef 27/28.05.1942
Żukowska Kamila 27/28.05.1942

 

powrót do strony początkowej

 

Lista więźniów opracowana została na podstawie książki „Pawiak. Więzienie Gestapo. Kronika 1939-1944” autorstwa Reginy Domańskiej (wyd. Książka i Wiedza, Warszawa 1978), przez Janusza Stankiewicza, ... 

Zapraszam także na stronę główną - www.stankiewicze.com

Opracowana w okresie lipiec/sierpień 2006 r. ® WSZELKIE PRAWA ZASTRZEZONE