powrót do strony początkowej

 ZAMORDOWANI w różnych rejonach WARSZAWY 

Nazwisko i imię Data egzekucji Ulica
Lachowski Bogdan 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Lada Bolesław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Lada Edward 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Landuch Kazimierz 20.12.1943 Wolska 77
Landy Anna (1, 75) 27.08.1943 Nowolipki
Landy Renata 27.08.1943 Nowolipki
Lange Mieczysław 28.02.1944 ruiny getta
Larwa Franciszek 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Lasiewicki Stefan 16.06.1944 Gęsia
Laskowski Kazimierz 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Laskowski Piotr 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Laskowski Roman 21.01.1944 ruiny getta
Laskowski Tadeusz 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Laskowski Władysław 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Latour Krystyna de 11.02.1944 ruiny getta
Legutke Edward 29.05.1943 Gęsia
Legutke Marian 29.05.1943 Gęsia
Leidyn Kazimierz 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Leja Tadeusz 16.06.1944 Gęsia
Lekszycki Władysław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Lemańczyk Edmund 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Lendzion Stanisław 21.01.1944 ruiny getta
Lenk Hubert 7.05.1943 Dzielna
Lesicka Helena 22.02.1944 ruiny getta
Lesiński Franciszek 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Leszczyński Jan 29.05.1943 Gęsia
Leszkiewicz Zygmunt 9.12.1943 Wola; Okęcie
Leszkiewicz Zygmunt 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Leśkiewicz Mieczysław 31.12.1943 Towarowa
Leśkiewicz Wiesław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Leśniak Edward 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Leśniak Jan 7.12.1943 ruiny Getta
Leśniewski Eugeniusz 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Leśniewski Wacław 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Lewandowska Marta 7.05.1943 Dzielna
Lewandowski Feliks 31.12.1943 Towarowa
Lewandowski Henryk 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Lewandowski Józef 28.02.1944 ruiny getta
Lewandowski Stanisław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Lewandowski Tadeusz 7.12.1943 ruiny Getta
Lewandowski Wacław 31.12.1943 Towarowa
Lewandowski Wiktor 29.05.1943 Gęsia
Lewandowski Witold 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Lewiński Jan 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Lewy Stefan 31.12.1943 Towarowa
Libawska Jadwiga 3.02.1944 ruiny getta
Liberadzki Stanisław 21.01.1944 ruiny getta
Lichocką Zofia 9.06.1944 ruiny getta
Lichocki Paweł 16.06.1944 Gęsia
Lichotin Aleksander 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Linke Mathias 29.05.1943 Gęsia
Lipczyński Wiesław 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Lipiński Andrzej 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Lipiński Antoni 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Lipiński Henryk 30.11.1943 Solec
Lipiński Jerzy 2.12.1943 Nowy Świat 64
Lipiński Wacław 28.02.1944 ruiny getta
Lis Piotr 28.02.1944 ruiny getta
Lisiecki Konstantyn 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Liwanowski Jan 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Lorek Teodor 29.05.1943 Gęsia
Luba Kazimierz Zbigniew 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Lubczyńska 3.03.1944 ruiny getta
Lubowiecki Józef 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Luśniak Witold 26.10.1943 Leszno
Łapiński Zbigniew 2.12.1943 Nowy Świat 64
Łaska Leokadia 31.01.1944 ruiny getta
Łaska Maria 31.01.1944 ruiny getta
Łaszczewska Weronika 18.05.1944 Nowolipki
Łaszczyński Przemysław 28.02.1944 ruiny getta
Łatkowski Bronisław 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Łobiński Albin 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Łopata Jan 29.05.1943 Gęsia
Łosiak Jadwiga 11.02.1944 ruiny getta
Łowicka Władysława 29.05.1943 Gęsia
Łuczko Apolonia 11.02.1944 ruiny getta
Łuczyński Stefan 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Łuka Roman 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Łukasik Georg 16.06.1944 Gęsia
Łukasik Marian 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Łukaszewicz Jerzy 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Łukin Stanisław 29.05.1943 Gęsia
Łukin Władysław 29.05.1943 Gęsia
Łuniewski Leon 28.02.1944 ruiny getta
Łuszowska Felicja 18.05.1944 Nowolipki
Łysakowski Wojciech 11.02.1944 Leszno
Łysiak Zbigniew 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Łyszczyk Teodor 29.05.1943 Gęsia
Machaj Stefan 29.05.1943 Gęsia
Machała Małgorzata 27.06.1944 ruiny getta
Machała Zofia I 27.06.1944 ruiny getta
Machała Zofia II 27.06.1944 ruiny getta
Machczyński Zdzisław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Macherski Leon 29.05.1943 Gęsia
Machlawski Jan 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Machowicz (Machawicz) Zofia 29.05.1943 Gęsia
Maciak Józef 28.02.1944 ruiny getta
Maciejec Jan 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Maciejewski Józef 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Maciejewski Stanisław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Maciejewski Stefan 2.12.1943 Nowy Świat 64
Mackiewicz Czesław 29.05.1943 Gęsia
Mackowski Władysław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Maczuga Iwan 29.05.1943 Gęsia
Madziar Stanisław 29.05.1943 Gęsia
Magiera Bolesław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Majchrzak Zygmunt 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Majewska 25.01.1944 ruiny getta
Majewska Irena 31.01.1944 ruiny getta
Majewska Stefania z synkiem Piotrem 27.08.1943 Nowolipki
Majewski Eugeniusz 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Majewski Franciszek 16.06.1944 Gęsia
Majszczyk Bolesław 2.12.1943 Nowy Świat 64
Makowski Stanisław 20.12.1943 Wolska 77
Makowski Władysław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Malczak Jan 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Malec Adam 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Malicz Stanisław 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Malinowski Michał 2.12.1943 Nowy Świat 64
Malinowski Zygmunt 29.05.1943 Gęsia
Maliszewski Antoni 29.05.1943 Gęsia
Malowaniec Bronisław 29.05.1943 Gęsia
Małachowski Edward 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Małacz (Matacz) Helena 29.03.1944 ruiny getta
Małaszek Stanisław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Małowidzki Jan 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Mangeld Tadeusz 29.05.1943 Gęsia
Mansfeld Michał Wojciech 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Mańkowski Edmund 24.11.1943 Radzymińska lub Belwederska
Mańkowski Tadeusz 28.02.1944 ruiny getta
Maors Stanisław 9.12.1943 Wola; Okęcie
Maraszek Marian 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Maraszek Wacław 31.12.1943 Towarowa
Marcinek Stanisław 20.12.1943 Wolska 77
Marcinkowski Jan 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Marczak Ludomir 31.12.1943 Towarowa
Marczewski Jan Odon 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Marczewski Marian 29.05.1943 Gęsia
Marecki Józef 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Marecki Wacław 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Markiewicz Katarzyna 27.06.1944 ruiny getta
Markowski Władysław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Marosek Stanisław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Marosz Sylwester 20.12.1943 Wolska 77
Marszałek Longin 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Maruszewska Stanisława 21.01.1944 ruiny getta
Masłowski Janusz 22.10.1943 Młynarska
Maślak Ryszard 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Materek Józef 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Matliński Julian 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Matusiak Antoni 30.11.1943 Solec
Matusiak Janina 3.02.1944 ruiny getta
Matusik Feliks 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Matuszewska Maria 23.01.1944 ruiny getta
Matyński Jerzy 26.10.1943 Leszno
Matys Stefan 7.12.1943 ruiny Getta
Matysiak Bolesław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Mayer Konstanty 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Mazulak Władysław 24.11.1943 Radzymińska lub Belwederska
Mazurkiewicz Stefan 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Mejer Mieczysław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Melak Jan 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Melon Stefan 16.06.1944 Gęsia
Menkarski Stanisław 28.02.1944 ruiny getta
Mężyńska Helena 26.07.1944 ruiny getta
Miazek Bolesław 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Michalak Józef 21.01.1944 ruiny getta
Michalik Piotr 28.02.1944 ruiny getta
Michalik Stanisław 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Michalik Wacława 23.01.1944 ruiny getta
Michalski Bogdan 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Michalski Józef 31.12.1943 Towarowa
Michalski Tadeusz 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Michałowski Antoni 29.05.1943 Gęsia
Michałowski Jerzy 31.12.1943 Towarowa
Miciukiewicz Mirosław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Mickiewicz Tadeusz 2.12.1943 Nowy Świat 64
Mickiewicz Tadeusz 28.02.1944 ruiny getta
Miecznikowski Jan 16.06.1944 Gęsia
Miedziński Tadeusz 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Mielanczuk Mieczysław 30.11.1943 Solec
Miernik Ewelina 30.11.1943 Solec
Miernik Józef 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Mierzeńska Janina 29.03.1944 ruiny getta
Mieszkowski Henryk 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Mieszkowski Wacław 29.05.1943 Gęsia
Migaczews'ki Leon 29.05.1943 Gęsia
Miichelis Anna 29.03.1944 ruiny getta
Mikołajewski Stanisław 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Mikowski Jan 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Milecki Bronisław 29.05.1943 Gęsia
Milewska Irena 3.02.1944 ruiny getta
Milewska Michalina 11.02.1944 ruiny getta
Milewski RyszaTd 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Milewski Wacław 16.06.1944 Gęsia
Milka (Mitka) Leon 2.12.1943 Nowy Świat 64
Millo Janusz 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Miodecki Józef 21.01.1944 ruiny getta
Miroszewski Władysław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Mirowska 27.06.1944 ruiny getta
Mirowski Czesław 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Misiałkiewicz Zygmunt 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Misiewicz Zdzisław 16.06.1944 Gęsia
Miszewski Władysław 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Miziarski Edwin 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Miziński Stanisław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Młodawski Mieczysław 31.12.1943 Towarowa
Młynarczyk 3.03.1944 ruiny getta
Młynarczyk Piotr 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Młynarczyk Wacław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Młynarczykowski Stefan 31.12.1943 Towarowa
Mochnacki Stefan 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Modrzewski Franciszek 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Modzelan Stefan 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Modzelewski Leopold 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Moniuszko Stanisław 29.05.1943 Gęsia
Monkiewicz Leon 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Morawski Wincenty 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Moroz Aleksander: 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Moroz Jerzy 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Mossakowski Aleksander 7.12.1943 ruiny Getta
Motyl Władysław 30.11.1943 Solec
Motyliński Antoni 29.05.1943 Gęsia
Motyliński Roman 29.05.1943 Gęsia
Mroczkowski Lech Jan 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Mrukiewicz Jan 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Mularczyk Antoni 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Muller Stanisław Tadeusz 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Muskat 29.05.1943 Gęsia
Musuła Kazimierz 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Muszakowski Stanisław 7.12.1943 ruiny Getta
Myko Jan Adam 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Nadratowski Stanisław 9.11.1943 Wawelska lub Płocka
Nadworny Jan 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Nagłowski Jan 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Nagraba Wawrzyniec 28.02.1944 ruiny getta
Nalecki Czesław 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Napiórkowski Ryszard 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Nartanowski Stanisław 9.12.1943 Wola; Okęcie
Nasiadek Eugeniusz 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Nasierowski Tadeusz 30.10.1943 Towarowa
Naszukiewicz Józef 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Nawrocki Tadeusz 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Nawrot Bogdan 22.10.1943 Młynarska
Nebelski Adam 29.05.1943 Gęsia
Nejman Jan 16.06.1944 Gęsia
Niedek Henryk 28.02.1944 ruiny getta
Niedziński Jan 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Niepamiętny Jan 29.05.1943 Gęsia
Nierasel Julian 29.05.1943 Gęsia
Niesiołowski Roman 21.01.1944 ruiny getta
Nietrzebko Maria 18.05.1944 Nowolipki
Niewęgłowski Jeremi 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Niewiadomski Jan 11.02.1944 Leszno
Niewiadomski Tadeusz 28.02.1944 ruiny getta
Niszyk Jerzy Marian 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Nitka Michał 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Niwiński Jan 29.05.1943 Gęsia
Niziński Władysław Hieronim 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Niziołek Stanisław 29.05.1943 Gęsia
Nowacki Stefan 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Nowacki Teodor 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Nowaczyński Antoni 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Nowak Jan 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Nowak Mieczysław 21.01.1944 ruiny getta
Nowak Władysław 29.05.1943 Gęsia
Nowakowski  Tadeusz 30.11.1943 Solec
Nowakowski Aleksander 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Nowakowski Ludomir 29.05.1943 Gęsia
Nowakowski Mieczysław 29.05.1943 Gęsia
Nowicki Antoni 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Nowicki Brunon 29.05.1943 Gęsia
Nowicki Franciszek 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Nowicki Stanisław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Nowicki Wacław 9.11.1943 Wawelska lub Płocka
Nowotczyński Ryszard 7.12.1943 ruiny Getta
Nowowiejski (?) Romuald 26.10.1943 Leszno
Obidziński Zdzisław 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Obojski Jerzy Marian 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Ochmański Stanisław 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Okiński Władysław 21.01.1944 ruiny getta
Okoński Andrzej 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Oksiński Franciszek 7.12.1943 ruiny Getta
Olasińska Janina 27.08.1943 Nowolipki
Olejnicki Władysław 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Olejniczakowski Jerzy 29.05.1943 Gęsia
Olenszyńska Irma 22.02.1944 ruiny getta
Olszewski Antoni 29.05.1943 Gęsia
Olszewski Henryk 26.10.1943 Leszno
Olszewski Remigiusz 30.10.1943 Towarowa
Olszewski Sławomir 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Olszewski Zdzisław 24.11.1943 Radzymińska lub Belwederska
Olzak Feliks 16.06.1944 Gęsia
Ołdak Władysław 29.05.1943 Gęsia
Onek Józef 20.12.1943 Wolska 77
Opolski Henryk 2.12.1943 Nowy Świat 64
Oporski Wacław 21.01.1944 ruiny getta
Orlicka Henryka 11.02.1944 ruiny getta
Orłowski Antoni 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Orłowski Konstanty 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Orłowski Marian 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Orzech Franciszek 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Orzechowska Bronisława 29.05.1943 Gęsia
Orzechowska Maria 29.05.1943 Gęsia
Orzechowski Aleksander 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Orzechowski Bogumił 30.11.1943 Solec
Osada Wiktoria 16.03.1944 ruiny getta
Osiał Bolesław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Osińska Jadwiga 29.05.1943 Gęsia
Osiński Henryk 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Osiński Jan 29.05.1943 Gęsia
Osiński Józef 16.06.1944 Gęsia
Ossowski Tymoteusz 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Ostoja-Ostajski Eustachy 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Ostoja-Ostaszewski Jerzy 30.11.1943 Solec
Ostrowska Halina 22.02.1944 ruiny getta
Ostrowski Janusz 28.02.1944 ruiny getta
Ostrowski Józef 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Ostrowski Paweł 29.05.1943 Gęsia
Ostrowski Zenon Jerzy 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Oswald Jerzy 21.01.1944 ruiny getta
Owoc Jan 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Oziębły Bronisław 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Pacharski (Pucharski) Stanisław 30.10.1943 Towarowa
Pachulski Marian 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Paciorek Stanisław 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Pacuszka Bolesław 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Paczkowski Marian 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Pakos Roman 22.10.1943 Młynarska
Paldyna Mieczysław 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Palmowska Stefania 11.02.1944 ruiny getta
Pałka Ryszard 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Pankowska Jadwiga 26.07.1944 ruiny getta
Pankowski Wacław 29.05.1943 Gęsia
Papis Ludwik 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Papliński Feliks 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Parada Roman 9.11.1943 Wawelska lub Płocka
Paradowski Kazimierz 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Paradowski Mieczysław Feliks 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Paradowski Paweł 29.05.1943 Gęsia
Paradowski Zdzisław 20.12.1943 Wolska 77
Pasamoński Jerzy 9.11.1943 Wawelska lub Płocka
Pasamoński Wiesław 30.10.1943 Towarowa
Pasamoński Wincenty 9.11.1943 Wawelska lub Płocka
Pasterz Teofil 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Pasymowski Marian 28.02.1944 ruiny getta
Paszkiewicz Andrzej 7.12.1943 ruiny Getta
Paszkowski Marian 28.02.1944 ruiny getta
Patera Edward Wacław 7.12.1943 ruiny Getta
Pawelczyk Tadeusz 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Pawelec Edward 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Pawlak Ryszard 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Pawlisiak Alicja 11.02.1944 ruiny getta
Pawłow Eugeniusz 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Pawłowska Krystyna I 18.05.1944 Nowolipki
Pawłowska Krystyna II 18.05.1944 Nowolipki
Pawłowski Józef Feliks 2.12.1943 Nowy Świat 64
Pawłowski Stanisław 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Pazio Władysław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Pecka Antoni 29.05.1943 Gęsia
Pecka Marian 29.05.1943 Gęsia
Peczot Stanisława 3.03.1944 ruiny getta
Perczak Stanisława 11.02.1944 ruiny getta
Perczyński Roman 7.05.1943 Dzielna
Pergol Zbigniew 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Pergolowski Roman 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Peske 25.01.1944 ruiny getta
Petkun Józef 29.05.1943 Gęsia
Pęski Tadeusz 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Piątek Władysław 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Piątkowski Henryk 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Piechotka Jan 28.02.1944 ruiny getta
Piechura Antoni 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Piecyk Stefan 28.02.1944 ruiny getta
Piekart Zygmunt 21.01.1944 ruiny getta
Piekut Michał 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Piekut Tadeusz Roman 21.01.1944 ruiny getta
Piekutowski Jan 29.05.1943 Gęsia
Pieniak Adam 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Pieńkowski Józef Mieczysław 2.12.1943 Nowy Świat 64
Piernikowska 3.03.1944 ruiny getta
Pierzchalski Tadeusz 31.12.1943 Towarowa
Pieskun Aleksy 9.11.1943 Wawelska lub Płocka
Piestrzyński Ludwik 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Pieta Franciszek 24.11.1943 Radzymińska lub Belwederska
Pietrakiewicz Aleksander 30.11.1943 Solec
Pietrasiński Józef 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Pietruszyński Wojciech Władysław 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Pinderak Jan 31.12.1943 Towarowa
Pindych Bolesław 9.11.1943 Wawelska lub Płocka
Piotrkiewicz Władysław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Piotrowicz Józef 21.01.1944 ruiny getta
Piotrowska Henryka 29.03.1944 ruiny getta
Piotrowska Marianna 18.05.1944 Nowolipki
Piotrowski Bronisław 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Piotrowski Feliks 11.02.1944 Leszno
Piotrowski Franciszek 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Piotrowski Leonard 21.01.1944 ruiny getta
Piórkowska Józefa 20.03.1944 ruiny getta
Pipiórska Halina 3.02.1944 ruiny getta
Piskorz Józef 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Piwkowski Aleksander 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Piwkowski Andrzej 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Pleskot Stefan 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Plewko Zbigniew 31.12.1943 Towarowa
Plichta Jerzy 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Pluska Józef 16.06.1944 Gęsia
Płocki Henryk 28.02.1944 ruiny getta
Płowski Stefan 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Płudziński Henryk 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Płużański Włodzimierz 9.11.1943 Wawelska lub Płocka
Pochmara Henryk 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Podhorecki Roman 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Podlaski Ryszard Zdzisław 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Pogorzelski Jerzy 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Pohoska Ewa 11.02.1944 ruiny getta
Pokrywka Jerzy 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Politowska Irena 27.08.1943 Nowolipki
Polkowski Bolesław 9.11.1943 Wawelska lub Płocka
Polkowski Zygmunt 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Polny Ryszard 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Polotczak Stanisław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Pomykała Kazimierz 16.06.1944 Gęsia
Poniatowska Wanda 11.02.1944 ruiny getta
Popiel Leonia 3.02.1944 ruiny getta
Popielski Wiesław Władysław 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Popielski Władysław (ojciec) 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Popławski Jan 21.01.1944 ruiny getta
Poraziński Stefan Ludwik 28.02.1944 ruiny getta
Porembski Zygmunt 28.02.1944 ruiny getta
Poszepczyńska Jolanta 18.05.1944 Nowolipki
Poszytek Marian 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Poświatowska Adela 29.05.1943 Gęsia
Potęga Ryszard Jerzy 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Potkański Zbigniew 16.06.1944 Gęsia
Powsik Stanisław 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Poznań Walenty 28.02.1944 ruiny getta
Poznań Władysław 28.02.1944 ruiny getta
Pożaryski Kazimierz 28.02.1944 ruiny getta
Pracki Jan Wojciech 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Preajs Tadeusz 29.05.1943 Gęsia
Preksler Władysław 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Prochacki Czesław 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Prokurat Władysław 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Prosator Józef 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Pross Jan 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Prośniewska Danuta 11.02.1944 ruiny getta
Pruszkiewicz Jan 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Przecławski Leszek 16.06.1944 Gęsia
Przemieniecki Wacław 16.06.1944 Gęsia
Przybylski Antoni Mieczysław 7.12.1943 ruiny Getta
Przybylski Edward 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Przybylski Jerzy 29.05.1943 Gęsia
Przybylski Leopold 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Przybylski Stefan 29.05.1943 Gęsia
Przybyłek Józef 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Przybyłło Zygmunt 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Przybysz Zdzisław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Przygoda Aleksander 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Przygoda Stanisław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Przygodzki Kazimierz 26.10.1943 Leszno
Przygodzki Marian 29.05.1943 Gęsia
Przysiecki Marian 7.05.1943 Dzielna
Przysowa Stefan 29.05.1943 Gęsia
Przywecka Wanda 18.05.1944 Nowolipki
Pszonicka Wiktoria 22.02.1944 ruiny getta
Pszonka Michalina 20.03.1944 ruiny getta
Ptak Adolfina 27.06.1944 ruiny getta
Puchalska 3.03.1944 ruiny getta
Puchalski Włodzimierz 28.02.1944 ruiny getta
Puchalski Zdzisław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Puchała Adam 21.01.1944 ruiny getta
Pułterak Jan 29.05.1943 Gęsia
Pułterak Witold 29.05.1943 Gęsia
Purgał Ignacy 29.05.1943 Gęsia
Pyć Wiktor 29.05.1943 Gęsia
Pytkowski Jan 29.05.1943 Gęsia
Pytlakowski Jerzy Franciszek 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Pytlakowski Józef Stanisław 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Pyzel Władysław 31.12.1943 Towarowa
Racięcki Józef 29.05.1943 Gęsia
Raczek Stanisław 30.10.1943 Towarowa
Raczkowski Edward 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Raczkowski Jan 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Raczkowski Józef 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Radborski Lucjan 21.01.1944 ruiny getta
Radomski Marian 29.05.1943 Gęsia
Radwan Halina 18.05.1944 Nowolipki
Radzki Józef 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Radzymiński Władysław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Ragus Marian 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Rajewicz-Buczyńska (córka) 3.03.1944 ruiny getta
Rajewicz-Buczyńska, dr 3.03.1944 ruiny getta
Rajnik Ryszard 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Rakowski Czesław Henryk 16.06.1944 Gęsia
Rakowski Józef 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Rastawicki Julian 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Rastawiecki Ryszard 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Ratajczyk Kazimierz 29.05.1943 Gęsia
Rawa Czesław 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Rawa-Grabowiecki Wincenty 7.05.1943 Dzielna
Reda Jerzy (Lewiński Jerzy) 24.11.1943 Radzymińska lub Belwederska
Rej Kazimierz Jan 21.01.1944 ruiny getta
Rek Feliks 7.12.1943 ruiny Getta
Rendliński Zygmunt 7.12.1943 ruiny Getta
Retmaniak Zofia 9.06.1944 ruiny getta
Rębelski Henryk 16.06.1944 Gęsia
Rękowski Jan 17.11.1943 Kopińska lub Białołęcka
Rodzoch Bolesław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Rogala Michał 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Rogala Romuald 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Rogowski Zbigniew 29.05.1943 Gęsia
Roguski Stefan 9.11.1943 Wawelska lub Płocka
Rohrke Alfred 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Rojkiewicz Ludwik 23.12.1943 Górczewska róg Płockiej
Rokicki Eugeniusz 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Rolczak Aleksander 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Rolnik (Rodnik) Józef 11.02.1944 Leszno
Roman Kazimierz Jerzy 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Romanowicz Ignacy 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Romanowska Antonina 27.06.1944 ruiny getta
Romanowski Henryk 24.11.1943 Radzymińska lub Belwederska
Romanowski Stefan 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Romsicki Marceli 2.12.1943 Nowy Świat 64
Rosiak Jóżef 7.05.1943 Dzielna
Rosiak Stanisław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Rosiński Józef 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Rosiński Zygmunt 28.02.1944 ruiny getta
Rosmanit Zdzisław 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Rossalia Waleria 18.05.1944 Nowolipki
Rostański Stanisław 29.05.1943 Gęsia
Rostek Zbigniew 12.11.1943 Nowy Świat 49 lub Kępna lub Wolska
Rościszewski Lucjan 29.05.1943 Gęsia
Rotkiewicz Henryk Bogdan 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Rotsztein Janusz 29.05.1943 Gęsia
Rowiński Tadeusz 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Rozalski Władysław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Rozbicki Stanisław 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Rozbicki Stanisław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Rozmanit Zofia 11.02.1944 ruiny getta
Rozmiłowska Danuta 11.02.1944 ruiny getta
Rozmus Piotr Paweł 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Różankowski Stanisław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Różycka Jadwiga 18.05.1944 Nowolipki
Różycka Jadwiga Czesława 18.05.1944 Nowolipki
Ruciński Stanisław 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Rudkowski Ludomir 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Rudziński Henryk 3.12.1943 Puławska 13 i 21/23
Rudziński Kazimierz 29.05.1943 Gęsia
Rudziński Wiesław 24.11.1943 Radzymińska lub Belwederska
Runkowski Antoni 28.01.1944 Al.. Jerozolimskie 31; ruiny getta
Rup Henryk 16.10.1942 Rembertów; Pelcowizna; Marki; Szczęsliwice; Mszczonowska
Russ Aleksander 28.02.1944 ruiny getta
Russel Stefan 29.05.1943 Gęsia
Ruszkowski Edward 29.05.1943 Gęsia
Rutkowska Zofia 18.05.1944 Nowolipki
Rutkowski Antoni Stefan 21.01.1944 ruiny getta
Rutkowski Józef 16.06.1944 Gęsia
Rybakiewicz Janusz Władysław 11.02.1944 Leszno
Rybakiewicz Janusz Władysław 28.02.1944 ruiny getta
Rybakiewicz Wacław 28.02.1944 ruiny getta
Rybarski Andrzej 20.12.1943 Wolska 77
Rybarski Hieronim 31.12.1943 Towarowa
Rybicki Kazimierz 24.11.1943 Radzymińska lub Belwederska
Rychlik Antoni 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Rychlik Tomasz 29.05.1943 Gęsia
Rychlik Zdzisław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Ryczko Władysław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Rydzyński Stefan Bartłomiej 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Rykowska Natalia 11.02.1944 ruiny getta
Rymuszka Józef 28.02.1944 ruiny getta
Ryniec I 25.01.1944 ruiny getta
Ryniec II 25.01.1944 ruiny getta
Ryniec Mieczysław 23.01.1944 Kilińskiego róg Długiej
Rzecupołcicki Józef 29.05.1943 Gęsia
Rzeczkowski Jan 29.05.1943 Gęsia
Rzempołuch Stanisław 11 - 14.12.1943 Wierzbowa; Bonifraterska; Nowolipki
Rzentala Marian 13.01.1944 Górczewska; ruiny getta
Rzewuski Józef 29.05.1943 Gęsia
Rzymowski Stanisław 31.12.1943 Towarowa

 

        <-- POPRZEDNIA                                                                                                                              DALEJ -->

powrót do strony początkowej

 

Lista więźniów opracowana została na podstawie książki „Pawiak. Więzienie Gestapo. Kronika 1939-1944” autorstwa Reginy Domańskiej (wyd. Książka i Wiedza, Warszawa 1978), przez Janusza Stankiewicza, ... 

Zapraszam także na stronę główną - www.stankiewicze.com

Opracowana w okresie lipiec/sierpień 2006 r. ® WSZELKIE PRAWA ZASTRZEZONE