LISTA IMIENNA

 powrót do strony początkowej

 

Nazwisko i  imię

Zatrzymany dnia

(w) - wywieziony dnia

Uwagi

(z) - zamordowany dnia
(zw) - zwolniony
(u) - ubył
Łaba Jan 12.05.43    
Łabęcki (Łabędzki) Wiktor   z 20.06.40 Palmiry  
Łabęcki Romuald   w 21.09.40 Oświęcim nieustalony pobyt na Pawiaku
Łabęcki Sławomir   w 14.08.40 Oświęcim nr. obozowe 1513 - 3179
Łabęcki Wiktor 20.05.40    
Łabędzki Jerzy   w 17.01.43 Majdanek  
Łabędzki. Stefan 6.09.42    
Łaboszek Władysław 13.06.40    
Łachowska Stanisława 15.04.44    
Łacki Bolesław   w 21.09.40 Oświęcim nieustalony pobyt na Pawiaku
Łada Felicjan 20.01.42   Stronnictwo Pracy
Łada Florian   z 27/28.05.42 Magdalenka  
Łada Józef   w 28.04.43 Oświęcim nr. obozowe 119127 - 119526
Łada Wacław 1.04.43 w 28.04.43 Oświęcim nr. obozowe 119127 - 119526
Łada Władysław   w 2.02.42 Oświęcim nr. obozowe 18161 - 20131
Łada-Bieńkowska Zofia   w 26.11.42 Oświęcim przebywał/a w 10.42'
Łada-Bieńkowski Adam 18.06.42 z 15.10.42  
Ładkowski Zygmunt   w 17.01.43 Majdanek  
Ładna Stanisława     przebywał/a w 11.42'
Ładny Władysław   w 23.07.41 Oświęcim  
Ładoga Jerzy Wacław 21.03.42    
Ładosz Jarosław 30.10.42 w 28.04.43 Oświęcim nr. obozowe 119127 - 119526
Ładowski Bolesław   w 9.09.42 Oświęcim nr. obozowe 63113 - 63163
Łaganowski Brunon Ferdynand   w 17.04.42 Oświęcim nr. obozowe 30937 - 31397
Łagiewski Eugeniusz   w 23.07.41 Oświęcim  
Łagocki Stanisław   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Łagoda Czesław 24.04.40 z 20.06.40 Palmiry  
Łagodzińska Wacława   w 22.09.41 Ravensbruck  
Łagodziński Adam 24.01.41 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Łagodziński Jan 24.01.41 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Łagodziński Jerzy 6.03.41 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Łagodziński Stanisław      
Łagowska (Dagowska) Irena   w 15.07.43 Oświęcim nr. obozowe 49968 - 50032
Łaguna Stanisław 14.08.42 w 28.04.43 Oświęcim nr. obozowe 119127 - 119526
Łajko Lidia   w 30.05.42 Ravensbruck  
Łajszczak Bolesław 12.08.40 z 17.09.40 Palmiry  
Łajszczak Stanisław     przebywał/a marzec 43'
Łakomski Karol   w 23.07.41 Oświęcim  
Łakowska Ann   u 14.01.44  
Łakowska Henryka   u 14.01.44  
Łamnicki Konstanty 3.10.42    
Łampisz Jadwiga     przebywał w kwietniu 42'
Łaniewicki Adam 17.03.43    
Łaniewska Alicja 8.12.43 z 9.12.43  
Łaniewska Katarzyna 7.05.43    
Łaniewski Adam kwi-40    
Łaniewski Józef lis-40 w 31.01.41 Oświęcim nr. obozowe 9571 - 10163
Łapczyński Jan 22.10.43    
Łapicki Jerzy 20.08.40 w 31.01.41 Oświęcim nr. obozowe 9571 - 10163
Łapińska (Łapońska) Róża   z 1.05.44  
Łapińska Helena (ur. 1904)   w 30.05.42 Ravensbruck  
Łapińska Helena (ur. 1916)   w 30.05.42 Ravensbruck  
Łapińska Rozalia 17.04.44    
Łapińska Wanda   w 20.07.44 Ravensbruck nr. obozowe 45719 - 45768
Łapińska Zofia Lidia   w 5.08.43 Oświęcim nr. obozowe 53847 - 53905
Łapiński Antoni Eugeniusz   w 24.08.43 Oświęcim nr. obozowe 138771 - 139645
Łapiński Kazimierz   z 16.07.43 Gęsia  
Łapiński Zbigniew   z 2.12.43 Nowy Świat 64 29.11.43 skazani na śmierć w obwieszczeniu
Łapiński Zygmunt 17.01.41 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Łasak Stanisław 5.10.43    
Łasiewicki Adam   w 28.04.43 Oświęcim nr. obozowe 119127 - 119526
Łaska Leokadia   z 31.01.44 ruiny getta  
Łaska Maria   z 31.01.44 ruiny getta  
Łaski Adam 6.05.40 z 20.06.40 Palmiry  
Łaski Kazimierz   w 21.09.40 Oświęcim nieustalony pobyt na Pawiaku
Łaskot Bolesław 20.08.43    
Łaskowiak Wacław 9.05.43    
Łastowiecki Witold   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Łaszcz Konrad 21.03.42    
Łaszczewska Weronika   z 18.05.44 Nowolipki  
Łaszczyński Przemysław   z 28.02.44 ruiny getta 19.02.44 skazani na karę śmierci w obwieszczeniu
Łaszewicz Franciszek   w 21.09.40 Oświęcim nieustalony pobyt na Pawiaku
Łaśko Jan   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Łaśko Władysław   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Łatek Antoni 17/18.05.43    
Łatkowski Adam 19.04.41 z 17.07.41 Palmiry dowódca KW
Łatkowski Bronisław   z 16.10.42  
Ławecka Aniela   u 28.03.44 (Entlassung)
Ławicki Wacław   w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Ławkowicz Włodzimierz 20.01.42 w 6.03.42 Oświęcim Stronnictwo Pracy
Ławrynowicz Mieczysław   w 17.04.42 Oświęcim nr. obozowe 30937 - 31397
Łazarska Stefania   w 30.07.44 Ravensbruck  
Łazarska Zofia   w 8.06.44 Ravensbruck nr. obozowe 41732 - 41791
Łazarski Zygmunt 19.08.40 w 21.09.40 Oświęcim  
Łazecki Mikołaj     26.02.44 skazani na karę śmierci w obwieszczeniu
Łazerska Kazimiera   w 8.03.44 Ravensbruck nr. obozowe 30421 - 30479
Łazowski (syn) 8.05.44    
Łazowski Adam   w 24.08.43 Oświęcim nr. obozowe 138771 - 139645
Łazowski Jan Stanisław 25.05.40 w 14.08.40 Oświęcim nr. obozowe 1513 - 3179
Łazowski Marian 8.05.44    
Łazowy Ignacy 1-8.08.40    
Łaźniak Marcin   w 20.06.Bergen - Rugen  
Łażewski Henryk   w 24.08.43 Oświęcim nr. obozowe 138771 - 139645
Łażęcki Zygmunt   w 23.02.42 Oświęcim nr. obozowe 24784 - 25165
Łącki   w 25.03.43 Majdanek  
Łączkowski Jan 20.10.41   10.02.42 (ze szpitala)
Łączkowski Jan   z 12.02.43 Lasy Chojnowskie  
Łączyński Jan 30.10.40 w 21.11.40 Oświęcim nr. obozowe 6273 - 6572
Łączyński Jerzy 2.07.40 w 14.08.40 Oświęcim nr. obozowe 1513 - 3179
Łączyński Marian   w 14.01.42 Oświęcim nr. obozowe 25730 - 25789
Łączyński Ryszard 28.09.40 w 31.01.41 Oświęcim nr. obozowe 9571 - 10163
Łączyński Wincenty   z 27/28.05.42 Magdalenka  
Łączyński Zygmunt 28.09.40 w 31.01.41 Oświęcim nr. obozowe 9571 - 10163
Łągiewski Kazimierz 9.03.42    
Łebkowska Maria kwi-40   kuchnia szpitalna
Łempicka Wanda 4.03.43 w 28.04.43 Oświęcim nr. obozowe 43488 - 43593
Łempicki Zygmunt 4.03.43 w 28.04.43 Oświęcim prof.. UW
Łepis Janina   z 20.06.40 Palmiry  
Łęcki Władysław 12.10.42   drukarnia pism podziemnych
Łęczycka Michalina 29/30.09.42 w 17.01.43 Majdanek  
Łęczycki Jerzy   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Łęczycki Walerian 7.01.41    
Łęgosz Ryszard 4.03.41 w 24.03.1941 Buchenwald  
Łęski Czesław   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Łobiński Albin   z 23.12.43 Górczewska róg Płockiej  
Łoboda Henryk 22.10.41    
Łodyga Stanisław 16.06.40 w 14.08.40 Oświęcim nr. obozowe 1513 - 3179
Łogucka Irena 1-8.08.40    
Łojek Józef   w 6.01.41 Oświęcim nr. obozowe 7881 - 8389
Łojek Stanisław   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Łojewski Stanisław   w 5.07.43 Oświęcim nr. obozowe 127711 - 127841
Łojko Lidia 16.01.42    
Łojowski Józef   w 21.09.40 Oświęcim nieustalony pobyt na Pawiaku
Łokieć Jan   w 19.11.42 Oświęcim nr. obozowe 76887 - 76966
Łokietek Henryk   w 25.03.43 Majdanek  
Łokietek Józef   zw 17.09.41 przebywali w lipcu 41'
Łokuciejewska (Łokuciewska) Helena 16.02.44 w 15.03.44 Ravensbruck nr. obozowe 32028 - 32093
Łomiński Szczepan 24.03.41 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Łomnicki Karol   w 5.10.43 Oświęcim nr. obozowe 155920 - 156724
Łomot Franciszek   w 23.07.41 Oświęcim  
Łoniecki Albin   w 17.01.43 Majdanek  
Łoniewski Bolesław 26.03.41 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Łopacińska- Wagnerberg Zofia 14.08.40 u 17.08.40  
Łopacki Henryk   w 6.01.41 Oświęcim nr. obozowe 7881 - 8389
Łopata Jan   z 29.05.43 ul. Gęsia  
Łopian Marianna 5.04.44    
Łopuska Izabela (Schulz Marta) 15.05.44   KG AK
Łopuski Jan Zbigniew 31.01.41 w 25.06.42 Oświęcim nr. obozowe 41644 - 41708
Łopuski Witold   w 31.01.41 Oświęcim nr. obozowe 9571 - 10163
Łopuszańska Helena   z 20.06.40 Palmiry  
Łopuszewski Jan 12.10.41    
Łopuszyńska Helena   u 11.03.43  
Łopuszyński Łucjan 12.07.40 w 14.08.40 Oświęcim nr. obozowe 1513 - 3179
Łosan Jan 19.08.40    
Łosiak Jadwiga 20.01.44 z 11.02.44 ruiny getta  
Łosiński Henryk 7.04.43 u 10.05.43 "Wachlarz" (?)
Łowcel Wincenty 17.09.42    
Łowicka Władysława   z 29.05.43 ul. Gęsia  
Łowicka Zofia 30.04.43    
Łowicki Dawid   z 18 - 25.01.40  
Łowiniuk Tadeusz   w 13.05.43 Oswięcim nr. obozowe 121366 - 121454
Łowiński Lech 1.04.43    
Łowkis Czesław   w 25.03.43 Majdanek  
Łozińska Maria 28.03.44 u 6.04.44; w 9.05.44 Ravensbruck nr. obozowe 38324 - 38380
Łoziński (Łopiński) Edmund   w 28.04.43 Oświęcim nr. obozowe 119127 - 119526
Łoziński Ignacy   w 21.09.40 Oświęcim nieustalony pobyt na Pawiaku
Łoziński Jerzy   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Łoziński Lech Leon 1-8.08.40 w 6.01.41 Oświęcim nr. obozowe 7881 - 8389
Łoziński Roman   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Łoziński Stanisław 9.04.41 w 28.05.41 Oświęcim nr. obozowe 16644 - 16948
Łozowy Ignacy   u 26.08.40 (Skaryszewska)
Łożyńska Jadwiga   w 25.05.44 Ravensbruck nr. obozowe 40394 - 40453
Łubieńska Teresa 11.11.42 w 13.05.43 Oswięcim nr. obozowe 44694 - 44812
Łubieński Zbigniew   zw 11.03.43  
Łubkowski Jan 1.07.40 w 14.08.40 Oświęcim nr. obozowe 1513 - 3179
Łucejko Irena   w 13.05.43 Oswięcim nr. obozowe 44694 - 44812
Łucejko Lucjan 6.04.43   Archiwum Miejskie
Łuciaj Stanisław 3.07.40    
Łuczak Bolesław   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Łuczak Henryk   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Łuczak Jan ur. 1922   zw 28.07.44  
Łuczak Jan ur. 1900   z 20.11.43 Otwock  
Łuczak Jerzy   w 12.11.42 Oświęcim nr. obozowe 74544 - 74619
Łuczak Józef 22.08.40    
Łuczak Karol   zw 28.07.44  
Łuczak Marceli kwi-40    
Łuczak Stanisław   w 24.05.44 Stutthof 10.05.44 skazani na karę śmierci w obwieszczeniu
Łuczak Stefan   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Łuczak Władysław 3.10.39 z 20.06.40 Palmiry  
Łuczkiewicz Wincenty 24.03.42    
Łuczko Apolonia 1.02.44 z 11.02.44 ruiny getta  
Łuczkowski Antoni 20.11.40 w 28.05.41 Oświęcim nr. obozowe 16644 - 16948
Łuczyńska Natalia   w 20.07.44 Ravensbruck nr. obozowe 45719 - 45768
Łuczyńska Wanda   u 22.04.43  
Łuczyński Stefan   z 11 - 14.12.43 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Łuczyński Zdzisław   w 6.01.41 Oświęcim nr. obozowe 7881 - 8389
Łuczywek Zygmunt   w 25.03.43 Majdanek  
Ługowski Józef   zw 28.07.44  
Ługowski Tomasz   z 2.04.40  
Łuka Jan   w 11.09.41 Oświęcim nr. obozowe 20572 - 20685
Łuka Roman   z 11 - 14.12.43 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Łuka Ryszard   w 20.06.Bergen - Rugen  
Łukasiak Stanisław   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Łukasiak Stanisław 25.02.42    
Łukasiewicz Bronisław   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Łukasiewicz Edward   u 28.01.42  
Łukasiewicz Helena   w 17.01.43 Majdanek  
Łukasiewicz Józef ur. 1909 12.07.40 w 14.08.40 Oświęcim nr. obozowe 1513 - 3179
Łukasiewicz Józef ur. 1907 15.03.43 w 25.03.43 Majdanek  
Łukasiewicz Józef   u 2.04.43  
Łukasiewicz Tadeusz 5.04.41 w 28.05.41 Oświęcim nr. obozowe 16644 - 16948
Łukasiewicz Władysław     przebywał 19.11.40
Łukasik 1/2.06.44    
Łukasik Adam     skreślony z listy transportowej do Stutthofu 24.05.44
Łukasik Antonina     przebywał/a marzec 43'
Łukasik Bolesław   w 23.02.42 Oświęcim nr. obozowe 24784 - 25165
Łukasik Georg   z 16.06.44 Gęsia  
Łukasik Jerzy 30.05.44    
Łukasik Kazimierz   z 30.07.44 w czasie transportu do Gross-Rosen
Łukasik Kazimierz   w 24.08.43 Oświęcim nr. obozowe 138771 - 139645
Łukasik Marian 24.02.42 zw 21.03.42  
Łukasik Marian   z 13.01.44 Górczewska; ruiny getta  
Łukasik Stanisław   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Łukasik Stanisława   w 13.05.43 Oswięcim nr. obozowe 44694 - 44812
Łukasik Tadeusz   w 23.07.41 Oświęcim  
Łukasik Wacław 4.12.40 w 2.05.40 Sachsenhausen  
Łukasik Wacław ur. 1904   w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Łukasik Wacław 5.09.42    
Łukasik Zofia 6.03.44 w 25.05.44 Ravensbruck nr. obozowe 40394 - 40453
Łukasiuk Aleksander   w 31.01.41 Oświęcim nr. obozowe 9571 - 10163
Łukasiuk Franciszek   w 23.02.42 Oświęcim nr. obozowe 24784 - 25165
Łukaszewicz (Łukasiewicz) Eugeniusz 4.07.40 z 17.09.40 Palmiry  
Łukaszewicz (Łukasiewicz) Ignacy w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Łukaszewicz Aleksander kwi-40    
Łukaszewicz Bogdan 25.03.42 w 17.01.43 Majdanek  
Łukaszewicz Bolesław 16.09.42    
Łukaszewicz Bożena 8.04.44    
Łukaszewicz Ignacy 11.02.41    
Łukaszewicz Jerzy   z 11 - 14.12.43; Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki 7i 8. 12.43 skazani na śmierć w obwieszczeniu
Łukaszewicz Stefania 6.11.42    
Łukaszewicz Władysława   w 30.05.42 Ravensbruck  
Łukaszewicz Zofia 10.11.42    
Łukaszewska Genowefa 17.02.44    
Łukaszewska Helena     przebywał/a sierpień 43'
Łukaszewski Józef 10.03.42    
Łukaszewski Witold 10.08.43    
Łukaszuk Aleksander 29.06.40    
Łukawski Adam 6.10.42 w 19.11.42 Oświęcim nr. obozowe 76887 - 76966
Łukawski Zdzisław 24.07.42 w 18.11.42 Oświęcim OW "Wilki"
Łukin Stanisław   z 29.05.43 ul. Gęsia  
Łukin Władysław   z 29.05.43 ul. Gęsia  
Łukomski Stefan   w 25.03.43 Majdanek  
Łukomski Wacław 20.01.42 w 17.04.42 Oświęcim Stronnictwo Pracy
Łukowska Maria 11.03.44    
Łukowski Jerzy     przebywał 19.11.40
Łuniewski Leon   z 28.02.44 ruiny getta 19.02.44 skazani na karę śmierci w obwieszczeniu
Łuniewski Mieczysław   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Łuniewski Stanisław   w 14.08.40 Oświęcim nr. obozowe 1513 - 3179
Łupa Hirsz   u 10.02.42  
Łupanow Aleksander   w 5.10.43 Oświęcim nr. obozowe 155920 - 156724
Łupanow Jerzy   w 5.10.43 Oświęcim nr. obozowe 155920 - 156724
Łupanow Leonid   w 5.10.43 Oświęcim nr. obozowe 155920 - 156724
Łupińska Leokadia 1.04.43    
Łupiński Edmund 21.07.40 w 14.08.40 Oświęcim nr. obozowe 1513 - 3179
Łupiński Jan 10.03.42 w 12.03.42 Oświęcim strażnik więzienny
Łuszczewska Halina lip-40 w 22.09.41 Ravensbruck  
Łuszczewski Józef   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Łuszczyńska Magdalena   w 5.10.43 Oświęcim przebywał/a 02.43'
Łuszczyński Ryszard   w 13.05.43 Oswięcim nr. obozowe 121366 - 121454
Łuszowska Felicja   z 18.05.44 Nowolipki  
Łychowska Gertruda   zw 23.04.43  
Łychowski Jędrzej   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Łychowski Tadeusz   w 28.04.43 Oświęcim nr. obozowe 119127 - 119526
Łychowski Tomasz    
Łyczakowska Antonina 3.04.44    
Łyczewski Bolesław   z 12.02.43 Lasy Chojnowskie  
Łyczewski Witold 9.05.43 z 16.07.43 Gęsia  
Łyczka Helena   z 20.06.40 Palmiry  
Łyczkowski   w 28.04.43 Oświęcim nr. obozowe 119127 - 119526
Łyczkowski Józef 24.06.40 w 14.08.40 Oświęcim nr. obozowe 1513 - 3179
Łyczkowski Zygmunt   z 1.04.41 Palmiry  
Łydyniec Nachman 1.04.43    
Łynkowicz Wacław 17.09.42    
Łysakowski Józef 27.05.40 w 14.08.40 Oświęcim nr. obozowe 1513 - 3179
Łysakowski Wojciech 2.12.43 z 11.02.44 Leszno  
Łysek Andrzej   w 28.04.43 Oświęcim nr. obozowe 119127 - 119526
Łysenko Stanisława   w 8.03.44 Ravensbruck nr. obozowe 30421 - 30479
Łysiak Zbigniew   z 12.11.43 Warszawa  
Łysik Bronisław   w 23.07.41 Oświęcim  
Łyszczyk Teodor   z 29.05.43 ul. Gęsia  
Łyszkowska Antonina   z 26.04.44  
Łyszkowski Karol 18.05.44   oddział partyzancki
Łyżwiński Bogdan   w 25.03.43 Majdanek  

 

 powrót do strony początkowej

Lista więźniów opracowana została na podstawie książki „Pawiak. Więzienie Gestapo. Kronika 1939-1944” autorstwa Reginy Domańskiej (wyd. Książka i Wiedza, Warszawa 1978), przez Janusza Stankiewicza

Opracowana w okresie lipiec/sierpień 2006 r. ® WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE