LISTA IMIENNA

 powrót do strony początkowej

 

Nazwisko i  imię

Zatrzymany dnia

(w) - wywieziony dnia

Uwagi

(z) - zamordowany dnia
(zw) - zwolniony
(u) - ubył
Żaba Stanisław   w 21.09.40 Oświęcim nieustalony pobyt na Pawiaku
Żabik Jan 20.01.42 w 17.04.42 Oświęcim Stronnictwo Pracy
Żabiński Tadeusz 11.11.40 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Żaboklicka Olga   w 7.07.44 Ravensbruck nr. obozowe 44841 - 44898
Żaboklicki Stanisław 8.11.40 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Żaczek Eugeniusz 30.01.41 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Żaczek Jan   w 14.08.40 Oświęcim nr. obozowe 1513 - 3179
Żaczek Marianna   w 30.05.42 Ravensbruck  
Żaczek Michał 30.01.41 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Żaczkowska Maria   w 12.10.42 Oświęcim nr. obozowe 22512 - 22561
Żagadło J.   w 24.08.43 Oświęcim nr. obozowe 138771 - 139645
Żajka Julian     przebywał 19.11.40
Żak Adam   w 3.09.41 Oświęcim nr. obozowe 20352 - 20421
Żak Aniela   z 20.06.40 Palmiry  
Żak Anna   w 22.09.41 Ravensbruck  
Żak Bolesław   w 5.08.43 Oświęcim nr. obozowe 135638 - 135711
Żak Bronisław   w 8.01.42 Oświęcim nr. obozowe 25387 - 25448
Żak Irena   z 20.06.40 Palmiry  
Żak Jadwiga     11.06.44 odbity/a ze szpitala
Żak Jan   z 28.01.44 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta 26.01.44 skazani na karę śmierci w obwieszczeniu
Żak Józef   w 21.09.40 Oświęcim nieustalony pobyt na Pawiaku
Żak Kazimierz   w 19.11.41 Oświęcim nr. obozowy 22800 - 22956
Żak Mateusz 21.01.41 w 31.01.41 Oświęcim nr. obozowe 9571 - 10163
Żak Stefan   z 20.06.40 Palmiry  
Żak Władysław   w 25.03.43 Majdanek  
Żakiewicz Jan 30.01.42 zw 5.02.42  
Żakowa 17/18.05.43    
Żakowicz Włodzimierz   w 25.03.43 Majdanek  
Żakowska Zofia 12.03.43    
Żarnecki Janusz     24.04.44 skazani na karę śmierci w obwieszczeniu
Żarnota Bolesław Aleksander 29.01.41 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Żarnowiecki Zenon   w 21.09.40 Oświęcim nieustalony pobyt na Pawiaku
Żarnowska Janina   w 30.05.42 Ravensbruck  
Żaroń Tadeusz   w 20.06.Bergen - Rugen  
Żbiejkowski (Żbikowski) Jerzy   w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Żbiejkowski Jerzy 11.03.41    
Żbik Henryk Stefan 15.01.41 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Żbik Janina   w 22.09.41 Ravensbruck  
Żbik Mieczysław   z 12.11.43 Warszawa 9.11.43 skazani na śmierć w obwieszczeniu
Żbik Wanda 22.08.43    
Żbikowski Józef 27.02.41 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Żbikowski Konstanty   w 31.01.41 Oświęcim nr. obozowe 9571 - 10163
Żbikowski Stanisław   w 28.05.41 Oświęcim nr. obozowe 16644 - 16948
Żebrowska Aleksandra 19.01.44 w 15.03.44 Ravensbruck nr. obozowe 32028 - 32093
Żebrowska Gertruda   w 26.11.42 Oświęcim nr. obozowe 25969 - 26021
Żebrowska Helena 15.04.44    
Żebrowska Józefa   z 31.03.44  
Żebrowska Ludmiła   u 2.03.44 (Entlassung)
Żebrowski Dominik 10.08.40 w 21.11.40 Oświęcim nr. obozowe 6273 - 6572
Żebrowski Józef   z 26.02.40 Palmiry  
Żebrowski Kazimierz   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Żebrowski Konstanty   w 29.09.42 Oświęcim nr. obozowe 66750 - 66826
Żebrowski Marian 25.10.41    
Żebrowski Stanisław   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Żebrowski Tadeusz   z 26.02.40 Palmiry  
Żebrowski Wacław Zdzisław 15.08.42 w 17.01.43 Majdanek  
Żebrowski Władysław 17.09.42    
Żelazek Władysław   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Żelazko Agata   w 5.10.43 Oświęcim nr. obozowe 64360 - 64608
Żelazko Wacław   w 8.01.42 Oświęcim nr. obozowe 25387 - 25448
Żelazkowski Zygmunt   w 21.09.40 Oświęcim nieustalony pobyt na Pawiaku
Żelazny Juliusz   w 15.10.41 Oświęcim nr. obozowy 21674 - 21781
Żelazowski Franciszek     skreślony z listy transportowej do Stutthofu 24.05.44
Żelechowska   z 27.12.43  
Żelechowska Aleksandra   u 23.04.43  
Żelechowska Maria cze-42    
Żelechowski Czesław   z 13.01.44 Górczewska; ruiny getta  
Żelechowski Jan 20.08.40    
Żelechowski Konrad 18.09.40; 6.11.40 w 4.04.41 Oświęcim por. rezerwy
Żelejko Antoni   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Żeleśkiewicz Władysław 30.04.42 z 27/28.05.42 Magdalenka służba więzienna
Żeleziński (Zieleziński) Józef   z 27/28.05.42 Magdalenka  
Żelichowski Antoni   w 14.08.40 Oświęcim nr. obozowe 1513 - 3179
Żencin Jan   w 25.03.43 Majdanek  
Żenczykowska Dobromiła 11.11.42 w 17.01.43 Majdanek  
Żerachowicz Janina 20.01.42   Stronnictwo Pracy
Żerkowska Stanisława 13.02.44    
Żerkowski Józef   u 23.12.41  
Żeromski Marian   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Żęcia Jan Henryk 10.11.42    
Żęsin Jan Henryk   w 17.01.43 Majdanek  
Żmigrodzki Jerzy 6.05.43    
Żmijewska Balbina   w 22.09.41 Ravensbruck przebywała w czerwcu 41'
Żmijewski Edward ur. 1910 15.08.40 w 31.01.41 Oświęcim nr. obozowe 9571 - 10163
Żmijewski Edward ur. 1919 17.03.41 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Żmuda Marceli   w 21.12.42 Oświęcim nr. obozowe 84790 - 848147
Żmudzińska Maria   w 22.09.41 Ravensbruck  
Żmudziński Ryszard 4.10.43    
Żmudzki Alfons   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Żochowska Jadwiga   w 30.07.44 Ravensbruck  
Żochowska Maria sie-40 w 22.09.41 Ravensbruck  
Żochowska Zofia 30.11.39     żona Ludwika
Żochowski Jerzy 20.10.41 w 19.11.41 Oświęcim nr. obozowy 22800 - 22956
Żochowski Stanisław   w 20.06.Bergen - Rugen  
Żochowski Tadeusz 12.03.41 w 28.05.41 Oświęcim nr. obozowe 16644 - 16948
Żochowski Wacław   w 29.09.42 Oświęcim nr. obozowe 66750 - 66826
Żochowski Władysław 13.03.43    
Żolimas Henryk 28.04.40 z 20.06.40 Palmiry  
Żołądek Aleksander   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Żołądek Jan   u 14.08.40  
Żołądek Stanisław   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Żołądkiewicz Henryk   w 20.06.Bergen - Rugen  
Żołądkiewicz St.   u 23.08.40 (Skaryszewska)
Żołądkiewicz Stanisław   w 24.08.43 Oświęcim nr. obozowe 138771 - 139645
Żołędowska Janina   u 3.03.44 (Entlassung)
Żołkowski Tadeusz   w 24.08.43 Oświęcim nr. obozowe 138771 - 139645
Żownir Miron 5.09.40 w 21.11.40 Oświęcim nr. obozowe 6273 - 6572
Żółkaś Władysław   w 31.01.41 Oświęcim nr. obozowe 9571 - 10163
Żółkiewski Tadeusz   u 10.05.43  
Żółtonos Jan 1.04.40 w 21.11.40 Oświęcim nr. obozowe 6273 - 6572
Żółtowska Amelia   w 5.10.43 Oświęcim nr. obozowe 64360 - 64608
Żółtowska Halina   w 5.08.43 Oświęcim nr. obozowe 53847 - 53905
Żółtowska Zofia   z 29.03.44 ruiny getta  
Żółtowski Jerzy 26.06.40 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Żółtowski Leon 25.09.40    
Żółtowski Tadeusz   w 23.02.42 Oświęcim nr. obozowe 24784 - 25165
Żółtowski Zygmunt 29.02.44 z 29.02.44 oficer AK
Żórawska 7.01.44    
Żórawska Maria z dzieckiem   w 25.05.44 Ravensbruck przebywały 6.10.43
Żórawski Stefan   w 17.04.42 Oświęcim nr. obozowe 30937 - 31397
Żuber Feliks   z 20.06.40 Palmiry  
Żuber Mścisław   w 18.11.42 Oświęcim nr. obozowe 76117 - 76180
Żuchowska Julia 23.12.42    
Żuchowski (Łochowski) Stanisław w 8.01.42 Oświęcim nr. obozowe 25387 - 25448
Żuchowski Leon   w 14.08.40 Oświęcim nr. obozowe 1513 - 3179
Żuchowski Stanisław   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Żuchowski Władysław   u 10.08.43  
Żuk Czesław kwi-44 z 24.05.44  
Żuk Jerzy Stanisław   z 13.01.44 Górczewska; ruiny getta  
Żuk Mirosław 22.10.41    
Żuk Władysław   w 25.11.43 Oświęcim nr. obozowe 164898 - 165010
Żukow Eugeniusz 27.09.42 w 19.11.42 Oświęcim nr. obozowe 76887 - 76966
Żukowska Kamila cze-40 w 22.09.41 Ravensbruck  
Żukowska Kamila 14.02.42 z 27/28.05.42 Magdalenka  
Żukowska Walentyna     przebywały w 01.42
Żukowska Zofia   w 28.04.43 Oświęcim nr. obozowe 43488 - 43593
Żukowski 14.10.40   prac. Fabr. Drucianka
Żukowski Antoni     przebywał 19.11.40
Żukowski Bonifacy Piotr 14.09.41   franciszkanin z Niepokalanowa
Żukowski Eugeniusz   z 24.05.44  
Żukowski Eugeniusz ur. 1908 18.06.40 w 31.01.41 Oświęcim nr. obozowe 9571 - 10163
Żukowski Henryk ur. 1922 17.10.40 w 21.11.40 Oświęcim nr. obozowe 6273 - 6572
Żukowski Henryk ur. 1913   z 7.12.43 ruiny Getta  
Żukowski Jan   w 25.03.43 Majdanek  
Żukowski Jerzy     przebywał 19.11.40
Żukowski Józef 26.06.41 w 19.11.41 Oświęcim kapucyn ul. Miodowa; nr. obozowy 22800 - 22956
Żukowski Józef   w 5.12.42 nieznany kierunek  
Żukowski Kazimierz   w 24.08.43 Oświęcim nr. obozowe 138771 - 139645
Żukowski Leon 13.02.41 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Żukowski Piotr   w 8.01.42 Oświęcim nr. obozowe 25387 - 25448
Żukowski Stanisław   z 7.12.43 ruiny Getta  
Żukowski Wincenty   w 2.05.40 Sachsenhausen  
Żukowski Władysław ur. 1903   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Żukowski Władysław 25.02.43   PPR
Żulińska (Zielińska Stanisława)   z 17.12.43  
Żupańska Maria   w 17.01.43 Majdanek przebywał/a w 11.42'
Żura Władysław   w 29.09.42 Oświęcim nr. obozowe 66750 - 66826
Żurad Aleksandra   w 5.10.43 Oświęcim nr. obozowe 64360 - 64608
Żurański Wacław   z 13.01.44 Górczewska; ruiny getta 7i 8. 12.43 skazani na śmierć w obwieszczeniu
Żurawek Kazimierz   w 24.08.43 Oświęcim nr. obozowe 138771 - 139645
Żurawicz Jan   w 12.11.42 Oświęcim nr. obozowe 74544 - 74619
Żurawiecki Stanisław   w 31.01.41 Oświęcim nr. obozowe 9571 - 10163
Żurawska Janina 6.11.42    
Żurawski (Żórawski) Stefan 20.01.42   Stronnictwo Pracy
Żurawski Franciszek 20.02.42 zw 19.03.42  
Żurawski Stefan   w 20.06.Bergen - Rugen  
Żurawski Teodor 19.08.43    
Żurawski Władysław     przebywał/a w 10.42'
Żurawski Władysław 10.11.42   funk. Policji
Żurek Ludwik   z 3.12.43 Puławska 13 i 21/23 30.11.43 skazani na śmierć w obwieszczeniu
Żurek Stanisław   w 26.11.42 Oświęcim nr. obozowe 78025 - 78087
Żurek Stefan 29.03.41 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691
Żurowska Hanna   w 17.01.43 Majdanek  
Żurowska Karolina   w 17.01.43 Majdanek  
Żurowska Klementyna   w 17.01.43 Majdanek  
Żurowska Maria   w 17.01.43 Majdanek  
Żurowski Kazimierz   w 25.03.43 Majdanek  
Żurowski Roman   z marzec-43  
Żurowski Władysław   w 25.03.43 Majdanek  
Żwirko Agnieszka 13.03.43    
Żybicz Olga 28.11.41    
Życińska Helena 7.03.44    
Życiński Jan     29.01.44 skazani na karę śmierci w obwieszczeniu
Życki Julian 20.08.40    
Życki Władysław   z 24.11.43 Radzymińska lub Belwederska
Żydkiewicz (Żytkiewicz) Klemens 20.01.42   Stronnictwo Pracy
Żygalski Piotr   w 24.05.44 Stutthof nr. obozowe 35417 - 36275
Żyjewski Czesław 25.03.42    
Żylicz Olga   w 30.05.42 Ravensbruck  
Żylińska Irena 3.02.44 z 11.02.44 ruiny getta  
Żyliński Ryszard 24.02.41 w 28.05.41 Oświęcim nr. obozowe 16644 - 16948
Żyłka Józef   z 13.01.44 Górczewska; ruiny getta  
Żytkiewicz Aleksander 7.04.43 w 13.05.43 Oswięcim "Wachlarz" (?)
Żytkiewicz Klemens   w 17.04.42 Oświęcim nr. obozowe 30937 - 31397
Żywczak Zygmunt 16.08.40 w 6.01.41 Oświęcim nr. obozowe 7881 - 8389
Żywczyk Zofia 21.11.43 w 25.05.44 Ravensbruck nr. obozowe 40394 - 40453
Żywczyński Franciszek     przebywał w lipcu 41'
Żywiecki Zenon   w 6.01.41 Oświęcim nr. obozowe 7881 - 8389
Żywno Jan 12.09.40 w 24.03.1941 Buchenwald  
Żywulska Krystyna   w 24.08.43 Oświęcim nr. obozowe 55778 - 55918
Żyźniewski Marian     przebywał/a kwiecień 43'
Żyżniewski Edward 8.03.41 w 4.04.41 Oświęcim nr. obozowe 12352 - 13691

 powrót do strony początkowej

Lista więźniów opracowana została na podstawie książki „Pawiak. Więzienie Gestapo. Kronika 1939-1944” autorstwa Reginy Domańskiej (wyd. Książka i Wiedza, Warszawa 1978), przez Janusza Stankiewicza

Opracowana w okresie lipiec/sierpień 2006 r. ® WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE