LISTA IMIENNA

 powrót do strony początkowej

 

Nazwisko i  imię

Zatrzymany dnia

(w) - wywieziony dnia

Uwagi

(z) - zamordowany dnia
(zw) - zwolniony
(u) - ubył
Ścibak Stanisław 25.10.43    
Ściborowski Piotr 7.05.41 w 28.05.41 Oświęcim nr. obozowe 16644 - 16948
Ściborowski Stanisław   z 13.01.44 Górczewska; ruiny getta  
Ścicińska Janina (ur. 1895) 20.01.42 w 30.05.42 Ravensbruck Stronnictwo Pracy
Ścicińska Janina (ur. 1924) 20.01.42 w 30.05.42 Ravensbruck Stronnictwo Pracy
Ściechowski Aleksander 14.08.40 w 21.09.40 Oświęcim funkc. więzienny
Ścisłowski Michał 18.03.43 w 28.04.43 Oświęcim

nr. obozowy 119431, ur.30.9.1922, 

przen. do KL Flossenbürg

Ścisłowski Stanisław   w 15.07.43 Oświęcim nr. obozowe 129856 - 129929
Ścisłowski Wacław 29/30.09.42    
Ściślak Jerzy   z 30.11.43 Solec 23.11.43 skazani na śmierć w obwieszczeniu
Śladeczek Wacław 6.06.40 w 14.08.40 Oświęcim nr. obozowe 1513 - 3179
Śladowska   z 25.01.44 ruiny getta  
Śladowska Józefa 18.12.43 u 26.01.44  
Śladowski Józef   w 24.08.43 Oświęcim nr. obozowe 138771 - 139645
Ślaska Radomiła Zofia 7.10.42   samobójstwo 7.10.42
Ślązak Adam   w 25.03.43 Majdanek  
Ślązak Czesław   z 28.02.44 ruiny getta 19.02.44 skazani na karę śmierci w obwieszczeniu
Ślązakiewicz Halina 21.05.43 w 5.08.43 Oświęcim nr. obozowe 53847 - 53905
Ślebocka Helena   z 26.04.44  
Ślebodziński Tadeusz   u 12.02.42  
Śleczkowski Henryk 21.03.41 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Śledcz Oldrich   z 13.01.44 Górczewska; ruiny getta  
Śledziewska Janina   zw 31.07.44  
Śledzińska Maria   w 5.10.43 Oświęcim nr. obozowe 64360 - 64608
Śledzińska Zofia 7.02.44 w 9.05.44 Ravensbruck nr. obozowe 38324 - 38380
Śledziński Józef 27/28.04.42    
Śledziński Marian   w 4.04.42 ?  
Śledź Helena 2.12.43 z 10.12.43  
Śledź Jadwiga 2.12.43 z 10.12.43  
Śledź Piotr   w 14.08.40 na Skaryszewską  
Ślepachowski Abram 26.07.40 w 14.08.40 Oświęcim nr. obozowe 1513 - 3179
Ślepak Stanisław   w 19.07.40 nieustalone  
Ślepicki Stanisław   w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Ślepowroński Mieczysław   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Ślepowroński Piotr 3.10.42    
Ślepowroński Ryszard   w 20.06.Bergen - Rugen  
Ślesicki (Ślesiński)Zbigniew   w 29.09.42 Oświęcim nr. obozowe 66750 - 66826
Ślesicki Ludwik   w 23.07.41 Oświęcim  
Ślesicki Stanisław   z 28.02.44 ruiny getta 19.02.44 skazani na karę śmierci w obwieszczeniu
Śleszyńska Ewa   w 28.04.43 Oświęcim przebywał/a 02.43'
Śleszyński Jan   z 12.02.43 Lasy Chojnowskie  
Śleszyński Jerzy   z 11 - 14.12.43 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Śleszyński Stanisław   w 15.10.41 Oświęcim nr. obozowy 21674 - 21781
Ślęzak Tadeusz   z 30.08.40 Palmiry  
Ślibecka Helena      
Ślibzak Henryk   z 6.12.43 uciekł 26.11.43
Ślifierczyk Irena 17.02.43    
Ślifierczyk Stanisława   w 13.05.43 Oswięcim przebywał/a 02.43'
Ślis Irena 8.01.44    
Śliwa Kazimierz 16.01.41 w 31.01.41 Oświęcim nr. obozowe 9571 - 10163
Śliwa Stanisław   w 5.12.42 nieznany kierunek  
Śliwa Stefan   w 20.06.Bergen - Rugen  
Śliwdńska Katarzyna   z 29.03.44 ruiny getta  
Śliwicki Zygmunt 26.09.40 zw 31.07.44 dr. Członek TAP; przebywał 14.06.44
Śliwińska (Kossak-Szczucka) Zofia w 5.10.43 Oświęcim nr. obozowe 64360 - 64608
Śliwińska Halina   w 17.01.43 Majdanek  
Śliwińska Katarzyna 9.02.44   kolportaż AR
Śliwińska Maria   w 30.05.42 Ravensbruck  
Śliwińska Zofia (Kossak-Szczucka) zw 28.07.44  
Śliwiński Adam   w 25.03.43 Majdanek  
Śliwiński Aleksander   z 28.01.44 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Śliwiński Franciszek 16.09.40 w 31.01.41 Oświęcim nr. obozowe 9571 - 10163
Śliwiński Henryk   z 3.12.43 Puławska 13 i 21/23 30.11.43 skazani na śmierć w obwieszczeniu
Śliwiński Jakub 10.11.42   funk. Policji
Śliwiński Jan 4.03.41 z 11.03.41 Palmiry  
Śliwiński Jan   w 24.08.43 Oświęcim nr. obozowe 138771 - 139645
Śliwiński Jan I   w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Śliwiński Jan II   w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Śliwiński Julian   w 15.10.41 Oświęcim nr. obozowy 21674 - 21781
Śliwiński Kazimierz 23.10.40 w 31.01.41 Oświęcim nr. obozowe 9571 - 10163
Śliwiński Marian 24.09.40 w 21.11.40 Oświęcim nr. obozowe 6273 - 6572
Śliwiński Roman 10.03.42 w 12.03.42 Oświęcim strażnik więzienny
Śliwiński Walerian   w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Śliwiński Władysław   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Śliwka Jan 23.02.41 z 11.03.41 Palmiry  
Śliwska Stefania 25.03.44 u 14.04.44  
Śliź Irena   z 27.01.44  
Ślusarczyk Ireneusz   w 25.03.43 Majdanek  
Ślusarczyk Jan   w 19.08.42 Oświęcim nr. obozowe 60043 - 60111
Ślusarczyk Jan ur. 1902   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Ślusarczyk Janina 8/9.01.43 w 17.01.43 Majdanek  
Ślusarczyk Kazimierz (ur. 1902)   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Ślusarczyk Kazimierz (ur. 1923)   z 28.01.44 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta 26.01.44 skazani na karę śmierci w obwieszczeniu
Ślusarczyk Piotr   w 25.03.43 Majdanek  
Ślusarczyk Wanda 8/9.01.43 w 17.01.43 Majdanek  
Ślusarczyk Zbigniew   w 13.05.43 Oswięcim nr. obozowe 121366 - 121454
Ślusarczyk Zbigniew   w 5.08.43 Oświęcim nr. obozowe 135638 - 135711
Ślusarczyk Zenon   w 25.03.43 Majdanek  
Ślusarski Zbigniew 7.04.43   "Wachlarz" (?)
Śluzar Jarosław   w 30.07.44 Gross-Rosen przebywał 14.06.44
Śluzarkiewicz   w 5.07.43 Oświęcim nr. obozowe 127711 - 127841
Śmiałkowski Wiesław   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Śmiałowska Aniela 6/7.04.44    
Śmiałowska Izabela 6/7.04.44    
Śmiałowska Teresa 6/7.04.44    
Śmiech Bronisław 12.03.41 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Śmiechowski Antoni   z 16.06.44 Gęsia  
Śmiechowski Edward 27.02.42    
Śmiechowski Henryk   w 23.07.41 Oświęcim  
Śmiechowski Piotr   z 2.12.43 Nowy Świat 64 29.11.43 skazani na śmierć w obwieszczeniu
Śmielak Stefan   w 24.08.43 Oświęcim nr. obozowe 138771 - 139645
Śmielecka Czesława   w 17.01.43 Majdanek  
Śmielecka Teresa   w 17.01.43 Majdanek  
Śmielecki Janusz   w 17.01.43 Majdanek  
Śmielecki Roman   w 17.01.43 Majdanek  
Śmietana Alojzy   w 25.03.43 Majdanek  
Śmietanka Eugeniusz   w 21.09.40 Oświęcim nieustalony pobyt na Pawiaku
Śmietanka Franciszek   z 16.06.44 Gęsia  
Śmietanka Stanisław   z 16.06.44 Gęsia  
Śmietański Edward   z 30.08.40 Palmiry  
Śmietański Jan 20.08.40    
Śmigas Tomasz 20.11.40 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Śmigielska Aleksandra 19.01.44 z 5.02.44  
Śmigielska Wanda 15.03.44 u 12.04.44  
Śmigielski Adam 20.08.40    
Śmigielski Kazimierz   w 23.07.41 Oświęcim  
Śmigielski Kazimierz kwi-40 w 2.05.40 Sachsenhausen  
Śmigielski Roman    u 21.08.40  
Śmigielski Tadeusz   w 24.08.43 Oświęcim nr. obozowe 138771 - 139645
Śmigielski Władysław   w 21.09.40 Oświęcim nieustalony pobyt na Pawiaku
Śmigiera Tadeusz     przebywał/a kwiecień 43'
Śmilińska Elżbieta 13.01.44    
Śmiśniewicz Tadeusz      
Śniadoszcz Wilhelm 12.02.43    
Śniadowski 8.09.40   urzędnik magistratu
Śniadowski Bronisław   w 6.01.41 Oświęcim nr. obozowe 7881 - 8389
Śniadowski Zdzisław Dominik 7.06.44  
Śnieca Stanisław 17.09.40    
Śnieciński Eugeniusz 24.04.41 w 28.05.41 Oświęcim nr. obozowe 16644 - 16948
Śniegocki Kazimierz 12.09.40   kolporter niel. Prasy
Śniegocki Tomasz   w 21.09.40 Oświęcim nieustalony pobyt na Pawiaku
Śniegucki Wiktor 2.08.40 w 21.11.40 Oświęcim nr. obozowe 6273 - 6572
Śnieguła Jan Marian 6.02.40 z 2.04.40 PLAN
Śnitkowski Bazyli 1.11.40 w 21.11.40 Oświęcim nr. obozowe 6273 - 6572
Śpiewak Marian     przebywał/a kwiecień 43'
Śpiewak Wacław   w 7.01.42 Laufen k. Salzburga internowany obywatel amerykański
Średnicka Cecylia Halina 15.12.43    
Średnicka Celina   z 14.04.44  
Średnicki Józef 25.10.43    
Świacki Tadeusz 24.10.42    
Światek Alfred   z 28.02.44 ruiny getta 19.02.44 skazani na karę śmierci w obwieszczeniu
Światek Antoni     7i 8. 12.43 skazani na śmierć w obwieszczeniu
Światkowa Halina   w 30.05.42 Ravensbruck  
Światkowski Josef 7.03.41    
Światowski Stanisław 15.05.41    
Świąs Władysław 16.05.41    
Świątek Jan ur. 1904 3.06.40 w 19.07.40 nieustalone  
Świątek Jan   w 12.03.42 Oświęcim nr. obozowe 26706 - 26767
Świątek Julian 12.03.41    
Świątkiewicz Edmund   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Świątkiewicz Stanisław   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Świątkiewicz Zdzisław   w 10.11.43 Oświęcim nr. obozowe 162110 - 162217
Świątkowska Genowefa 6.03.44 w 21.04.44 Ravensbruck nr. obozowe 36237 - 36296
Świątkowska Halina 10.11.42    
Świątkowska Salomea   w 24.08.43 Oświęcim nr. obozowe 55778 - 55918
Świątkowski Henryk 12.07.40 w 14.08.40 Oświęcim nr. obozowe 1513 - 3179
Świątkowski Ignacy 17.09.42    
Świątkowski Józef   w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Świątkowski Władysław   w 20.11.42 Oświęcim nr. obozowe 77142 - 77191
Świc Leokadia   w 30.05.42 Ravensbruck  
Świder Mieczysław 1-8.08.40    
Świderek Maria Wanda 24.11.43 w 1.03.44 Ravensbruck nr. obozowe 29906 - 29975
Świderek Władysław 19.08.43 w 5.10.43 Oświęcim nr. obozowe 155920 - 156724
Świderska Anna 4.12.43    
Świderska Irena   w 30.07.44 Ravensbruck  
Świderska Janina 6.05.43    
Świderska Rela   w 30.07.44 Ravensbruck  
Świderska Stefania ur. 1907 31.05-4.06.42 zw 27.09.42  
Świderska Stefania ur. 1910   w 17.01.43 Majdanek  
Świderski Bogdan   w 6.01.41 Oświęcim nr. obozowe 7881 - 8389
Świderski Eugeniusz   w 5.08.43 Oświęcim nr. obozowe 135638 - 135711
Świderski Feliks 10.07.40 w 14.08.40 Oświęcim nr. obozowe 1513 - 3179
Świderski Ludwik Brunon   w 3.09.41 Oświęcim nr. obozowe 20352 - 20421
Świderski Stanisław ur. 1901 10.07.40 w 21.09.40 Oświęcim  
Świderski Stanisław   z 16.07.43 Gęsia  
Świderski Stefan ur. 1902 6.06.40 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Świderski Stefan ur. 1905   w 20.11.42 Oświęcim nr. obozowe 77142 - 77191
Świdlicki Wojciech   z 2.03.42  
Świdliński Jerzy (Kotkowski M.) 4.01.42 w 17.01.43 Majdanek  
Świdnicka Tatiana 22.04.43    
Świdnicki Jerzy (Borowiecki Kazimierz) w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Świdziński Witold 18.09.42    
Świeca Stanisław   w 31.01.41 Oświęcim nr. obozowe 9571 - 10163
Świechło Władysław   z 28.02.44 ruiny getta 19.02.44 skazani na karę śmierci w obwieszczeniu
Świechowicz Adam   z 13.01.44 Górczewska; ruiny getta 31.12.43 skazani na śmierć w obwieszczeniu
Świeciński Czesław   w 17.04.42 Oświęcim nr. obozowe 30937 - 31397
Świerczewska Antonina 2.04.44 z 26.04.44  
Świerczewska Janina 10/11.06.42    
Świerczewski Henryk   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Świerczewski Józef   w 21.09.40 Oświęcim nieustalony pobyt na Pawiaku
Świerczewski Stefan   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Świerczyńska Helena   w 20.07.44 Ravensbruck nr. obozowe 45719 - 45768
Świerczyńska Mieczysława 20.11.43 u 10.12.43  
Świerczyński (Skwierczyński) Bohdan w 16.07.42 Oświęcim nr. obozowe 46961 - 47087
Świerczyński Edward   z 16.07.43 Gęsia  
Świerczyński Józef   w 29.09.42 Oświęcim nr. obozowe 66750 - 66826
Świerczyński Ryszard   z 16.07.43 Gęsia  
Świerczyński Zygmunt ur. 1905 12.09.40 w 21.11.40 Oświęcim nr. obozowe 6273 - 6572
Świerczyński Zygmunt ur. 1908   w 16.07.42 Oświęcim nr. obozowe 46961 - 47087
Świereżyński Jan   w 14.01.42 Oświęcim nr. obozowe 25730 - 25789
Świergocki Edmund   w 23.07.41 Oświęcim  
Świerkowski Abram Boruch 17.07.40 w 14.08.40 Oświęcim nr. obozowe 1513 - 3179
Świerz Jan 25.02.42    
Świerzewski Romuald   u 2.02.42  
Świerzycka Anna 23.11.43 u 9.12.43  
Świerzycka Helena 26.11.43 u 9.12.43  
Świerzyński Józef   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Świesłowski Bolesław   w 21.09.40 Oświęcim nieustalony pobyt na Pawiaku
Świetlicki Andrzej 8.05.40 z 20.06.40 Palmiry  
Świetlicki Józef 26..11.40    
Świetlicki Lucjan   w 31.01.41 Oświęcim nr. obozowe 9571 - 10163
Świetlik Bronisława 3.10.42 zw 3.11.42  
Świetlik Stanisław   w 24.08.43 Oświęcim nr. obozowe 138771 - 139645
Świetliński Edward   w 23.02.42 Oświęcim nr. obozowe 24784 - 25165
Świeżewski Romuald   w 31.01.41 Oświęcim nr. obozowe 9571 - 10163
Świeżyński Leon   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Świeżyński Stanisław   w 8.01.42 Oświęcim nr. obozowe 25387 - 25448
Święcicka Janina sty-40    
Święcicka Wanda     przebywał/a we wrzesniu 42'
Święcicki Andrzej   w 21.09.40 Oświęcim nieustalony pobyt na Pawiaku
Święcicki Jerzy   z 24.05.44  
Święcicki Kazimierz 21.07.40 w 21.09.40 Oświęcim  
Święcicki Kazimierz 24.08.40 w 21.09.40 Oświęcim  
Święcicki Stanisław 11.05.42 z 16.10.42 adwokat, ZWZ
Święcicki Stefan 26.06.40 w 19.07.40 nieustalone  
Święcicki Wacław   w 6.01.41 Oświęcim nr. obozowe 7881 - 8389
Święcki Henryk 16.12.40 w 31.01.41 Oświęcim nr. obozowy 9679
Święcki Marian   w 24.08.43 Oświęcim nr. obozowe 138771 - 139645
Święcki Stanisław   w 28.04.43 Oświęcim nr. obozowe 119127 - 119526
Święs Władysław   w 28.05.41 Oświęcim nr. obozowe 16644 - 16948
Święszkowski Władysław   z 26.02.40 Palmiry  
Świętochowska Lucyna 20.01.42 w 30.05.42 Ravensbruck Stronnictwo Pracy
Świętochowska Wacława   w 17.01.43 Majdanek  
Świętochowski Adam   z 2.03.42  
Świętochowski Edmund (Edward) w 12.03.42 Oświęcim nr. obozowe 26706 - 26767
Świętochowski Stanisław 13.10.41 w 12.03.42 Oświęcim Dyrekcja Kolei
Świętochowski Tadeusz   w 16.07.42 Oświęcim

nr. obozowe 47086

ur.18.11.1919 (Cyganka), student, 

przen. 1944 do KL Buchenwald

Świętorzecka Teofila   w 30.05.42 Ravensbruck  
Świętosławska Janina   z 1.05.44  
Świętosławska Zofia 15.04.44    
Świętosławski 21.04.44    
Świętosławski Stanisław   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Świętowski Władysław 20.08.40    
Świgielski Jan   z 12.02.43 Lasy Chojnowskie  
Świnarek Leon     24.04.44 skazani na karę śmierci w obwieszczeniu
Świniarski Janusz.   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Świstek Wacław lis-40 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Świstek Władysław   w 19.11.41 Oświęcim nr. obozowy 22800 - 22956
Świstowski Władysław 19.08.40 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Świtalski Stanisław 17.08.43    
Świtałowski Stanisław   w 28.05.41 Oświęcim nr. obozowe 16644 - 16948
Świtek Franciszek   u 23.12.41  

 

 powrót do strony początkowej

Lista więźniów opracowana została na podstawie książki „Pawiak. Więzienie Gestapo. Kronika 1939-1944” autorstwa Reginy Domańskiej (wyd. Książka i Wiedza, Warszawa 1978), przez Janusza Stankiewicza

Opracowana w okresie lipiec/sierpień 2006 r. ® WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE