powrót do strony początkowej

 ZAMORDOWANI w różnych rejonach WARSZAWY 

Nazwisko i imię Data egzekucji Ulica
Abramek Stanisław 29.05.1943 Gęsia
Adamczyk Jan Bronisław 7.12.1943 ruiny Getta
Adamowicz Wacław 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Adamski Aleksander 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Adamski Jerzy 16.06.1944 Gęsia
Adamski Ryszard 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Adamus Jan 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Ado Sergiusz 7.12.1943 ruiny Getta
Ajdas Stanisław Michał 16.06.1944 Gęsia
Ajmocki Jan 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Aksamitowski Ryszard Stanisław 21.01.1944 ruiny getta
Aleksandrowicz Czesława 26.07.1944 ruiny getta
Aleksandrowicz Eugeniusz 29.05.1943 Gęsia
Aleksiejew Aleksander 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Alt Mieczysław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Andruszko Wasyl Bazyli 9.11.1943 Wawelska lub Płocka
Andryszczak Mieczysław 29.05.1943 Gęsia
Andrzejczak Stanisław 29.05.1943 Gęsia
Andrzejewski Stanisław 29.05.1943 Gęsia
Angielczyk Henryk 29.05.1943 Gęsia
Antolak Stanisław 30.11.1943 Solec
Arbach Henryk 16.06.1944 Gęsia
Aschel Edward 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Asienkiewicz Mieczysław 31.12.1943 Towarowa
Augustyniak Czesław 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Babczyński Władysław Henryk 28.02.1944 ruiny getta
Baczyński Feliks 11.02.1944 Leszno
Bagiński Adam 21.01.1944 ruiny getta
Bagiński Michał 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Bagnowski Adolf 28.02.1944 ruiny getta
Balaziński Maksymilian 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Balcerzak Władysław 30.10.1943 Towarowa
Balcerzak Wojciech 16.06.1944 Gęsia
Balecki Witold 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Banachowicz Wacław 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Banaszewicz Feliks 29.05.1943 Gęsia
Banek Włodzimierz 11.02.1944 Leszno
Baranowski Stanisław 9.11.1943 Wawelska lub Płocka
Barański Aleksander 11.02.1944 Leszno
Barański Józef 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Barański Stanisław 16.06.1944 Gęsia
Barszczewski Feliks 31.12.1943 Towarowa
Barszczewski Ryszard 2.12.1943 Nowy Świat 64
Bartosiewicz Jan 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Bartosik Sylwester 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Battutis Joanna 29.03.1944 ruiny getta
Bawer Antoni 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Baykowski Aleksander 29.05.1943 Gęsia
Bąkiewicz Stanisław 31.12.1943 Towarowa
Bąkowski Władysław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Bebarski Stanisław 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Bedera Władysław 29.05.1943 Gęsia
Bednarczyk Kazimierz 2.12.1943 Nowy Świat 64
Bednarski Klemens Franciszek 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Behrendt Roman 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Benicka Helena 18.05.1944 Nowolipki
Berger Stefan Kazimierz 28.02.1944 ruiny getta
Berłowski Ryszard Michał 9.12.1943 Wola; Okęcie
Berłowski Ryszard Michał 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Berłowski Władysław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Betkowski Zdzisław 7.12.1943 ruiny Getta
Beyna Stanisław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Bezruczko Wielisław 31.12.1943 Towarowa
Będkowski Wacław 31.12.1943 Towarowa
Białach Marian 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Białkowski Stefan 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Białostocki Jan 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Białowieyski Stanisław 29.05.1943 Gęsia
Bicz Hieronim 30.11.1943 Solec
Biedrzycki Henryk 28.02.1944 ruiny getta
Bielec Jan Antoni 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Bielecki Jan 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Bieniek Andrzej 26.07.1944 ruiny getta
Bieńkowski Kazimierz 29.05.1943 Gęsia
Bieńkowski Kazimierz 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Bieńkowski Stanisław 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Bieńkowski Tadeusz Jerzy 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Bieńkowski Wincenty 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Bieńkowski Zygmunt 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Biesiadecka Janina 11.02.1944 ruiny getta
Biesiadecki Tadeusz 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Bińkowski Tadeusz 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Birlukow Władymir 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Blachowski Julian 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Blaszkiewicz Tadeusz 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Błaszczyk Jan 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Błaszkiewicz Michalina 11.02.1944 ruiny getta
Błaszkiewicz Mieczysław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Błońska Zofia 7.05.1943 Dzielna
Błyskorz Andrzej 28.02.1944 ruiny getta
Bobeszko Bazyli 21.01.1944 ruiny getta
Bobińska Jadwiga 29.05.1943 Gęsia
Bobowski Gustaw Józef 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Bobrowski Henryk 29.05.1943 Gęsia
Bochenek Jerzy 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Bock Konrad 31.12.1943 Towarowa
Bodalska Aleksandra 11.02.1944 ruiny getta
Bodek Apoloniusz 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Bogacki Kazimierz 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Boger 7.05.1943 Dzielna
Bogiel Marian 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Bogucki Kazimierz 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Bogucki Stanisław 29.05.1943 Gęsia
Bogusiewicz Marian Leon 2.12.1943 Nowy Świat 64
Bogusz Piotr 29.05.1943 Gęsia
Bohdanowicz Julian 9.11.1943 Wawelska lub Płocka
Bolimowski Zygmunt 7.12.1943 ruiny Getta
Bombrych Kazimierz 16.06.1944 Gęsia
Bonczyk Jerzy 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Boniecki Michał 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Boniecki Władysław 29.05.1943 Gęsia
Borczowski Jerzy 29.05.1943 Gęsia
Borczowski Karol 29.05.1943 Gęsia
Borkowski Jakub 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Borkowski Tadeusz 9.12.1943 Wola; Okęcie
Borkowski Władysław 7.12.1943 ruiny Getta
Borkowski Władysław (ur. 1913) 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Borkowski Władysław (ur. 1919) 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Borowski Bolesław (Pokorski Jan) 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Borowski Mieczysław 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Borytewski Bolesław 29.05.1943 Gęsia
Borzęcka Jadwiga Helena 7.05.1943 Dzielna
Borzyn Stanisław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Bowszys Nikodem 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Brandota Czesław 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Bratkowski Stanisław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Braun Mieczysław 7.12.1943 ruiny Getta
Brecher Eugeniusz 29.05.1943 Gęsia
Brejnak Henryk 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Brejnakowski Edward 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Brokman ,Jerzy 29.05.1943 Gęsia
Bronisławski Ryszard 16.06.1944 Gęsia
Broszkiewicz Romuald Teodor 16.06.1944 Gęsia
Bruchaizer Stanisław 28.02.1944 ruiny getta
Bryła Stefan 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Brym Wacław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Brys Tomasz 28.02.1944 ruiny getta
Brzezińska Halina 3.03.1944 ruiny getta
Brzezińska Halina) (córka 1. 16) 3.03.1944 ruiny getta
Brzeziński Daniel 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Brzeziński Edmund 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Brzozowski Adam 9.12.1943 Wola; Okęcie
Brzozowski Adam 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Brzuzey Stanisław 16.06.1944 Gęsia
Bucholz Maria 11.02.1944 ruiny getta
Buczkowski Józef 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Budkiewicz Stanisław 28.02.1944 ruiny getta
Budny Bogdan 28.02.1944 ruiny getta
Budzyński Jerzy 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Bujała Jan 20.12.1943 Wolska 77
Bukacki Marian 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Burawski Zdzisław 29.05.1943 Gęsia
Burno Tadeusz 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Bursa Gwidon 21.01.1944 ruiny getta
Bury Antoni 16.06.1944 Gęsia
Buyno Tadeusz Ludwik 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Bzdyra (Gdyra?) Klemen 26.10.1943 Leszno
Calkusz Wiktor 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Carewicz Jan 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Cbmurski Kazimierz 11.02.1944 Leszno
Cegliński Kazimierz 16.06.1944 Gęsia
Celej Aleksander 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Celler Jan 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Cent Leon 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Centuszewska Maria 11.02.1944 ruiny getta
Ceranowicz Zbigniew 11.02.1944 Leszno
Cesarski Edward 16.06.1944 Gęsia
Characzyk Adela 22.02.1944 ruiny getta
Checko Franciszek 16.06.1944 Gęsia
Chlaściak (Chrościak) Jan 26.10.1943 Leszno
Chlebowski Władysław 16.06.1944 Gęsia
Chmiel Roman 30.11.1943 Solec
Chmielewski Józef 26.10.1943 Leszno
Chodzicki Wiktor 29.05.1943 Gęsia
Chojnowski Bolesław 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Chojowska (Chojnacka) 25.01.1944 ruiny getta
Cholewa Władysław 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Chorzela Wiktor 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Chrobelny Henryk 26.10.1943 Leszno
Chrząstowski Zygmunt 29.05.1943 Gęsia
Chudy Leonard 29.05.1943 Gęsia
Chudzik Antoni 28.02.1944 ruiny getta
Chutnik Jan 9.12.1943 Wola; Okęcie
Ciastkowski Stefan 29.05.1943 Gęsia
Ciborowski Zdzisław 21.01.1944 ruiny getta
Cibulski Zygmunt 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Cichecki Antoni 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Cichocki Tomasz Antoni 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Cieniewski Edmund 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Ciepielewski Franciszek 9.12.1943 Wola; Okęcie
Ciepielewski Franciszek 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Ciepielewski Władysław 7.12.1943 ruiny Getta
Cieszyńska (córka lekarza) 3.03.1944 ruiny getta
Cieślikowska Krystyna 9.06.1944 ruiny getta
Cięgarlak Antonina 27.06.1944 ruiny getta
Cisowski Józef Zdzisław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Ciuk Jan 9.11.1943 Wawelska lub Płocka
Cuz Edmund 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Cybulski Antoni 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Cygański Jerzy 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Cyrkowicz Jan 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Czachurska Hanna 21.01.1944 ruiny getta
Czachurski Kornel 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Czaja Gustaw 29.05.1943 Gęsia
Czajkowski Mieczysław 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Czajkowski Tadeusz 28.02.1944 ruiny getta
Czaki Hanna 11.02.1944 ruiny getta
Czaki Tytus Wincenty 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Czapczuk Wojciech 29.05.1943 Gęsia
Czapelik Wiktor 7.12.1943 ruiny Getta
Czaplicki Zdzisław 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Czarkowska Zofia 29.05.1943 Gęsia
Czarnecki Kazimierz 30.11.1943 Solec
Czarnecki Kazimierz (ur. 1880) 24.11.1943 Radzymińska lub Belwederska
Czarnecki Stefan 30.11.1943 Solec
Czarnecki Zygmunt 22.10.1943 Młynarska
Czarnowski Tadeusz 26.10.1943 Leszno
Czechowski Stanisław 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Czemarczan Stanisława 23.01.1944 ruiny getta
Czeredys Stanisław 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Czubek Jan 16.06.1944 Gęsia
Czyżewski Jan 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Dacki Mirosław 29.05.1943 Gęsia
Darda Zofia 3.02.1944 ruiny getta
Dąbalewski Jan 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Dąbrowska Maria 11.02.1944 ruiny getta
Dąbrowski Edmund 20.12.1943 Wolska 77
Dąbrowski Eugeniusz 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Dąbrowski Tadeusz 30.11.1943 Solec
Dądzik Zofia 27.06.1944 ruiny getta
Dec Stanisław 16.06.1944 Gęsia
Dembińska Stanisława 27.06.1944 ruiny getta
Deptuła Stanisław 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Derecka Anna 11.02.1944 ruiny getta
Derengowski Wiesław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Dębek Szczepan 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Dębek Władysław 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Dębica Władysław 9.11.1943 Wawelska lub Płocka
Dębiec Stanisław Marian 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Dębniak Władysław 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Dłutek Stanisław 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Dłużniewski Marian 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Dobiszewski Antoni 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Dobrosielki Jan 29.05.1943 Gęsia
Dobrowolski Jerzy 31.12.1943 Towarowa
Dobrowolski Stanisław Henryk 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Dobrzyński Aleksander 9.11.1943 Wawelska lub Płocka
Dobrzyński Stanisław 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Dolanowski Władysław 30.11.1943 Solec
Domagała Władysław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Domaniewska Waleria 3.02.1944 ruiny getta
Domański Bolesław 31.12.1943 Towarowa
Domański Tadeusz 16.06.1944 Gęsia
Domański Witold Antoni 16.06.1944 Gęsia
Dominiak Henryk 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Dominiak Jan 7.12.1943 ruiny Getta
Donner Edward Karol 9.11.1943 Wawelska lub Płocka
Dorant Stefan 29.05.1943 Gęsia
Drewnowski Stefan 31.12.1943 Towarowa
Drygało Bronisław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Drzewiecki Roman 2.12.1943 Nowy Świat 64
Duch Marian 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Duda Henryk 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Dudek Józef 28.02.1944 ruiny getta
Dudek Karol 29.05.1943 Gęsia
Dudek Zdzisław Grzegorz 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Dudziński Władysław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Dudzyński Antoni 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Dulębowski Stanisław Marian 28.02.1944 ruiny getta
Dunke Kazimierz 29.05.1943 Gęsia
Durlik Ryszard 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Dutkiewicz Józef 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Dutkiewicz Zdzisław 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Dworakowska Maria 9.06.1944 ruiny getta
Dworakowski Ignacy 29.05.1943 Gęsia
Dybkowski Franciszek 28.02.1944 ruiny getta
Dybowska Wiktoria 7.05.1943 Dzielna
Dyjak Wawrzyniec 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Dymczyk Henryk 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Dymecki Franciszek 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Dymecki Stanisław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Dymiński Roman 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Dziadosz Teodozja 27.08.1943 Nowolipki
Dziarnowska 3.03.1944 ruiny getta
Dziel Antoni 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Dzierdziejewska Maria, dr 3.03.1944 ruiny getta
Dzierżanowski Jerzy 16.06.1944 Gęsia
Dzierżawski Tadeusz 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Dziewicki Wacła~ 2.12.1943 Nowy Świat 64
Dzięcina Wacław 16.06.1944 Gęsia
Dziubak Maria 11.02.1944 ruiny getta
Edwowicz (Echrowicz) Mikołaj 30.10.1943 Towarowa
Eineberg Feliks 29.05.1943 Gęsia
Ejer Wiesław Tadeusz 21.01.1944 ruiny getta
Englicht Jadwiga 16.03.1944 ruiny getta
Fabiańczuk Jan 29.05.1943 Gęsia
Fal Józef 29.05.1943 Gęsia
Fiala Włodzimierz 16.03.1944 ruiny getta
Fibich Jan 28.02.1944 ruiny getta
Fic Stanisław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Fickie Julian 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Fickie Tadeusz 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Fiedorowicz Tadeusz 31.12.1943 Towarowa
Figaszewska Wanda 29.05.1943 Gęsia
Figurski Wacław 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Fijałkowski Lech 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Fijoł Józef 11.02.1944 Leszno
Finder Paweł 26.07.1944 ruiny getta
Fiszer Stanisław 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Fitas Roman 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Fleszar Jan Kazimierz 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Floryńska Michalina 11.02.1944 ruiny getta
Fogel Władysław 29.05.1943 Gęsia
Fornalska Małgorzata 26.07.1944 ruiny getta
Foryst Maksymilian 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Frankowski Klemens 29.05.1943 Gęsia
Frankowski Tadeusz 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Frankowski Wacław 29.05.1943 Gęsia
Frąckowiak Jan 7.12.1943 ruiny Getta
Frąckowiak Marian 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Frączak Józef 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Froelich Stanisław 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Fronczak Julian 29.05.1943 Gęsia
Fularski (Pulerski) 7.05.1943 Dzielna
Fuśniak Wacław 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Gabara Leonard 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Gabrysiak Maria 18.05.1944 Nowolipki
Gadoś Piotr 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Gadzała Franciszek 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Gaik Jan 28.02.1944 ruiny getta
Gajc Feliks 9.12.1943 Wola; Okęcie
Gajda Stefan 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Gajderowicz Tadeusz 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Gajek Aleksander 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Gajkie Tadeusz 16.06.1944 Gęsia
Galczyński Stanisław 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Galiński Franciszek 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Galiński Tadeusz 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Gałązka Antonina 3.02.1944 ruiny getta
Gałczyńska Maria 21.01.1944 ruiny getta
Gamzyk Eugeniusz 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Ganiuk Stefan 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Gano Stanisław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Garliński Bohdan 29.05.1943 Gęsia
Garstka Ryszard 16.06.1944 Gęsia
Garszyński Jerzy Stanisław 21.01.1944 ruiny getta
Gasik Kazimierz 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Gawroński Feliks 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Gawski Stanisław 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Gąska Józef 9.11.1943 Wawelska lub Płocka
Gąsowski Aleksander 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Gburzyński Stanisław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Gecow Irena 9.06.1944 ruiny getta
Gecow Krystyna 9.06.1944 ruiny getta
Gedrojć Tadeusz 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Gembicki Marian 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Gembicz Jan 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Gerliński Wacław 31.12.1943 Towarowa
Gibala Stanisław 9.11.1943 Wawelska lub Płocka
Gibas Stanisław 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Giers Roman 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Gilski Waldemar 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Glinicki Jerzy 16.06.1944 Gęsia
Glob Feliks 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Główczewski Józef Zygmunt 9.11.1943 Wawelska lub Płocka
Głuchowski Czesław 31.12.1943 Towarowa
Gniadek Stanisław 16.06.1944 Gęsia
Gnoiński Alojzy Frament 7.12.1943 ruiny Getta
Goc Jan 9.12.1943 Wola; Okęcie
Godlewska Wanda 29.05.1943 Gęsia
Godlewski Antoni 30.11.1943 Solec
Godlewski Eugeniusz 16.06.1944 Gęsia
Godlewski Zygmunt 29.05.1943 Gęsia
Golański Edward 29.05.1943 Gęsia
Goldstein Jadwiga 18.05.1944 Nowolipki
Goleniewski Stanisław 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Golędzinowski Feliks 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Goliasz Stefan 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Golis Jan 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Gołębiowski Edward 29.05.1943 Gęsia
Gołębiowski Jan 9.12.1943 Wola; Okęcie
Gonczarek Leopold 16.06.1944 Gęsia
Gontarczyk Edward 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Gontarczyk Tadeusz 30.10.1943 Towarowa
Gorczakow Ludmiła 29.05.1943 Gęsia
Gorczyca Mieczysław 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Gorczycki Jan 29.05.1943 Gęsia
Gorczyński Jan 2.12.1943 Nowy Świat 64
Gorko Henryk 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Goryński Ludwik 24.11.1943 Radzymińska lub Belwederska
Gorzechowski Czesław 29.05.1943 Gęsia
Gorzycka Helena 29.03.1944 ruiny getta
Gorzyński Stefan 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Goździk Jerzy Aleksander 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Góra Jan 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Góra Wacław 2.12.1943 Nowy Świat 64
Góral Aleksander 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Górecki Mieczysław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Górecki Władysław 28.02.1944 ruiny getta
Górka Józef 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Górska Krystyna 3.03.1944 ruiny getta
Górski Franciszek 16.06.1944 Gęsia
Górski Ryszard Józef 28.02.1944 ruiny getta
Górski Zdzisław 16.06.1944 Gęsia
Góźdź Tadeusz 16.06.1944 Gęsia
Grabarczyk Stanisław 30.11.1943 Solec
Grabiński Józef 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Grabowiec Ignacy 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Grabowski Edward 9.12.1943 Wola; Okęcie
Grabowski Jerzy 16.06.1944 Gęsia
Grabowski Piotr 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Gracka Wacław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Gradowska Euzebia 11.02.1944 ruiny getta
Granowski Tadeusz 29.05.1943 Gęsia
Gratkowska Franciszka 29.03.1944 ruiny getta
Grazka Czesław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Greger Kazimierz 20.12.1943 Wolska 77
Greger Witold 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Gretowski Feliks 29.05.1943 Gęsia
Greżewski Donat 11.02.1944 Leszno
Grochal Kazimierz 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Grocholski Stanisław 22.10.1943 Młynarska
Grochowski Mieczysław 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Grochowski Roman 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Grodecki Kazimierz 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Gronowski Stanisław Paweł 30.11.1943 Solec
Grot-Gisges Helena 18.05.1944 Nowolipki
Grott Stefan 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Grudecka Sabina 29.05.1943 Gęsia
Grudzińska Zofia 18.05.1944 Nowolipki
Grudziński Stanisław 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Gruszczyński Teodor 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Gruzińska Janina 16.03.1944 ruiny getta
Gryczuk Zbigniew 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Grygielski Jan 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Gryglewski Stanisław 7.12.1943 ruiny Getta
Grzegorczyk Edward 16.06.1944 Gęsia
Grzegorczyk Stanisław 11.02.1944 Leszno
Grzegory Klemens Jan 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Grzesik Ferdynand 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Grzeszczyk Józef 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Grzeszczyk Tadeusz 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Grześkowiak Marian 29.05.1943 Gęsia
Grzędziński Józef 2.12.1943 Nowy Świat 64
Grzybowska 25.01.1944 ruiny getta
Grzybowski Józef 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Grzybowski Zygmunt 24.11.1943 Radzymińska lub Belwederska
Gurczyński Stefan 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Gurlaga Ryszard. 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Gurlaga Stanisław 7.12.1943 ruiny Getta
Gurtler Tadeusz 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Gutkowski Kazimierz 28.02.1944 ruiny getta
Gutowski Kazimierz 26.10.1943 Leszno
Gutt Jan Wacław 7.12.1943 ruiny Getta
Guzicki Roman 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta

DALEJ -->

powrót do strony początkowej

 

Lista więźniów opracowana została na podstawie książki „Pawiak. Więzienie Gestapo. Kronika 1939-1944” autorstwa Reginy Domańskiej (wyd. Książka i Wiedza, Warszawa 1978), przez Janusza Stankiewicza, ... 

Zapraszam także na stronę główną - www.stankiewicze.com

Opracowana w okresie lipiec/sierpień 2006 r. ® WSZELKIE PRAWA ZASTRZEZONE